• Naujienlaiškis
 • Tęsiasi VDA Kauno fakulteto Tekstilės katedros organizuojamas projektas „Jaunas – jaunam: tekstilė ateičiai“. Dabar jis keliasi į Rokiškio rajoną.

  Gegužės 10 d. – kūrybinės dirbtuvės „EtnoJazz“ su Rokiškio raj. Juodupės gimnazijos moksleiviais.

  Gegužės 13 d. – birželio 15 d. jaunųjų tekstilės menininkių ir Rokiškio raj. Juodupės gimnazijos mokinių paroda Rokiškio krašto muziejuje.

  Šio projekto tikslas yra profesionali kūrybinė veikla, paremta ne mokytojo ir mokinio principu, o lygiavertišku jaunų žmonių bendradarbiavimu, pasidalinimu patirtimis ir kūrybinių idėjų vystymu. Tekstilės katedros inicijuota jaunųjų kūrėjų veikla padės suprasti, atrasti ir permąstyti šiuolaikinės tekstilės kaip kūrybinės medijos galimybes ir paskatins 16-18 metų amžiaus jaunimą įsitraukti į kūrybinius procesus.

  Penkios jaunos menininkės Rokiškio r. Juodupės gimnazijoje ves kūrybines dirbtuves mokiniams ir po to kartu su jais Rokiškio krašto muziejuje surengs parodą.

  Parodoje bus eksponuojama penkių jaunųjų menininkių – Astos Fedaravičiūtės-Jasiūnės, Giedrės Antanavičienės, Liucijos Kostivos, Eglės Grigaravičienės ir Donatos Jutkienės – kūriniai, atlikti žakardinio audimo, šilkografijos, kompiuterinio siuvinėjimo, autorinėmis ir mišriomis technikomis, atskleidžiantys neišsemiamas šiuolaikinės tekstilės meno ir pritaikomumo galimybes. Daugiasluoksniuose menininkių kūrybiniuose ieškojimuose kvestionuojami tapatybės, identiteto klausimai, perteikiamos personalinės patirtys šiuolaikiniuose aktualiuose socialiniuose kontekstuose.

  Taip pat menininkių parodą papildo jaunųjų kūrėjų: Saulės Bieliūnaitės, Austėjos Jurkevičiūtės, Eglės Juodvalkytės, Dainos Luibytės, Erminos Igaunytės, Milgintos Lukoševičiūtės, Vitalijos Skeirytės, Silvijos Skeirytės, Kristinos Nikonovos, Fausto Raugo, Eligijaus Narbučio, Monikos Marozaitės iš Rokiškio r. Juodupės gimnazijos kūrybinių dirbtuvių EtnoJazz metu sukurti darbai. Kūrybinio bendradarbiavimo dirbtuvės EtnoJazz yra paremtos patirčių pasidalijimu, sąmoningumo ugdymo, kūrybiniais meniniais ieškojimais, kurių pagrindinis tikslas – seną jau nebenaudojamą tekstilę atkurti, perkurti ar sukurti naujai panaudojant asmenines patirtis ir įvairias marginimo priemones bei tekstilės technikas.