Vilniaus šviesų festivalyje dalyvavo trys įvietinto meno ir scenografijos katedros studentės.

 

VU M. K. Sarbievijaus kieme buvo eksponuojama 3 kurso studentės Karolinos Galinauskaitės video instaliacija „Nykos-Nyliūno dienoraštis“.

Apie „Nykos-Nyliūno dienoraštį“:

2015 metais sausio 20-tą dieną mirė vienas didžiausių, moderniausių XX a. lietuvių poetų Alfonas Čipkus, geriau žinomas kaip Alfonas Nyka-Niliūnas. Šiais metais minime 5-ąsias Nykos-Niliūno mirties metines, prisimindami poeto gyvenimą Vilniuje 1940 - 1942 metais. „Dienoraščio fragmentuose 1938 - 1970” Alfonas Čipkus mini mokymąsi Vilniaus universiteto filologijos fakultete, bendravimą su Vytautu Mačerniu, kaimynu Koziuliu ir kitais poetais bei rašo apie prasidėjusį karą ir epidemijos įveiktus draugus. Visa ši projekcija skirta prisiminti mūsų poetą bei epidemijos ir Antrojo pasaulinio karo įvykius Lietuvoje. Projekcijos metu video instaliacijos autorė Karolina Galinauskaitė skaitė autoriaus dienoraščio fragmentus.


Taip pat prie VDA Senųjų rūmų įėjimo buvo galima apžiūrėti ir katedros studenčių Rūtos Karalytės ir Dovilės Lukoševičiūtės kurtą instaliaciją „Triumfo arka“. 

Apie „Triumfo arką“:

Instaliacija yra kintanti erdvinė kompozicija, iš skirtingo žiūros kampo kurianti vis kitokį vaizdą ar iliuziją. Kūrinio formos kalba apie gyvybingą ir tobulą formą- trikampį. Tai yra kaip visa apjungianti dieviška trejybė, simbolizuojanti harmoniją ir nuolatinius besikeičiančius gyvenimo periodus... Jaunystę – brandą – senatvę; Mąstymą – kalbą – veiksmus; Praeitį – dabartį – ateitį; Pradžią – vidurį – pabaigą. Formos išreiškia ir visiškai taisyklingą simetriją, tvarką, bet taip pat joje galima įžvelgti netvarkos ir chaoso. Trikampiai, žymintys įėjimą sukuria tunelį, vedantį į savianalizės, saviugdos ir kūrybos centrą - Vilniaus dailės akademiją.