• Naujienlaiškis
 • Kovo 18 dieną, galerijoje “Akademija”, VDA Kostiumo dizaino magistrantės, kartu su Latvijos Dailės Akademijos BA ir MA studentėmis, pristatė parodą LAKMUSAS.

  Parodos atidarymo metu pasisakė abiejų aukštųjų mokyklų dėstytojos ir studentės, o gausus būrys lankytojų galėjo iš pačių autorių lūpų sužinoti kuo gyvena ir ką kuria jaunieji mados dizaineriai.

  Mada visuomenėje atlieka lakmuso popieriaus funkciją. Tai neatsiejama mūsų gyvenimo dalis, atspindinti dabartinę mus supančios aplinkos situaciją ir ji viena pirmųjų reaguoja į pokyčius socialinėje terpėje. Kiekvienas žmogus vartoja madą skirtingais tikslais - atskleisti išskirtinumui ar atvirkščiai - parodyti, kad priklauso tam tikrai etninei ar kultūrinei žmonių grupei, protestuoti ar išreikšti savo vertybes, pritraukti aplinkinių dėmesį ar kaip tik, kažką slėpti.

  Parodoje “Lakmusas” pristatomi svarbiausi tyrimai, kurie parodo mados vaidmens svarbą šiandieninėje visuomenėje. Šiai temai nagrinėti pasitelkiami vizualiniai objektai, sukurti dizainerių, atstovaujančių Lietuvos ir Latvijos mados mokyklas. Ekspozicija atskleidžia mados dizaino kūrimo procesą, meninio tyrimo etapus, kiekvieno projekto, kolekcijos ar prekės ženklo kūrimo eigą.

  Parodos dalyviai / Participants:
  Margaryta Zubrii (LT/UA)
  Skirmantė Jaryginaitė (LT)
  Monika Stauskytė | MONICA'STAU (LT)
  Emilija Kovalevskytė | EMILLY (LT)
  Greta Ūbaitė (LT)
  Karlīna Anete Nagliņa (LV)
  Felicija Milana Semjonova (LV)
  Laine Rozenšteina (LV)
  Baiba Tamane (LV)
  Laima Jurča (LV)
  Sanda Feldberga (LV)
  Elīna Baltace (LV)
  Monta Pētersone (LV)
  Romija Štāle (LV)

  Parodos kuratorė: prof.dr. Jolanta Vazalinskienė

  Paroda veiks iki kovo 31d., adresu Pilies g. 44, Vilnius.

  Darbo laikas 12:00-18:00 (išskyrus sekmadienį).