• Naujienlaiškis
 • Jūratė Petruškevičienė RINKOTAS

  Čia pristatomos mini tekstilės darbų kolekcijos „Rinkoto herbariumaS“ ir „Iš vandens“, kurias Slovakijos tekstilės dailininkų asociacijos TXT kvietimu surengiau Bratislavoje, Slovakijoje. Darbai taip pat buvo eksponuoti Berlyne, Vokietijoje ir Lietuvoje.

  Rinkoto herbariumas iš augalų, augančių Rinkoto trako rezervate, pasaulio. Čia auga reti, saugotini augalai. Rinkotas nėra didelis, bet labai senas. Jis yra šalia vieno iš trijų didžiausių Lietuvos ežerų Dusios. Daug metų šioje vietoje praleidžiu savo vasaras. Šibori technika inspiravo mane ir leido realizuoti įvairias formas, struktūras ir pavidalus.

  Vandens pasaulis paslaptingas ir turtingas. Fauna ir flora, įvairūs radiniai, pakitę vandenyje – visas šias formas ir struktūras kūriau šibori technika.

  Dirbu šioje srityje nuo 1999 m., kai dalyvavau 8-oje ETN konferencijoje Rovaniemi, Suomijoje. Ten lankiau Patricijos Black seminarą – čia susipažinau su šibori. Visada, kalbėdama apie šibori, su dėkingumu ir pagarba miniu Patricijos vardą.


  Giedrė Kriaučionytė RUTINA

  RUTINA įvairias – teigiamas ir neigiamas – asociacijas keliantis dalykas.

  RUTINA gali būti ir nuobodi, ir maloni.

  RUTINA – tai įskiepyti, primesti ar susikurti įpročiai, dažnai atliekami automatiškai ir greit kasdienybėje ištirpstantys.

  RUTINA gali padėti įgyvendinti troškimus.

  RUTINA gali pagelbėti kuriant įdomius ir gražius dalykus.

  RUTINA neatsiejama nuo pasikartojimo, šabloniškumo, vienodo ritmo ir vienodos spalvos.

  RUTINOS įvaizdžius padiktavo intuicija.

  RUTINOS daugialypiškumą perteikiu per asociatyvius įvaizdžius, simbolius, metaforas.

  RUTINA – tai galingas dalykas, vedantis išsipildymo link


  Parodos vyks iki vasario 22 d. Janinos Monkutės-Marks muziejuje Kėdainiuose.