• Naujienlaiškis
  • Lapkričio 6 - gruodžio 10 dienomis Klaipėdos miesto savivaldybės Girulių padalinio galerijoje veikia VDA Telšių fakulteto dėstytojos, tekstilininkės Žydrūnės Kriūkaitės Juciuvienės paroda „ŽENKLAI“.

    Tai penktoji autorės personalinė paroda, kurios eksponatus vienija ženklo, simbolio tema. Tekstilės kūrėja dirba įvairiomis tradicinės tekstilės (audimas, nėrimas, siuvinėjimas) ir autorinėmis technikomis. Temų pasirinkime tekstilininkė vadovaujasi pirminiu įspūdžiu, apėmusiu, išgirdus tam tikrą temą, ar frazę, iš to ir išsivystė jų įvairovė - nuo asmeniškų jausmų interpretacijų, iki globalesnių, tautinį prieskonį turinčių kūrinių. Parodoje eksponuojami mikro, mini, midi formatų darbai, kurių daugelis sukurti dešimtmečio bėgyje.

    „Ženklai man - tai nebylūs simboliai, reiškiantys kur kas daugiau, nei abstraktus piešinys. Tai perkeltinė kažko prasmė, tai ir bendravimo priemonė, tai ir ornamentika, tai ir paslaptingas kodas, tai kartais badantis akis objektas, ir aiškinamasis raštas ir dar begalė kitokių reikšmių.

    Pastaraisiais metais apėmė visiška nostalgija praeities tekstilei, jos simbolikai. Itin žaviuosi senųjų lietuviškų audinių optiniais grafinių raštų žaidimais, mėgstu juos interpretuoti savaip. Tautinė tekstilė - tai savotiškas kodas suprasti praeitį, atkurti ją šiandien kitaip, begalybė netikėčiausių idėjų kūrybai...   Žydrūnė Kriūkaitė J.