Nuo birželio 22 d. iki rugpjūčio 04 d. Anykščių koplyčioje Pasaulio anykštėnų kūrybos centre (Vilniaus g. 36, Anykščiai) veikia VDA profesoriaus Romualdo Inčirausko kūrybos paroda, skirta autoriaus 70 –mečiui. Šią parodą autorius dedikuoja gimtiesiems Anykščiams.

Parodos pristatymas vyks Liepos 24 d. 17 val.

Romualdą Inčirauską galima vadinti tikru XX–XXI amžių sandūros menininku: sparti meninių idėjų ir judėjimų, technologijų ir plastinės raiškos kaita, žanrų ribų nyksmas bei naujos medijos jo kūryboje įgyja savitą ir paveikų pavidalą. Antra vertus, jam, tarsi renesanso menininkui, rūpi ir yra pavaldžios įvairios kūrybos sritys. Dailininkas suformavo savitą skulptūrinės plastikos atmainą, kurioje persipina tradicinių žanrų – medalio, reljefo, juvelyrikos, trimatės skulptūros – bruožai. Ir tai nėra savitikslis ar formalus siekis. Kūrybinė patirtis ir profesionalus technologijų žinojimas jam visada tarnauja ilgai brandintai, o kartais netikėtai gimusiai idėjai įkūnyti. Autorius prisipažįsta, kad labiausiai vertina koncepcijos ir technologijos dermę. Minties, ikonografijos ir meistriškumo derinys yra jo kūrybos vizitinė kortelė. 

Parodos menotyrininkė dr. Danutė Zovienė 

                                                                  Kabinetas, 2018m.

                                                            Elizaras Gordonas, 2005 - 2019m.

                                               Civilizacijos II, 2017m.

Romualdas Inčirauskas gimė 1950 m. rugpjūčio 28 d. Anykščiuose. 1974 m. baigė Telšių taikomosios dailės technikumą. 1979 m. baigė Estijos valstybinį dailės institutą Taline. Vilniaus dailės akademijos Telšių fakulteto profesorius. LDS (Lietuvos dailininkų sąjunga) narys, FIDEM (tarptautinė medalio kūrėjų asociacija) narys.

Metalo meno kūrėjas yra surengęs daugiau kaip šešiasdešimt autorinių parodų, dalyvavęs daugelyje bendrų parodų, simpoziumų, plenerų, konkursų. Yra sukūręs daug kūrinių Telšių miesto viešosiose erdvėse. Žymiausi iš jų: Telšių Šv. Antano Paduviečio Katedros durų reljefinė – skulptūrinė kompozicija, skirta Žemaitijos krikšto 600-ųjų metinių paminėjimui, skulptūrinės kompozicijos Didžiojoje Žemaičių sienoje, ženklai - skulptūros žydų bendruomenės atminimui Telšių senamiestyje, skulptūrinis (20 skulptūrų) projektas TELZ (Vilniaus Gaono žydų muziejaus nuosavybė). Jo darbų yra įsigiję Lietuvos (LR Nacionalinis muziejus, Žemaičių muziejus „Alka“, Žemaičių dailės muziejus Plungėje, Literatūros muziejus Kaune ir kt.) ir užsienio muziejai (A. Puškino vardo muziejus Maskvoje, Britų muziejus Londone, Nelli Marko muziejus Alijarvi, Suomija ir kt.), privatūs kolekcininkai Lietuvoje, Rusijoje, Vokietijoje, Austrijoje, Švedijoje, Suomijoje, Japonijoje, Izraelyje, JAV ir kitur.