• Naujienlaiškis
 • Rugsėjo 12-13 dienomis įvyko baigiamasis projekto „Jaunas – jaunam: tekstilė ateičiai“ etapas. Rugsėjo 12 d. Tekstilės katedros studentės vedė kūrybines dirbtuves „EtnoJazz“ Kupiškio meno mokyklos moksleiviams. Rugsėjo 13 d. greta studenčių kursinių darbų, Kupiškio viešosios bibliotekos bibliotekos patalpose atidaryta ir dirbtuvių metu moksleivių sukurtų kūrinių paroda.

  Parodos anotacija

  Ekspozicinėje erdvėje esantys šešių jaunųjų menininkių – Astos Fedaravičiūtės-Jasiūnės, Giedrės Antanavičienės, Liucijos Kostivos, Eglės Grigaravičienės, Rūtos Simutytės ir Donatos Jutkienės –  kūriniai, atlikti skaitmeninio žakardinio audimo, šilkografijos, kompiuterinio siuvinėjimo, autorinėmis ir mišriomis technikomis bei medijomis atskleidžia neišsemiamas šiuolaikinės tekstilės meno ir pritaikomumo galimybes. Daugiasluoksniuose menininkių kūrybiniuose ieškojimuose kvestionuojami tapatybės, identiteto klausimai,  perteikiamos personalinės patirtys šiuolaikiniuose aktualiuose socialiniuose kontekstuose. 

  Asta Fedaravičiūtė-Jasiūnė – tekstilės menininkė, parodų ir renginių kuratorė, edukatorė Janinos Monkutės-Marks muziejuje, tekstilės mokytoja Kėdainių dailės mokykloje.

  Dar studijuodama taikomąją tekstilę VDA Kauno fakultete, pradėjo aktyviai dalyvauti parodose. Studijų metais išmėgino įvairias technologijas ir inovacijas tekstilės mene. Menininkę žavėjo vis nauji mokslo ir meno atradimai, kurie persipynė ir personalinėje kūryboje. 2007 metais baigus bakalauro studijas Astos entuziazmas, nuolatinis žingeidumas bei atsakingas požiūris į meno pasaulį leido greitai įsilieti į Janinos Monkutės-Marks muziejaus veiklą. Asta savo kūrybinę veiklą derino su darbu ir šeima. 2015 metais nusprendė tęsti magistrantūros studijas ir tyrinėti mikropasaulį. Ją žavėjo įvairių pelėsinių grybų mikroskopu užfiksuoti vaizdai. Magistrantūroje ji atrado ir autorinę techniką – audinio marginimą antspauduojant varinėmis plokštelėmis.

  Giedrė Antanavičienė – tekstilės menininkė, savo kūryboje tekstilę jungianti su įvairiomis medijomis: garsu, video menu, informatikos inžinerija. Taip menininkė kuria interaktyvius darbus, kurie įtraukia žiūrovą.

  Studijų laikotarpiu, menininkė aktyviai dalyvavo įvairiose parodose, tarptautiniuose projektuose, tiek Lietuvoje, tiek užsienyje, edukaciniuose renginiuose, savanoriavo Kauno bienalėje. Šiuo metu savo kūrybą stengiasi derinti su šeima bei darbu. Personalinėje kūryboje Giedrė analizuoja tekstilės, žmogaus ir garso santykį: kūno ir tekstilės prisilietimų sąveiką, garso įtaką žmogaus nervų sistemai. Visa tai kasdienybėje tampa nepastebima natūralia aplinka.

  Liucija Kostiva savo kūryboje taiko skirtingas medijas. Jos darbuose dominuojanti organika, atsiskleidžia per gamtos detales, paliečia gamtos ir žmogiškos būties laikinumo bei rituališkumo temas.

  Donata Jutkienė Vilniaus dailės akademijoje baigusi bakalauro menotyros ir magistro kultūros vadybos studijas pasuko į meninės tekstilės paieškas. Kūryboje Donata nevengia eksperimentuoti, jai svarbu akimirkos, atsitiktinumo momento suvaldymai; aktualūs identiteto, tapatybės, komunikacijos ir sociumo klausimai. Šiuo metu jaunoji kūrėja ne tik studijuoja tekstilę, tačiau ir dirba VDA Kauno fakulteto projektų koordinatore, taip pat kuruoja parodas, rengia ekspozicijas.

  Eglė Grigaravičienė po ilgai trukusios pertraukos nuo pirmųjų studijų humanitarinių mokslų srity nusprendė pasirinkti meno studijas ir tęsti savo pačios identiteto paieškas VDA Kauno fakulteto Tekstilės meno ir medijų programoje. Menininkei artimesnė yra dizaino kryptis, sukurtų tekstilės objektų, audinių raštų, faktūrų pritaikomumas ir galimybės juos panaudoti interjere ar aprangoje.

  Rūta Simutytė – Vilniaus dailės akademijos Tekstilės meno ir medijų studentė. Rūtos kūryboje yra svarbus savo istorijos bei esamos aplinkos išgyvenimas. Šiuo metu ji dalyvauja Kauno bienalėje vykstančiame menininkės Jasmina Cibic performanse „Klimato kaita“.

  Taip pat menininkių parodą papildo jaunųjų kūrėjų: Faustos Černiūtės, Vakarės Lekerauskaitės, Vilijos Žiūkaitės, Emilijos Arlauskaitės, Saulės Paukštytės, Guostės Vaičiūnaitės, Aistės Totorytės, Margaritos Mažylytės, Urtės Kalamažnikaitės, Austėjos Kaminskaitės, Karinos Valmaitės, Urtės Zabarskaitės ir Gabrielės Kurulytės iš Kupiškio meno mokyklos ir L. Stuokos Gucevičiaus gimnazijos kūrybinių dirbtuvių EtnoJazz metu sukurti darbai.