• Naujienlaiškis
 • Vasario 22 d. 18 val. ŠMC skaitykloje vyks elektroninio leidinio „Lūkuriuojant ant slenksčio“ (Nidos meno kolonija, 2020) pristatymas.

  Leidinio sudarytojas – Rado Ištok, prie jo prisidėjo Joanna Warsza su Jan Sowa, Shahram Khosravi, Natalia Tikhonova, Anna Karpenko, Candice Hopkins, Eglė Budvytytė, Elin Már Øyen Vister ir tokio paties pavadinimo kūrybinių dirbtuvių, vykusių Nidos meno kolonijoje 2019-ųjų spalį, dalyviai.

  Renginio metu kuratorius Rado Ištok kalbins kino režisierių ir rašytoją Karolį Kaupinį, kurio naujas filmas „Nova Lituania“ (2019) atliepia kai kuriuos elektroniniame leidinyje nagrinėjamus klausimus. Prie jų prisijungs Nidos meno kolonijos direktorė Egija Inzule.

  Renginys vyks anglų kalba.

  Leidinį „Lūkuriuojant ant slenksčio“ sudaro intensyvių trijų dienų trukmės dirbtuvių Nidos meno kolonijoje (2019 m. spalio mėn.) dokumentacija. Jų metu buvo nagrinėtos potencialios takumo, judėjimo ir pereinamosios erdvės, mus nuo kitų skiriančios politinės sienos ir asmeninės ribos. Gausią fotodokumentaciją lydi užsiėmimus vedusių menininkų ir kuratorių tekstai, dalyvių komentarai dirbtuvių tema bei papildomi tekstai, analizuojantys reiškinius, su kuriais buvo susidurta per tas dienas.

  Karolis Kaupinis papasakos apie tyrinėjimus, atliktus statant „Nova Lituania“ (2019). Filmas iš dalies paremtas lietuvių geografo Kazio Pakšto gyvenimu – šis tarpukariu svarstė įvairius užjūrio teritorijų variantus „atsarginei“ Lietuvai. Tai siejasi su įvadiniu leidinio tekstu, kuriame Joanna Warsza ir Jan Sowa atsigręžia į imperinį Abiejų Tautų Respublikos palikimą ir tarpukario Lenkijos bandymus tapti kolonijine valstybe.

  Elektroninis leidinys, dirbtuvės ir būsima 2020 m. Nidos meno kolonijos vasaros paroda yra tarptautinio projekto „4K: nuo konflikto iki sugyvenimo per kūrybiškumą ir kultūrą“, finansuojamo Europos Sąjungos programos „Kūrybiška Europa 2014-2020“, dalis.