• Naujienlaiškis
  • TARPTAUTINĖS KŪRYBINĖS DIRBTUVĖS – VASAROS PRAKTIKA “ENVIRONMENTAL GRAPHIC DESIGN: LOCAL CONTEXT“
    Nidos meno kolonijoje rugsėjo 18-27 d.

    Kūrybines dirbtuves ves: prof. Aušra Lisauskienė (Grafinio dizaino katedra), doc. Robertas Jucaitis (Grafinio dizaino katedra), dr. Ceren Caliskan (Istanbul Arel university)

    Dr. Ceren Caliskan – aktyviai kurianti Vizualiųjų Komunikacijų dizainerė iš Turkijos. Be dėstymo Istabul Arel Universitete (Stambulas,Turkija) Ceren Caliskan kaip kviestinė dėstytoja organizuoja ir veda kūrybines dirbtuves geriausiose aukštosiose Europos dizaino mokyklose, tarp kurių ESAD (Escole de Arte & Design in Porto), PJAIT (Polish Japanese Academy of Information Technology Warsaw) ir kt.

    Tarptautinių kūrybinių dirbtuvių metu bus siekiama išsiaiškinti kaip nuo XX a. pabaigos funkcionuoja Aplinkos grafinis dizainas UNESCO saugomoje teritorijoje. Studentai, vadovaujami tarptautinės grupės dėstytojų, atliks atvejo / Neringos m. / studiją ir aiškinsis kaip aplinkos grafinis dizainas įtakoja socialinį, kultūrinį ir ekonominį Nidos, Preilos, Pervalkos ir Juodkrantės kontekstą. Surinkta medžiaga bus išanalizuota ir jos pagrindu bus kuriami vizionieriški „komunikaciniai esė“ apie Lietuvos Respublikos UNESCO pasaulio paveldo sąraše esančius objektus, apsaugos įstatymus, jų sklaidą ir aktualizavimą siekiant ir toliau jais gėrėtis šiais paveldo objektais.