• Naujienlaiškis
 • VDA Grafinio dizaino katedra birželio 23 d. nuo 9 val. VDA TITANIKO 1 a. parodų salėje pristato Vizualiųjų komunikacijų dizaino 10-osios magistrantų laidos diplominių darbų gynimus.

  Šiuos gynimus norisi vadinti ypatingais - katedros veiklos dešimtmetis metų yra ne tik formali sukaktis. Tai - jau susiformavusi komanda, dėstymo tradicijos, nuolat atnaujinamos metodikos, gausus absolventų, dabar jau gerai žinomų jaunųjų dizaino žvaigždžių būrys, glaudūs ryšiai su užsienio aukštosiomis mokyklomis, novatoriškas ir drąsus žvilgsnis į vizualiųjų komunikacijų dizaino lauką. Apibūdindami magistro studijų programą, dažnai sakome, kad rengiame vizionierius, gebančius prognozuoti ir strateguoti vizualiųjų komunikacijų dizaino tendencijas. Kartais šis siekis po dviejų studijų metų įgauna labai toliaregiškų, spekuliatyvių dizaino projektų formą, o kartais  baigiamieji projektai įgyja realų pritaikymą ir puikiai "atliepia" artimiausios ateities aktualijas.
  Gynimų metu  diplominių darbų komisijai ir renginio dalyviams bus pristatyti keturi vizualiųjų komunikacijų dizaino darbai plačiai atskleidžiantys diplomantų profesinių interesų lauką - nuo virtualios realybės iki socio-komunikacinių ir konceptualių projektų. 

  9.00-9.45 val. Vaida Gasiūnaitė
  MA kūrybinė dalis: „Pabėgimai. Šeimos mikroistorija". Darbo vadovas prof. Audrius Klimas
  MA teorinis raštas: „Mikroistorijos tyrimai ir jų taikymas šiuolaikinėje vizualinėje komunikacijoje". Darbo vadovė dr. Karolina Jakaitė

  9.45-11.30 val. Gediminas Šiaulys
  MA kūrybinė dalis: „Socio-komunikacinis projektas "Trapumas". Darbo vadovė prof. Aušra Lisauskienė
  Ma teorinis raštas: „Vizualus prieštaringų personažo emocijų perteikimas animacijoje" Darbo vadovė prof. dr. Jūratė Černevičiūtė

  11.30-12.15 val. Domantas Cibas
  MA kūrybinė dalis: „Virtualios realybės projektas – Aquatorium". Darbo vadovas doc. Robertas Jucaitis
  MA teorinis raštas: „Vizualus, jutiminis ir garsinis vandens poveikis žmogui" Darbo vadovė dr. Rūta Mickienė

  12.15-13.00 val. Laurynas Kamarauskas
  MA kūrybinė dalis: „Konceptualusis projektas „K“: knygos konversija" Darbo vadovė prof. Aušra Lisauskienė
  MA teorinis raštas: „VIII–XV a. knygų apsaugų konversija XXI a. I–ame ketvirtyje" Darbo vadovė dr. Jolita Liškevičienė