• Naujienlaiškis
  • Alytaus miesto centre, prie valstybinio archyvo pastato Jotvingių gatvėje dieną ir tamsoje pluša Vilniaus dailės akademijos Monumentaliosios dailės studijų programos antro kurso studentai. 

    Algis Sprindžiūnas, Erik Siliuk, Ernesta Balnytė, Indrė Rybakovaitė, Karolina Galinauskaitė ir Teresė Savickaitė, ir kurso dėstytojai Algimantas Kensminas bei Vygintas Orlovas – vasaros praktikos metu ant vienos iš pastato sienų nutapys Ernestos Balnytės darbą „Vingis“, kuriame į abstrakčią visumą persipina Alytaus miesto simboliai. Kūrinys iš gausybės studentų parengų projektų pasirinktas bendru pačių studentų, dėstytojų ir Alytaus savivaldybės atstovų nutarimu.

    ,,Studentai analizavo Alytaus miesto istorinį kontekstą, ateities viziją, simbolius ir technines atlikimo galimybes. Dabar, po viso semestro idėjų generavimo, diskusijų su bendradarbiavimo partneriais, studentai su nekantrumu laukia išpildyti savo idėjas,” - žiniasklaidai teigė VDA Monumentaliosios tapybos ir Scenografijos katedros vedėja Ieva Skauronė.

    Sumanymas studentams atlikti praktiką mieste, ištapant vieną centro pastatų fasadų, įgyvendinamas pagal VDA ir Alytaus miesto savivaldybės bendradarbiavimo sutartį.

    Daugiau apie projektą Alytaus žiniasklaidoje