• Naujienlaiškis
  • Pasibaigus projektui „Jaunas – jaunam: tekstilė ateičiai“

    Nuo 2018 m. gruodžio mėn. iki 2019 m. spalio 9 d. Vilniaus dailės akademijos Kauno fakulteto Tekstilės katedra vykdė projektą „Jaunas – jaunam: tekstilė ateičiai“.            

    Šiuo projektu siekėme inicijuoti jaunųjų tekstilės menininkių veiklą, kuri padėtų suprasti, atrasti ir permąstyti šiuolaikinės tekstilės kaip medijos galimybes ir skatinti 16-18 metų amžiaus jaunimą įsitraukti į kūrybinius procesus.

    Buvo surengtos kūrybinės dirbtuvės „EtnoJazz“ su Kėdainių dailės mokyklos, Rokiškio raj. Juodupės gimnazijos ir Kupiškio meno mokyklos moksleiviais. Jaunosios tekstilės menininkės taip pat surengė savo darbų parodas, kuriose kartu su moksleiviais permąstė šiuolaikines kūrybos formas. Parodos vyko J. Monkutės-Marks muziejuje, Rokiškio krašto muziejuje ir Kupiškio viešosios bibliotekos patalpose.

    Pasibaigus projektui jame dalyvavusios jaunosios menininkės (Tekstilės katedros alumnės ir studentės), projekto vadovė, Tekstilės katedros vedėja ir dailės mokyklų pedagogės pasidalino savo patirtimi ir įspūdžiais. Dienraščio „Kauno diena“ žurnalistė Ainė Jacytė straipsnyje „Tekstilės gijos suriša skirtingas kartas, patirtį ir smalsumą“ aprašė, kokie buvo projekto dalyvių tikslai, lūkesčiai, džiaugsmai ir iššūkiai, kokia buvo abipusė nauda ir kaip šis projektas paskatino naujai pažvelgti į save ir į savo kūrybą.