• Naujienlaiškis
  • Mados dizaino studentės Karolina Miciūtė (IV k.) ir Kamilė Paulauskaitė (I k.) dalyvavo tarptautiniame projekte Nidos meno kolonijoje. Projekto kūrybinės vadovės- tekstilės menininkių duetas Parisessex  Carolyn Clewer (London College of Fashion) ir Tiphaine de Lussy. Tarp dalyvių - studentai iš VDA tekstilės bei Kostiumo dizaino katedrų, Erasmus programos atstovės iš Prancūzijos bei Ispanijos. Projekto koordinatorė doc.Severija Inčirauskaitė Kriaunevičienė

      

    Tekstilės ir mados  menininkės:  Carolyn Clewer -  Londono mados koledžo, Mados ir Tekstilės programos, Mezgimo krypties vadovė (Knit Pathway Leader, Fashion Textiles, London College of Fashion) ir  Tiphaine de Lussy yra menininkių duetas, kartu dirbantis jau daugiau nei 20 metų, nuo studijų baigimo Royal Collage of Art laikų.

    Duetas kuria tiek tekstilės meno, tiek ir funkcinius mados dizaino objektus, tad ši tarpdisciplininė patirtis - gebėjimas derinti tiek vizualiam menui, tiek ir pritaikomam dizainui būdingus raiškos būdus, itin aktuali šiomis dienomis permąstant tekstilės specialybės dualistinį pobūdį. Ryškiaspalvė naujausia kūrinių serija “Crazy Blankets” (kurią nuo spalio 1d. eksponuojama “Artifex” galerijoje) - tai vizualus menininkių dialogas, kuriamas žaismingai naudojant mezgimo (mašininio bei rankinio) ir nėrimo technikas. Menininkių kūriniai įtakoti įvairių kultūrinių atminties formų: senų animacinių filmų personažų, pop muzikos ir meno, grafiti ir karnavalų kultūros… Menininkės naudoja žaismingą ekspromtu paremtą kolektyvinio darbo metodą, kuris labiau panašus į koliažo principą ar nuolatinį viena kitos darbo koregavimą, o ne į kruopščiai iš anksto suplanuotą dizainą. Ryškius verpalus autorės naudoja kaip dažus tekstiliniams paveikslams kurti. Savo unikalia patirtimi ir darbo metodika autorės dalinosi kūrybinių dirbtuvių metu Nidos meno kolonijoje.