• Naujienlaiškis
  • Kovo 8d. (penktadienį) 17val. VDA Telšių galerijoje atidaroma INGRIDOS MOCKUTĖS - POCIENĖS fotografijų paroda „MUTaBOR“. Atidarymo metu vyks performanso videofilmo peržiūra.

    Ingrida Mockutė - Pocienė - VDA Telšių fakulteto Metalo meno ir juvelyrikos programos absolventė. Šiuo metu gyvena ir kuria Klaipėdoje.

    Autorė apie parodą: „...MUTABOR – pasirinkimas keistis, keistis sąmoningai, gyventi kokybiškai. Fotografijose esanti uždanga – man – nežinomybė (ir arba vengimas tiesos). Visi mes matome pasaulį per savo šydą, tikroji tiesa nematoma akimis. Lyg bandymas išvysti anapus, neregimybę, tą tikrąjį pavidalą, gyvenimo esmę. Atsakymo nėra. Tik vienintelis dalykas teikia vilties – esu tam, kad mylėčiau, kad guosčiau, išklausyčiau, padėčiau kitam. Taip, kaip galiu, kaip moku. Darbuose fragmentuotos kūno detalės: galva, rankos, kurios paslėptos po ištapytais raštais. Taip siekiu atskleisti mūsų žmogiškuosius santykius, ryšius - mamos ir vaiko, vyro ir moters. Savo paveikslus sąlyginai vadinu „Ikonomis” – tam tikra prasme, per simbolius, estetiką, vidinę energetiką – man tai šventumo, tikrojo grožio paieškos. Manau, Dieviškąjį šventumą galim įgyvendinti savo gyvenimuose, per santykius, vaikų auklėjimą, vienas kito pagarbą ir meilę...“

    apie parodą lydintį performansą: „Tiek paroda “MUTaBOR”, tiek performansas, įvykęs Palškių bažnyčioje betarpiškai susiję su mano gyvenimu, patirtimis. Paskutiniaisiais metais vienas po kito į amžinybę iškeliavo tėveliai, bet tuo pačiu metu gimė mažasis (trečiasis) vaikas.Tada suvokiau, koks amžinas šis gyvenimo - mirties ciklas, koks natūralus. Jėgų ir stiprybės teikia mintis, kad gyvenam dėl savo vaikų, šeimos, o gal… ir dėl mirusiųjų. Mes visi supinti nematomais saitais, atsakingi vieni už kitus. Noriu,  kad mano darbai šildytų, įkvėptų, suteiktų jėgų gyventi. Pats veiksmas – performansas – lyg baltas gyvenimo takas, kuriuo einam nuo pradžios iki galo.

    Parodos laikas kovo 8 - balandžio 15d.