• Naujienlaiškis
 • Spalio 8 d. 17 val. VDA Telšių galerijoje bus pristatoma MO muziejaus paroda „90-tųjų DNR“.

  Kultinė MO muziejaus paroda „Rūšių atsiradimas. 90-ųjų DNR“, pritraukusi daugiau nei 140 tūkst. lankytojų, tęsia savo istoriją. Specialiai atrinktos parodos instaliacijos ir MO kolekcijos kūriniai – įkvepiantis ir prisiminimų iš 90-ųjų kupinas ruduo!

  Jūsų laukia istorijos iš 90-ųjų ir apie 90-uosius, prisiminimai apie parodos kūrimo procesą ir jo užkulisius kartu su vienu iš parodos kuratorių, kultūros istoriku Tomu Vaiseta.  

  Kodėl 90-ieji?

  90-ųjų stilius šiandien visame pasaulyje vėl populiarus, bet mums tas dešimtmetis svarbus ne tik kaip mada. Tai pirmieji mūsų atkurtos Nepriklausomybės metai. Žvelgdami į juos iš dabarties vieni jaučia nostalgiją, kiti gal net nenori ano laiko prisiminti. Bet tame dešimtmetyje galime rasti ir paaiškinimų, kodėl šiandien dar neišsipildė anuometinės viltys, ir drauge suvokti, kaip toli nuėjome.

  Iškovota laisvė užplūdo su rinkos taisyklėmis, pilkumą ėmė keisti spalvinga pasiūla. Kiekvienas ėmė kovoti už savo vietą po saule. Iš unifikuotos masės ėmė rastis naujos rūšys. O norėdamos išlikti, jos turėjo užkariauti erdves, diegti savas taisykles, burtis į tinklus ir kurti savo tapatybę.

  Kokie esame kaip lietuviai, kaip vyrai ir moterys, kaip save išreiškiame, kokie simboliai mus vienija. Kokias patirtis atsinešame iš 90-ųjų ir kokias pamokas išmokome per tą laiką? 

  Specialiai parodai Telšiuose atrinkti kūriniai, instaliacijos ir paruoštas e. gidas padės jums prisiminti, sužinoti ir atsakyti į klausimą, kokie buvome ir kokie esame.

  Facebook įvykis

  Paroda veiks iki spalio 24 d. VDA Telšių galerijoje, Kęstučio g. 3, Telšiai. 

  Norime, kad jūsų visų meno pažinimas būtų saugus, todėl lankantis parodoje būtina dėvėti veido kaukes. Nepamirškite savosios! Taip pat visų prašome laikytis saugaus atstumo ir dezinfekuoti rankas. Jei turite ūmių viršutinių kvėpavimo takų ligų požymių (karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.), prašome į renginį nevykti. 

  Parodą „Rūšių atsiradimas. 90-ųjų DNR“ MO muziejuje kuravo: Vaidas Jauniškis, Rimantas Kmita, Mantas Pelakauskas, Miglė Survilaitė, Aurimas Švedas, Tomas Vaiseta, Renata Valčik
  Parodos architektai: Joris Šykovas ir Renata Valčik
  Parodos dizaineris: Liudas Parulskis
  ​Parodos koordinatorė: Deima Žuklytė-Gasperaitienė

  Parodą iš dalies finansuoja Lietuvos Respublikos Vyriausybės Kanceliarija.

  Modernaus meno muziejaus MO informacija