• Naujienlaiškis
  • Pastatų architektūra

    Magistro studijos Vilniuje vyksta vadovaujantis trimis raktiniais žodžiais – tyrimai, eksperimentai, menas.  Atsižvelgiant į asmeninius magistranto polinkius ir individualų studijų planą, jos gali būti plėtojamos keliomis kryptimis. Visų pirma tai profesinės kvalifikacijos gilinimas, atliekant tyrimus ir projektą Universalaus dizaino ar Pasyvaus namo temomis.

    Kita galimybė – studijuoti, atlikti tyrimus ir projektuoti magistro pasirinkta tema, naudojantis tyrimo metodikomis, kurias dėsto mūsų katedros dėstytojai , UNIKON (VU, VDA, LMTA, LSU) konsorciumo dėstytojai  arba kviestiniai užsienio mokyklų profesoriai. Tam tikslui, lygiagrečiai su nuolatinėmis studijomis, nuolat organizuojamos magistrams skirtos kūrybinės dirbtuvės Nidos meno kolonijoje (www.nidacolony.lt). Kasmetinėje Kuršių nerijoje vykstančioje stovykloje siūloma susipažinti ir “lauko sąlygomis” išbandyti įvairius realios situacijos tyrimo būdus.

    Trečiasis magistrantūros studijų bruožas – galimybė tobulinti savo kompiuterinio modeliavimo įgūdžius, dalyvauti eksperimentinio projektavimo kūrybinėse dirbtuvėse, o vėliau naudoti magistrantūros projektuose Processing, Rhino, Grasshoper programomis ir protokolais.

    Patirtis vykdant taikomuosius ir meninius tyrimus bei gebėjimas derinti tai su kompiuteriniu modeliavimu ar vizualine menine raiška tampa puikia galimybe tęsti studijas VDA Meno doktorantūroje. Šias studijas 2016 metais sėkmingai baigė pirmasis Lietuvoje meno daktaras/architektas Ignas Lukauskas, dabar studijuoja doktorantas Mindaugas Reklaitis.