VDA Telšių fakulteto atstovai - Dizaino savaitėje 2019

Gegužės 6 - 12d. Lietuvoje vyksta Dizaino Savaitė 2019. VDA Telšių fakulteto atstovai pristato parodas bei organizuoja edukacinius renginius Telšiuose, Kelmėje, Vilkaviškyje, Mažeikiuose bei Kaune. Renginių gidas:

05 06 - 06 01d. Paroda „Alchemija“. VDA Telšių fakultetas MMJ galerija „Nautilijus“, Muziejaus g. 29a

Šį pavasarį Telšiuose jau trečią kartą lankėsi svečiai iš Didžiosios Britanijos Karališkos Londono dailės akademijos David Snoo Wilson ir Tom Railton. Balandžio 8–19 d. VDA Telšių fakultete jie vedė bronzos liejybos („ceramic shell“ technologija) kūrybines dirbtuves. Drauge su Telšių fakulteto studentais liejant bronzą dalyvavo ir studentai iš Estijos, Švedijos ir Suomijos, į Telšius atvykę pagal Šiaurės šalių dailės akademijų studentų mainų programą „Cirrus“. Bronzos liejyba buvo vykdoma atviroje erdvėje, ant Masčio ežero kranto, Telšių fakulteto kieme, tad procesą galėjo stebėti ir miestelėnai. Parodoje „Alchemija“ pristatomi dirbtuvėse sukurti studentų ir dėstytojų kūriniai.

05 06 - 05 20d. Baldų dizaino ir restauravimo specializacijos studentų darbų paroda „Ekspozicija“. VDA Telšių fakultetas, Muziejaus 29a

05 06 - 06 13d. Šiuolaikinės juvelyrikos paroda „Iš kasdienybės“. VDA Telšių fakultetas „Karštoji vitrina“, Muziejaus g 29a.

VDA Telšių fakulteto Metalo meno ir juvelyrikos studijoje šį pavasarį vyko kūrybinės dirbtuvės, kurias vedė Latvijos dailės akademijos dėstytojai prof. Arvids Endzins ir dr. Rasma Pušpure. Dirbtuvėse studentai buvo supažindinti su elektrocheminėmis metalų apdirbimo technologijomis, aliuminio anodavimu, taip pat vyko eksperimentai ir kūryba naudojant įvairias medžiagas iš mus supančios aplinkos. Ekspromtu sukurti papuošalai ir objektai eksponuojami VDA Telšių fakulteto „Karštojoje  vitrinoje“.

05 07 - 05 20d. Baldų dizaino ir restauravimo specializacijos studentų darbų paroda „Debiutas“. VDA Telšių galerija, Kęstučio g.3

05 09 - 05 23d. Paroda „12“. VDA Telšių galerija, Kęstučio g.3

VDA Telšių fakulteto metalo meno ir juvelyrikos studijų programos studentų kursinių darbų paroda (peržiūra). Ekspozicijos dizainą kūrė patys autoriai. Tai 12 (jaunų žmonių), kurie pristato savo kūrybinius ieškojimus, eksperimentus, atliktus per vieną semestrą.

05 08 - 06 04d. Baldų dizaino ir restauravimo specializacijos studentų darbų paroda „Dizaino desantas“. Vilkaviškio kultūros centras, Vytauto g., 28

05 06 - 06 10d. Metalo meno ir juvelyrikos studentų darbų paroda „Metalo išmonės“. Ekspozicija skirta tarptautinei kalvystės meno ir amatų šventei. Mažeikių muziejus, V.Burbos g.9

05 09 - 06 10d. Metalo meno ir juvelyrikos studentų darbų paroda „2 Sostinių susitikimas“. A.P.Galaunių namuose , Vydūno al. 2, Kaune. Parodos atidarymas vyks gegužės 9d. 17val.

VDA Telšių fakulteto Metalo meno ir juvelyrikos programos studentų kursiniai ir baigiamieji darbai eksponuojami Kaune, A. ir P. Galaunių namuose. Per atidarymą gegužės 9 d. pranešimą apie Žemaitijos sostinę Telšius skaitys architektas, nacionalinės premijos laureatas prof. Algirdas Žebrauskas. Šis dviejų sostinių susitikimas A. ir P. Galaunių namuose šiemet jau antras. Rengėjams dviejų sostinių – Telšių ir Kauno – susitikimo idėja gimė praėjusiais metais, dar nežinant, kad 2019-ieji bus paskelbti Žemaitijos (jos vardo pirmąsyk paminėjimo 800-osios metinės) ir Laikinosios sostinės atminimo metais. Tokių susitikimų-parodų esmė išryškėjo Telšiuose, Žemaitijos sostinėje, kurios istoriją viešose miesto erdvėse įspūdingai ir išsamiai pasakoja mažosios plastikos kūriniai, daugiausia sukurti VDA Telšių fakulteto auklėtinių ir jų dėstytojų.

 05 07d. 14val. Kelmės kultūros centro Juozo Liaudanskio dailės galerijoje, (Vytauto Didžiojo g. 73) vyko kūrybinės dirbtuvės „Dizaino eksperimentai“.

Kelmės kultūros centre vykusiame Dizaino savaitės edukaciniame renginyje - kūrybinėje laboratorijoje,  buvo pristatytas Telšių fakulteto studentų dizaino kūrybinis procesas NUO IDĖJOS IKI GAMINIO.
Renginio metu buvo pristatytas kaligrafijos integracijos į eksperimentinės mados dizaino sritį metodas - šiuolaikinė kaligrafija išsiveržė iš dvimatės plokštumos ir tapo reljefu, forma, objektu. Kodėl gi ne kostiumu?
Visuomenei buvo demonstruojama studentų alternatyvios mados kolekcija „Vabi Sabi.lt“.
Edukacinio renginio kuratoriai – doc. Ramūnas Banys, prof. Zita Inčirauskienė, studentės Sima Kučinskaitė ir Julijja Šoblinskytė.