• Naujienlaiškis
 • (Mūsų tikslas-ne konkurencija grindžiamas individualumas, bet humaniškoji bendrystė)

  Rugsėjo 27 d. VDA Naujųjų rūmų hole įrengta ir akademijos bendruomenei dalyvaujant atidaryta pirmakursių kūrybinių darbų ekspozicija. Ši paroda ypatinga dėl keleto aspektų. Visų pirma, tai naujų VDA bendruomenės narių debiutas dalyvaujant grupiniuose praktikos užsiėmimuose(workshopuose) ir viešai pristatant kolektyvinės kūrybos rezultatus. Antra ekspozicijos ypatybė - pradedančio kūrėjo savasties atskleistis itin reikšmingame gyvenimo etape pereinant iš grynai asmeninės patirties kuriant į visiškai kitokią-kolektyvinio darbo patirtį.

  Įvadinės sesijos metu buvo sudarytos sąlygos plėsti pažintis ne tik tarp savo studijų programos atstovų, bet ir kitų meno specialybių studentų. Pastarojo tipo socialumas ypač atsiskleidė antrąją įvadinės sesijos savaitę, kai atsitiktine tvarka (nepriklausomai nuo studijų programos) buvo sudarytos devynios pirmakursių grupės. Visos jos turėjo galimybę išmėginti savo meninį potencialą VDA priklausančiose laboratorijose. Tačiau šių kūrybinių dirbtuvių metu bene svarbiausias uždavinys buvo nepamiršti bendradarbiauti su kurso draugais tiek atliekamų darbų, tiek emocine prasme. Nesunku suvokti, o aplankius pirmąją pirmakursių parodą ir įsitikinti, jog menas yra ne tik matomas vaizdas, tai greičiau emocijos, jausmo išraiška per vaizdą. Pasieniais išdėlioti monumentaliuoju būdu išlieti pirštų modeliai, tapybos darbų koliažai, laisvai plėšomo popieriaus erdviniai kūnai, didžiuliai ekspresyvūs grafiškieji peizažai, besiplaikstančios margaspalvės vėliavos, meistriškai sukonstruotos medinės kėdės, daugiausia mistinėmis molio figūromis aplipdyti pirminės funkcijos jau nebeatliekantys baldai, ištapytos bei išpieštos žmogaus ūgio  pertvaros, specialybes vizualiai apibūdinantys popieriniai modeliai ir galiausiai esė darbai ,,Mano kelio pradžia“, kur raštiškai ar vėlgi vizualiai perteiktos emocijos apie sukurtus darbus ir praleistas pirmąsias dienas akademijoje. Išvardyti parodos elementai, estetiškai išeksponuoti dviejuose Šachmatinės salės aukštuose, pakeitė Naujų rūmų holo erdvę į dar artimesnę kūrėjo sielai vietą, kurioje kiekvienas kūrinys savo unikaliu medžiagiškumu, spalva, forma ir tais neregimais jausminiais virpesiais transliuoja žinią - atėjo nauja menininkų karta, galinti laisvai kurti, rizikuoti, nebijanti, kad juos kritikuos ar atstums, nes ši bendruomenė visada išliks artima, ištikima, palaikanti.

  ,,Menas yra kiekvieno iš mūsų gyvenimo dalis ir tai mus vienija“. Ištrauka iš vienos pirmakursių esė ,,Mano kelio pradžia“.

  Saulė Matulevičiūtė
  Grafika 1 k.