• Naujienlaiškis
 • Tarptautinių VDA studentų paroda „Remains“

  18 tarptautinių Vilniaus dailės akademijos studentų galerijoje „SHCH/ŠČ“ (Teatro g. 7) pristato parodą „Remains“ 

  re·main
  rəˈmān/
  liet. – išlikti
  daiktavardis: dalys, likusios po kitų dalių pašalinimo, panaudojimo ar sunaikinimo

  „Tai, kas liko po to, kai dalys buvo pašalintos, panaudotos ar sunaikintos. Būsenos pasikeitimo iliustracija. Kaip veiksmažodis referuoja į tai, kas tęsia egzistavimą įvykus pasikeitimams. Atsižvelgiant į dabartinį ekspozicijos erdvės charakterį ir praeitį, parodos eksponatai buvo suformuoti šlovinant atliekas, rastas šioje vietoje arba Vilniaus teritorijoje. Tai, kas paprastai yra ignoruojama, čia iškeliama į pirmą planą naudojant tradicinę eksponavimo metodiką.

  Pasiruošimas parodai tęsėsi tris mėnesius ir buvo kupinas konstravimo ir dekonstravimo, sutarimų bei nesutarimų. Iš to gimė dabartinė koncepcija – paroda pristatoma performanso principu, atspindint nuolatinius mūsų idėjų pokyčius. Dėl šios priežasties joje nebus akcentuojama individuali autorystė, o parodos forma ir ekspozicija keisis kas dvidešimt minučių. Žiūrovo žvilgsnyje išliks perfomanso pasikeitimo padariniai. Tai yra tikras rezultatas to, kas įvyksta po to kai 18 nepažįstamųjų iš visiškai skirtingų aplinkų yra suburti tam, kad rastų bendrus interesus.

  Ši paroda yra studijų dalyko MM0371 Interaktyvus grupinis projektas rezultatas.“

  Parodos koordinatoriai
  VDA Grafikos katedros doc. Marija Marcelionytė-Paliukė ir dėst. Simonas Kuliešis

  Parodos dalyviai: Amelia Tan, Änne Hahn, Aryna Miasnikova, Elisabet Palomo, Eliška Kováčiková, Elsa Haïby, Emily Dundas Oke, Engin Çetinkaya, Erik Gustafsson, Eva Markiš, Gundula Völker, Hande Yildiz Çekindir. Kübra Ertürk, Maryna Taiberman, Milica Janković. Ola Listunova, Ottavia Catenacci, Viktoryia Daniliuk