• Naujienlaiškis
  • Paroda „Oksimoronai“

    Paroda „Oksimoronai“ vyks buvusiame Leipcigo audimo fabrike esančiame kultūros centre „Spinnerai“. Ji yra integrali Lietuvos dalyvavimo Leipcigo knygų mugėje svečio teisėmis dalis. Parodos iniciatoriai ir įgyvendintojai – Lietuvos kultūros institutas ir Geothes institutas Vilniuje.

    Oksimoronas yra varomoji kūrybiškumo jėga. Įvairių epochų ir kartų menininkus, kokių skirtingų požiūrių ar politinių situacijų akivaizdoje jie begyventų, vienija abejonė neginčijama tiesa. Tikrame meno kūrinyje meilė ne tik kenčia, bet ir nekenčia, tiesa ne vien nušviečia, bet ir kelia abejonių, kūniškumas ar net nuodėmingas gašlumas gviešiasi šventumo. Kur kitur, jei ne meniniame pasakojime – tiek literatūros, tiek vizualiajame, sąmoningai panardiname savo kasdienybę, kad per menininko pasiūlytą vaizdo lūžį suabejotume stereotipine tikrove. Meno kūrinys tad yra pašnekovas, skatinantis analizuoti tikrovę iš skirtingų perspektyvų ir ugdantis mumyse kritinę sąmonę.

    Parodos „Oksimoronai“ menininkai, taip pat reprezentuoja skirtingas epochas. Lietuvos šiuolaikinių menininkių kūriniai čia pasitinka žiūrovus kartu su Berliner Malerpoeten grupės XX. 8 – 10 deš. sukurtų darbų kolekcija. Kolekcijų jungiamoji grandis – Aldona Gustas, lietuvių kilmės vokiečių poetė ir menininkė, subūrusi tapiusius ir piešusius Berlyno rašytojus į neformalią grupę. Tačiau dar labiau skirtingų šalių ir kartų kūrėjus jungia jau minėtoji kritinė sąmonė. Tikėjimas abejone. Susidomėjimas nuobodybe. Bodėjimasis grožiu. Aistra ramybei. Sarkastiškas jautrumas. Oksimoronai.

    Kuratoriai: Virginija Vitkienė (Kauno bienalė) ir John Colton (The Browse Gallery)