• Naujienlaiškis
 • Programos anotacija. Programa skirta motyvuotiems vyresnių klasių moksleiviams besidomintiems baldų ir interjero dizainu. Kūrybines dirbtuvės vyks VDA Telšių fakulteto dizaino studijoje Tai leis moksleiviams pažinti vidinę VDA Telšių fakulteto struktūrą t.y. čia dėstomas dizaino programas, galimybę studijuoti. Užsiėmimų metu  numatoma supažindinti su baldų ir interjero 3D modeliavimo ir konstravimo galimybėmis, kompozicija, spalvų sistema, medžiagomis. Dizaino laboratorijoje bus galima išbandyti naujas medžiagų apdirbimo technologijas, sukonstruoti ir pasigaminti žaismingą pirminę baldo struktūrą bei prototipą. Įgytus gebėjimus moksleiviai galės panaudoti kurdami individualią gyvenamą aplinką.

  Programos tikslas. Kuriant žaidybinius baldų prototipus ir struktūras supažindinti su interjero ir baldų dizaino pradmenimis. Lavinti erdvės ir harmoningos aplinkos suvokimo ir kūrimo įgūdžius.

  Programos turinys.

  Sudėtinė dalis (tema) Veiklos apibūdinimas Metodai
  Įvadas.Dizaino sąvoka.Daikto ir erdvės struktūra. Modulis  (elementas). Modulinė kompozicija Kuriamas modulis.Mokomasi 3D modeliavimo.Modeliuojamos elementarios žaidybinės kompozicijos, pirminės erdvės struktūros, padedančios suvokti erdvės ir tūrio tarpusavio priklausomybę harmoningoje visumoje Kūrybinės dirbtuvės dizaino studijoje.Teorinės ir vaizdinės medžiagos pristatymas.Individualus ir kolektyvinis darbas
  Modulio gamyba iš įvairių medžiagų. Modernių technologijų pažinimas(lazerinis, skaitmeninis frezavimas). Kompozicijos "konstruktorius" kūrimas.

  Eksperimentuojama  elementų medžiaginėmis struktūromis, ugdant smalsumą, kūrybingumą ir dalykines kompetencijas. Kuriamos žaidybinės erdvinės kompozicijos stebint jų charakterio pokyčius, keičiant formuojančių plokštumų skaidymą bei derinant skirtingas medžiagas, tekstūras, spalvas. Atrandamos ir fiksuojamos  idėjos, sumanymai.

  Kūrybinės dirbtuvės dizaino studijoje ir laboratorijoje. Individualus ir kolektyvinis darbas.

  Žaidybinis baldo prototipas. Sukūrimas, pagaminimas, išbandymas.

  Žaidybinio baldo prototipo sukūrimas, vizualizavimas ir pagaminimas. Kūrybingas medžiagų parinkimas. Prototipo išbandymas. Medžiagų ir technologijų pažinimas. Alternatyvių medžiagų panaudojimas baldų ir erdvių formavime. Netikėti sprendimai ir eksperimentai forma, struktūra, estetine išraiška.

  Kūrybinės dirbtuvės dizaino studijoje ir laboratorijoje. Darbas komandoje. Diskusijos ir sprendimų paieškos. Projektų pristatymas tikslinei suinteresuotai auditorijai.