Grafinio dizaino bakalauro studijų absolvenčių Dovilės Kačerauskaitės ir Dianos Molytės baigiamasis darbas Etnokultūrinis projektas „Ant liežuvio galo“ (vadovė prof. Aušra Lisauskienė, 2019 m.) įvertintas tarptautiniais apdovanojimais. Projektas nuskynė net du apdovanojimus "Creative Communication Award 2019"! Etnokultūrinis projektas „Ant liežuvio galo“ laimėjo geriausios maisto pakuotės bei identiteto apdovanojimus studentų kategorijoje. Daugiau apie laimėjimą.
2019 m. spalio 18 diena Frankfurto knygų mugėje Lietuvai buvo itin svarbi – Vizualiųjų komunikacijų dizaino magistrantūros studijų absolventė, grafikos dizainerė ir iliustruotoja Rasa Jančiauskaitė (studijos baigtos 2017 m.) tarptautinei profesionalų publikai pristatė Bolonijos vaikų knygų mugės 2020-ųjų vizualinį identitetą !Bolonijos vaikų knygų mugės vadovė Elena Pasoli kalbėdama apie Rasos Jančiauskaitės sukurtą naująjį vizualinį mugės stilių teigia, kad atrenkant kieno darbai atspindės Bolonijos knygų mugės stilių, komisija svarstė trijų menininkų darbus – greta Rasos svarstytos Japonijos bei Taivano iliustruotojų kandidatūros. Tačiau Bolonijos knygų mugės vadovė prisipažįsta, kad jau iš pat pradžių buvo aišku - Rasa bus jų pasirinkimas.
„Tačiau mes norėjome būti tikri, kad iš tiesų yra taip, tad komisija dar davė atrinktiems iliustruotojams užduočių, – pasakojo ji. Atlikus jas tapo aišku, kad lietuvė yra geriausias pasirinkimas. – Paprastai komisijos narių nuomonės nesutampa, jie diskutuoja, tačiau šį kartą buvo nuspręsta be jokių abejonių. Tai būna labai labai retai“.
Bolonijos knygų mugės vadovė Elena Pasoli
Tai yra pirmas kartas, kai tokiai svarbiai kūrybinei užduočiai yra pakviesta grafinė dizainerė ir iliustruotoja iš Lietuvos. Bolonijos vaikų knygų mugės organizatoriai teigia neabejojantys, kad šis darbas Rasai Jančiauskaitei taps dideliu šuoliu į tarptautinį žinomumą vaikų knygų leidybos pasaulyje.
Grafinio dizaino katedros studentai "nuskynė" visas prizines vietas konkurso "Jaunojo dizainerio prizas 2019" Komunikacijos dizaino kategorijoje (čia konkuravo >20 projektų) ir vieną Dizaino tyrimų kategorijoje. Sveikinimai studentams ir jų darbo vadovams!
Nugalėtojai:
Komunikacijos dizaino kategorija:
Pagrindinis prizas (1000 €) skirtas bakalaurei Saulei Kašėtaitei už spekuliatyvaus dizaino projektą „Augalo utopija“ (darbo vadovas – Marius Žalneravičius)
Antras prizas skirtas bakalaurei Aurelijai Slapšytei už tipografinį projektą „Nykstančios kopos“ (darbo vadovė – prof. A.Lisauskienė).
Publikos simpatijų prizas skirtas bakalaurei Justinai Navickaitei už spekuliatyvų projektą „SOL 01.01.01“ (darbo vadovė – prof. A.Lisauskienė).
Dizaino tyrimų kategorija:
Publikos simpatijų prizas skirtas magistrantei Vestinai Petrauskaitei už sužaidybintą judėjimo negalios simuliacinį projektą „Kitonas“, skirtą visuomenės empatijai didinti (darbo vadovė prof. A.Lisauskienė).
Grafinio dizaino katedros 1 BA k. studentė LAURA JAGĖLAITĖ nugalėjo tarptautiniame Trophée Presse Citron konkurse YUZU Press Prize. Didžioji apdovanojimų ceremonija vyko Prancūzijoje, Paryžiaus Place d'Italie, rotušėje! Konkursui Laura pateikė 2019 m. vasarį GDK vykusių kūrybinių dirbtuvių su Camille Scalabre (École Estienne, Paryžius, Prancūzija) metu kurtas iliustracijas.
Apie pirmąjį didelį profesinį laimėjimą ir šviežius-šviesius įspūdžius iš Paryžiaus, LAURA JAGĖLAITĖ pasakoja:
„Tai vienas iš įsimintiniausių įvykių mano gyvenime. Turėjau puikią galimybę dalyvauti tokiame dideliame renginyje, susipažinti su École Estienne aukštosios mokyklos dėstytojais ir kūrybingais studentais. Apdovanojimų ceremonijoje man buvo įteiktas YUZU Press Prize trofėjus ir daugybė įvairių dovanų.Ši kelionė paliko man daug malonių įspūdžių. Ypač nustebino šiltas priėmimas ir renginyje mane pasitinkančios šypsenos! Tikrai tikiuosi, kad dar bus progų sugrįžti į Paryžių, dar kartą aplankyti École Estienne, pasidžiaugti didingu miestu ir malonia bei kultūringa aplinka. Esu itin patenkinta šia pergale, kuri mane paskatino siekti tolimesnių laimėjimų”.
Vizualiųjų komunikacijų dizaino magistrantūros studijų absolventės Rasos Jančiauskaitės iliustruota Mariaus Marcinkevičiaus paveikslėlių knyga „Maži eilėraščiai mažiems“ (leidykla „Tikra knyga“) pateko į Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyriaus geriausių 2018 m. vaikų ir paauglių knygų apdovanojimų finalą (Aldonos Liobytės premija už reikšmingiausią metų debiutą).
Pristatome Vizualiųjų komunikacijų dizaino magistranto Gedimino Šiaulio projektą „Abėcėlė“. Projekto autorius bei vadovas Gediminas Šiaulys ir jo kūrybinė komanda "PetPunk" savo kūrinį skiria tėvams, ieškantiems kokybiškų, gražių ir svarbiausia - lietuviškų mokomųjų priemonių ikimokyklinio amžiaus vaikams. Daugiau apie projektą
Sveikiname Grafinio dizaino katedros 4 k. studentę Dovilę Kačerauskaitę tapus finaliste tarptautiniame plakatų konkurse "Escucha mi Voz" (Meksika).
Apie konkursą ir paskatas jame dalyvauti, Dovilė pasakoja:
"Šį konkursą stebėjau keletą metų. Kiek seniau, pastebėjau, jog atrinkti darbai būna labai įdomūs. Todėl, konkurso organizatoriams paskelbus naują temą, sugalvojau sudalyvauti ir aš. Konkurso organizatorių parinkta nauja tema "Turn a light on" puikiai atitiko mano nesenai pieštą iliustraciją dėstytojo prof. Jono Kazlausko paskaitoje. Patekau tarp konkurso finalistų – 30ties atrinktųjų, tad mūsų plakatai keliauja po aibę parodų Amerikoje ir Meksikoje :) Taip pat yra išleista knyga, kurioje publikuojami mūsų darbai. Labai džiugu, matyti savo vardą ir šalia vardą gimtos šalies Lietuvos tarp kitų pasaulio valstybių."
Didžiuojamės Vizualiųjų komunikacijų dizaino magistranto Gedimino Šiaulio tarptautiniu profesiniu įvertinimu. Magistranto sukurtas filmas “Kaukai” įtraukti į Oskarui kvalifikuojančio tarptautinio vaikų filmų festivalio New York’e programą!
Grafinio dizaino bakalauro ir magistrantūros studijų absolventei , iliustratorei Rasai Jančiauskaitei pastarieji mėnesiai atnešė svarių profesinių pergalių.
Jau šį, 2019 metų pavasarį Rasa Lietuvai atstovaus prestižinėje Bolonijos knygų mugėje, į kurią atvyks žinomi pasaulio leidėjai ir talentingiausi knygų kūrėjai. Mugės rengėjams iš viso buvo pasiūlyta 2091 dailininko darbai, o parodos lankytojai išvys tik 76 kūrėjų darbus.
O Kultūros ministerijos inicijuojamame Knygos meno konkurse, grupėje KNYGOS VAIKAMS Rasai Jančiauskaitei skirta gražiausios 2018 m. knygos premija už betarpišką santykį su skaitytoju knygoje: Marius Marcinkevičius, ,,Maži eilėraščiai mažiems“ (leidėjas Mažoji bendrija ,,Tikra knyga“, spaustuvė „UAB BALTO print“).
Didžiuojamės ir džiaugiamės Rasos profesiniu įvertinimu ir linkime tolimesnės sėkmės!
Išsamiau apie Rasą Jančiauskaitę, jos veiklą, ir studijas VDA rašo portalas 15min.
Vizualiųjų komunikacijų dizaino magistrantūros 2 kurso studentas LAURYNAS KAMARAUSKAS laimėjo 1 vietą plakatų konkurse „Nei kartu, nei saldu“
„Nei kartu, nei saldu“ – plakato konkursas autorinių teisių tema, skirtas jauniesiems dizaineriams iki 35 m. Projekto pavadinimas yra lietuviškas frazeologizmas, reiškiantis kaip reikiant, taip, kaip turi būti.
Projekto idėja – šviesti visuomenę, ypač jaunuosius kūrėjus, autorinių teisių tema, ugdyti pagarbą intelektinei nuosavybei ir nepakantumą neteisėtam jos naudojimui. Džiaugiamės Lauryno profesine pergale ir linkime tolimesnės sėkmės!
Sveikiname Grafinio dizaino katedros 2 BA kurso studentę NATALIJĄ ČAIKO laimėjus AUDIMO ir Lietuvos rinktinės krepšinio sirgalių marškinėlių konkursą „Sukurk pergalingus marškinėlius“. Natalija apie konkursą pasakoja: „Asmeniškai man tai yra pirmas profesinis laimėjimas, todėl svarbų vaidmenį atlieka ne tik piniginis prizas, bet ir tai, kad mano sukurtas marškinėlių dizainas bus pritaikytas realiems Audimo sirgalių marškinėliams. Džiaugiuosi šia pergale!".
Originalieji sirgalių marškinėliai 2019 metų pavasarį pasirodys visose AUDIMO parduotuvių lentynose ir Pasaulio krepšinio čempionate Kinijoje!
GDK 4 kurso studentė Elzė Grigonytė pristato vienišo senjoro kasdienybę vaizduojančių atvirukų seriją "Senjorų kronikos". Šiuo projektu artėjant didžiausioms metų šventėms, studentė skatina kiekvieną iš mūsų prisiminti ir aplankyti vienišus senolius.
Elzės atvirukų netrukus bus galima įsigyti žiemos dovanų idėjų mugėje "Love Winter" (gruodžio 1-2 d.), o už parduotus darbus surinktos lėšos bus paaukotos Maltos ordino tarnybai „Maltiečiai". Apie gražų Elzės projektą ir darbus rašo delfi.lt
Gera žinia – mūsų studentų Evelinos Germanovič, Dovilės Kačerauskaitės, Tomos Kanytės ir Simo Kisieliaus sukurtas plakatas „How to Walk“ (darbo vadovai doc. Robertas Jucaitis, lekt. Marius Žalneravičius) atrinktas tarptautinei plakatų parodai „Rytojaus paveldas šiandien“!
Parodą organizuoja Europos Sąjungos kultūros institutų tinklo klasteris Latvijoje (EUNIC Latvia).
Grafinio dizaino katedros Vizualiųjų komunikacijų dizaino magistrantūros studijų absolventė Rasa Jančiauskaitė aktyviai dalyvauja profesiniuose renginiuose ir parodose. Naujausias Rasos profesinis "grobis" – Mariaus Marcinkevičiaus knygos „Maži eilėraščiai mažiems“ iliustravimas. Kaip jauna, perspektyvi iliustratorė Rasa Jančiauskaitė dalyvauja IV- ojoje Knygos meno parodoje, kur už M. Marcinkevičiaus knygai sukurtas iliustracijas apdovanota Vilniaus grafikos centro galerijos „Kairė – dešinė“ specialiu diplomu. Sveikiname Rasą ir džiaugiamės kartu!
2 BA kurso studentė ELENA MOTIEJŪNAITĖ po sėkmingai atliktos studijų užduoties – interaktyvios knygos sukūrimo, projektą realizavo praktiškai – knygynus jau pasiekė studentės sukurta pasakų knyga vaikams "Ačija".
Apie realizuotą projektą Elena pasakoja: „Nuo pat vaikystės svajojau išleisti knygą. Laisvalaikiu mėgstu rašyti įvairias istorijas, pasakas. Labai džiaugiuosi, jog vienai iš šių istorijų pavyko pasiekti knygynų lentynas. Galimybė iliustruoti savo pačios fantazijų pasaulį – nepaprastas malonumas. Tai unikali pažintis su pačia savimi. Knyga nukelia mažuosius skaitytojus į stebuklų pasaulį, kuriame ištartas žodis „ačiū“ pavirsta mielomis magiškomis būtybėmis. Tačiau šią šalį užklumpa nelaimė ir tik trijų draugų drąsa bei pasiaukojimas gali padėti išgelbėti pasaulį nuo piktojo Abejingumo valdovo kėslų.
Tai praturtintos realybės knyga. Animacijos leidžia keliauti kartu su pasakos herojais, stebint jų kelionę magiškuose žemėlapiuose. Iliustracijos atliktos mišria technika. Pirmame iliustracijų plane matomas vaizdas yra plastilino modelių fotografijos, antrame – piešiniai. Kompiuterio pagalba iliustracijoms suteikiau spalvas, kurios sujungė abu planus į visumą.
Studijuodama Vilniaus Dailės Akademijos Grafinio dizaino katedroje turėjau galimybę įgyvendinti vieną iš savo svajonių! “
Elena už svajonės įgyvendinimą dėkoja Grafinio dizaino katedrai, o ypatingai, studijų užduoties vadovėms dėstytojoms profesorei Aušrai Lisauskienei ir lekt. Martynai Bikulčiūtei.
Vizualiųjų komunikacijų dizaino absolventė Rasa Jančiauskaitė (studijos baigtos 2017 m.) už savo iliustracijas, sukurtas stažuotės kompanijoje Bob studio (Atėnai, Grakija) metu, pelnė Ermis awards 2017 aukso apdovanojimą.
1 BA k. studentas EMILIS JONAITIS nugalėjo socialinių partnerių Izraelio ambasados Lietuvoje skelbtame logotipo sukūrimo konkurse „Lithuania 100 / Israel 70“, skirtame abiejų valstybių nepriklausomybių sukaktims paminėti.
Džiaugiamės, kad studentai nepasiriboja studijų metu gaunamomis užduotimis ir entuziastingai imasi įgyvendinti savo sumanymus! IGNAS MIŠKINIS, 2 BA k. studentas, sukūrė SIKON vizualųjį identitetą.
Ignas pasakoja, kad jubiliejinio, trisdešimtojo SIKON'o vizualiajame identitete itin svarbus tapo kontrastas, įkvėptas šių metų renginio konteksto – socialinės utopijos sukūrimas pilkoje, sovietinių daugiabučių apsuptoje aplinkoje. Naujajame logotipe panaudojamas ankstesnėse versijose matomas namuko motyvas, kuris yra sujungiamas su pavadinimu: renginys įsilieja į lokalų architektūrinį kontekstą. Renginio komunikacijoje taip pat yra naudojama ir izometrinė, erdvinė namo motyvo variacija. Tarp šių namų matomas ryšys ir yra utopija, kuomet vietinė bendruomenė tarpusavy užmezga ryšį ir įsilieja į architektūrinį procesą.
SIKON (Studentų Idėjų KONkursas) – išvažiuojamosios trijų dienų dirbtuvės, kurių metu kūrybinių specialybių studentai kartu su šių sričių profesionalais, pristato savo idėjas, diskutuoja bei aktyviai dalyvauja architektūrinės kultūros vystymosi procese.
Vizualiųjų komunikacijų dizaino magistrantūros studijų absolventas EDMUNDAS JANKAUSKAS pelnė Red Dot Design Award apdovanojimą už geriausią dizaino konceptą! Konkursui Edmundas pateikė magistrantūros studijų baigiamąjį projektą "LIFI" (Darbo vadovas doc. Meno lic. Robertas Jucaitis, 2017 m.)
Red Dot Design Award – puikiai žinomas, prestižinis dizaino konkursas, vykstantis nuo 1950 metų. Tai vienas iš pačių konkurencingiausių ir įsimintiniausių konkursų, sulaukiantis daugiausia dalyvių paraiškų pasaulyje, o konkurso laimėjimas vertinamas kaip vienas iš aukščiausių dizainerio veiklos apdovanojimų.
Džiaugiamės Grafinio dizaino bakalauro studijų absolventės AGNĖS ŽIŪKAITĖS sėkmingai įgyvendintu projektu, išleistu futbolo kultūrą reprezentuojančiu žurnalu „SVEIKS VALIO“. Futbolas dar studijų metais buvo didžioji Agnės aistra kartu su Grafiniu dizainu, o sujungus abu pomėgius, turime ne tik informatyvų bet ir maloniai skaitomą dizaino kūrinį
Sveikiname 4 kurso studentę Modestą Žemgulytę, kurios bakalauro studijų baigiamasis darbas Asmeninis projektas „Daiktai + istorijos“ (darbo vadovas lek. Marius Žalneravičius, 2018 m.) pelnė geriausio Jaunojo dizainerio prizo 2018 m. apdovanojimą komunikacijos dizaino kategorijoje.
Sveikiname GDK studentą, Vizualiųjų komunikacijų dizaino magistrantą ZIGMĄ VAGONĮ, pelniusį 3-ąją vietą GERO DIZAINO KONKURSE už sukurtą Dvylikos mėnesių tvarkaraštį
Zigmas apie savo darbą pasakoja:
„Kalendoriaus kaip dovanos klišiškumas padiktavo kitokį požiūrį į laiko planavimą. Spalvinis žymėjimas nurodo savaites, tačiau spalvų perėjimas tęstinis, negriežtas. Kaip ir laikas, kurio apibrėžtumą susikūrėme patys. Atspausdintas ant „fine art“ kategorijai priklausančio natūralaus popieriaus, naudojant archyvinius reikalavimus atitinkančią „giclée“ spaudą, atkuriančią plačias spalvų erdves.“
„Dizaino savaitės“ atidarymo VDA proga, gegužės 11 d. buvo apdovanoti GDK III k. studentai, nugalėję GDK ir „Vilniaus duonos“ bendradarbiavimo projekte (vadovas – Marius Žalneravičius), kuriant „Agotos“ duonos pakuotę. Nugalėtojais išrinkti :
Saulė Kašėtaitė (I v.), Jurga Kybartaitė (II v.), Artūras Lavruvjanec (III v.).
Nugalėtojams "Vilniaus duonos" projektų kategorijos vadovė Asta Navikaitė įteikė puikius dizaineriškus prizus – iPad planšetus.
Sveikiname magistro studijų absolventę RASĄ JANČIAUSKAITĘ tarptautiniame Sharjah Exhibition for Children's Book Illustration konkurse laimėjusią 1-ĄJĄ VIETĄ!
Tarptautiniam konkursui Rasa pateikė Vizualiųjų komunikacijų dizaino magistrantūros studijų baigiamąjį darbą "Summa" (Darbo vadovė prof. Aušra Lisauskienė, 2017 m.)
Džiaugiamės magistro studijų absolvento EDMUNDO JANKAUSKO sėkme laimėjus sidabrą A' Design Award & Competition konkurse, tvarių produktų kategorijoje. Konkursui Edmundas pateikė savo magistro studijų baigiamąjį darbą „Aktyvi ekologiška pakuotė. Produktas LIFI.“ (Darbo vadovas doc. Robertas Jucaitis, 2017 m.) Negana to, Edmundo Jankausko projektas dalyvauja ir Red Dot konkurse, kur praėjo pirminį patikrinimą "žalių" projektų kategorijoje ir dabar bus pristatytas galutinei komisijai. Rezultatai bus skelbiami birželio pabaigoje.
Džiaugiamės Vizualiųjų komunikacijų dizaino studijų programos magistranto GEDIMINO ŠIAULIO sukurtu trumpametražiu muzikiniu filmu „Šviesa", viešai pristatytu Vilniuje, Vingio kino teatre, kovo 16 d.
Gediminas Šiaulys, filmo scenarijaus autorius ir režisierius, apie savo naująjį kūrinį pasakoja:
„Animacinis trumpametražis filmas „ŠVIESA“ yra odė Lietuvai per gimtosios kalbos prizmę. Lietuvių kalba, jos gramatika ir verbalinė išraiška yra simbolis, kuris filme kovoja už savo išlikimą ir yra blaškomas istorinių peripetijų. Tai poetinis gimtojo žodžio kelias, apimantis laikotarpį nuo 19-to amžiaus pabaigos iki Nepriklausomybės atkūrimo. Filme simboliniais vaizdiniais nupasakojamas knygnešių pasiaukojimas, trėmimų į Sibirą banga, kova už Nepriklausomybę.“
Sveikiname 3 k. studentę IEVĄ KRIKŠTAPONYTĘ laimėjus Lietuvos pašto skelbtą pašto ženklų konkursą, tema „Lietuvos tautinės mažumos ir bendrijos. Totoriai". Ieva pasakoja, kad dalyvauti konkurse nusprendė norėdama išbandyti savo jėgas bei sukurti įdomų ir kokybišką pašto ženklo dizainą.
2 k. studento IGNO MIŠKINIO studijų užduotis „Darbo kalendorius“ išleista bendradarbiaujant su Plungės savivaldybe kaip miestą reprezentuojantis suvenyras. Džiaugiamės studento sėkme, realiai įgyvendinus studijų užduotį „Darbo kalendorius 2018“ (darbo vadovas Marius Žalneravičius, 2017 m. ) ir išleidus kalendorių 300 vnt. tiražu.
Ignas apie projektą pasakoja: „Mano kurto kalendoriaus tikslas yra naudotojo supažindinimas su miesto istorija, kultūriniu palikimu, architektūra, krašto gamta, kitais įvairiais faktais, formuojančiais bendrą įspūdį apie šį Žemaitijos miestelį. Tam tikslui pasitelkiau iliustracijas bei šalia jų esančius trumpus žemaitiškus tekstinius įrašus. Kalendorių iliustravau įvairiais laikmečiais pastatytais miesto monumentais ir objektais, o jų spalvotu fonu tapo mieste aptiktų faktūrų ir tekstūrų fotografijos. Grubi linija kaip stilistinis elementas, kalendoriuje naudotas ne tik dėl estetikos, bet ir dėl funkcijos: skiria vieną savaitės dieną nuo kitos, kai kur transformuojasi į smulkią iliustraciją, žyminčią nedarbo ar šventinę dieną. Kalendoriaus formatas yra A5 – optimalus dydis, leidžiantis patogiai pasižymėti dienotvarkę ir kalendorių nešiotis kartu su savimi.“
Vizualiųjų komunikacijų dizaino magistranto GEDIMINO ŠIAULIO animacinis filmas “Running Lights“ („Kaukai“) – įvertintas prestižiniuose pasaulio ir Lietuvos konkursuose! Šiltas, alegorinę istoriją apie nenutrūkstamą gyvybės - mirties ciklą pasakojantis trumpo metro filmas sulaukė pripažinimo tiek Lietuvoje, tiek ir visame pasaulyje. Lietuvoje filmas pelnė net 2 Sidabrines Gerves už: „Geriausią trumpo metro filmą“ ir „Geriausią garso takelį“, Vilniaus kino festivalyje „Kino pavasaris“ – specialų "Audience award" apdovanojimą, taip pat Autorinio kino aljanso apdovanojimą.
Išskirtinai profesionalius darbas pavergė ir pasaulinių konkursų žiuri: Sidnėjuje (Australija) vykusiame Wordless International Short Film Festival Gedimino darbas pelnė "Best film" apdovanojimą. New York'e (JAV) vykusiame Animation Block konkurse, dizaineris apdovanotas už "Best original design", o La Truca, Festival Internacional de Animacion (Kolumbija) pažymėtas "Honourable Mention" nominacija.
Gedimino Šiaulio filmas taip pat įtrauktas į daugiau nei 30 tarptautinių filmų festivalių, tarp jų:
Warshaw International Film Festival – Warshaw, Poland.
Encounters International Film Festival – Bristol, England.
Leeds International Film Festival – Leeds, England.
Anima Mundi International Animation Film Festival. - São Paulo. Brazil.
Sveikiname Grafinio dizaino katedros 3 kurso studentę MONIKĄ VOSYLIŪTĘ, Anniversary Hacker Games: Vilnius renginyje laimėjus garbingąją trečiąją vietą, už sukurtą aplikaciją. Monikos sukurta aplikacija leidžia klausytis mėgiamų dainų, grojaraščių, TED pokalbių, prenumeruotų kanalų iš savo Youtube paskyros atskirai nuo vaizdinės medžiagos. Programėlėje galima įkopijuoti reikiamą nuorodą. Sukuriama kita nuoroda, kuri leidžia reikiamų Youtube įrašų klausytis pamėgtoje podcast'ų programoje. Aplikacija veikia tiek telefone, tiek kompiuteryje.
Sveikiname Vizualiųjų komunikacijų dizaino magistrantą Lauryną Kamarauską pelnius garbingą Lietuvos spaustuvininkų asocijacijos apdovanojimą„Geriausias baigiamasis jaunojo specialisto darbas 2017“. Konkursui Laurynas pateikė savo bakalauro studijų baigiamojo darbo projektą „Vienkartinių puodelių kolekcija „invisible“ skirta parodoms“ (Darbo vadovas dokt. Edvardas Kavarskas). Iškliminga apdovanojimų ceremonija vyko LR Prezidentūros Valstybės pažinimo centre.
Sveikiname 4 k. studentę MONIKĄ VOSYLIŪTĘ, kartu su bendraminčių komanda „Hacker Games“ renginyje (rugsėjo 22-24 d. Klaipėdos mokslo ir technologijų parke) laimėjusią garbingą antrąją vietą.
Apie konkursą Monika pasakoja: „Nusprendėme konkuruoti žaidimo kategorijoje su kitais žaidimų kūrimo entuziastais. Mūsų komandos idėja - per porą dienų sukonstruoti veikiantį, fizinį bombos išminavimo įrenginį, kuris būtų smagus žaisti draugų būryje. Pagrindinės žaidimo taisyklės – galvosūkio išminavimo žaidime privalo dalyvauti du žmonės, kurie vienas kito tiesiogiai nemato. Vienas iš žaidėjų turi savo telefone išminavimo taisykles, kurias nematydamas bombos, turi papasakoti bombą matančiam draugui. Tiksintis laikas sukelia adrenalino pojūtį ir norą kuo greičiau įveikti galvosūkį.“
Magistrantės GABRIELĖS UGNĖS PETRAUSKAITĖS projektas „Skaros sekančios pasakas", darbo vadovė prof. Aušra Lisauskienė (2016 m.) pristatytas rugsėjį vykusios Paryžiaus dizaino savaitės metu, moderniame „Les Docks – Cité de la Mode et du Design“ parodų centre.
Gabrielė Ugnė kartu su kitais 15 jaunųjų Lietuvos dizainerių dalyvavo parodų cikle „Design Lithuania“. Projektą organizavo asociacija „Dizaino forumas”, kartu su Kultūros atašė Paryžiuje.
Iš universitetų studentams šiemet paskirtų 24-ų stipendijų, dešimt stipendijų laimėjo Vilniaus universiteto studentai, keturias gaus Kauno technologijos universiteto studentai. Po dvi stipendijas keliaus į Vytauto Didžiojo ir Klaipėdos universitetus bei Vilniaus dailės akademiją.
LR Prezidentų vardinės stipendijos skiriamos talentingiems, ypač pasižymintiems studijose, mokslinėje ir (arba) meninėje veikloje valstybinių aukštųjų mokyklų pirmosios, antrosios studijų pakopų ir vientisųjų studijų studentams. Jas kasmet skiria švietimo ir mokslo ministras.
Grafinio dizaino katedros studentai dalyvauja jungtiniame – tarptautiniame „UK & Baltics London Book Fair 2018/ London Pop-Up Illustration“ projekte. Susivienijusi Grafinio dizaino katedros ir Grafikos katedros studentų grupė (10 studentų) tęstinio – tarptautinio projekto veiklas vykdo keliais etapais.Pirmajame projekto etape, vykusiame 2017 m. kovo ir gegužės mėnesiais, vyko dvejos kūrybinės dirbtuvės su atvykstančia menininke Emily Hughes (Jungtinė Karalystė). Studentai sukūrė laparello formato paveikslėlių knygeles.Antrajame projekto etape, kiekvieno dalyvio sukurtos knygos bus išleistos 100 vnt. tiražu (leidėjas – VDA leidykla). 2018 m. projekto rezultatai bus rodomi Londono knygų mugėje, pristatant studentų knygas ir visą kūrybinę ekspoziciją.Džiugu, kad studentų darbai sklandžiai įsilieja į Europinį dizaino kontekstą!
Džiaugiamės talentingos ir darbščios 2 kurso studentės DIANOS MOLYTĖS profesiniu įvertinimu!
Dianos sukurtos interaktyvios iliustracijos Evelinos Daciūtės kūriniui vaikams „Kaip šuo ir banginis išgelbėjo Vilnių“, įvertintos tiek rašytojos, tiek ir leidyklos. Greitai knyga su interaktyviomis, Dianos kurtomis iliustracijomis bus išleista!
Kartu su knygos autore, rašytoja Evelina Daciūte ir iliustratore Diana Molyte, džiaugiamės sėkmingai įgyvendintu projektu bei nekantriai laukiame, kol knyga pasieks visus Lietuvos knygynus.
Diana interaktyvias iliustracijas kūrė 2017 m. pavasario semestre, studijų dalyko „Tekstas ir liustracija“ metu (darbo vadovės prof. Aušra Lisauskienė ir lektorė Martyna Bikulčiūtė).
Reklamos agentūros "MILK Agency", kurtas „ERGO apsaugos nuo nepatikusio filmo“ projektas (Meno vadovas Rapolas Vosylius) įvertintas auksu dvejose kategorijose: "Digital and Mobile" ir "Promo & Activation".
Grafinio dizaino katedros bakalauro studijų absolventė Milda Šiulytė, konkurse „Jaunojo dizainerio prizas“ pelnė geriausios 2017 m. komunikacijos dizainerės vardą. Milda konkursui pateikė savo bakalauro studijų baigiamąjį darbą, socialinės komunikacijos projektą "Mintys ir refleksijos "Ease“ (darbo vadovė prof. A. Lisauskienė).
Mintys ir refleksijos „Ease“ – tai socialinės komunikacijos projektas skirtas atkreipti visuomenės dėmesį į jaunų žmonių emocinę sveikatą. Vizualinio projekto centre – autentiški jaunų žmonių tekstai ir vaizdai atspindintys jų vidinius konfliktus, kuriais siekiu paskatinti žmones analizuoti savo mintis ir nelikti abejingiems kitų išgyvenimams.
Grafinio dizaino katedros bakalauro studijų absolventė Greta Janutytė, konkurse „Jaunojo dizainerio prizas 2017“ , komunikacijos dizaino kategorijoje pelnė publikos prizą. Greta konkursui pateikė savo bakalauro studijų baigiamąjį darbą, socialinį projektą - instaliaciją "Pagalbos refleksas“ (darbo vadovas doc. R.Jucaitis).
Socialinis projektas-instaliacija: „Pagalbos refleksas". Kasdienybės rate įstrigusi ir nuolat skubanti visuomenė nepastebimai užsimerkia ir nebemato supančios aplinkos, tampa abejinga ir nejautri įvykiams, tiesiogiai neliečiantiems jo pačios. Toks atsiribojimas tampa rimta grėsme visuomenės gerovei ir bendruomeniškumui, kada gatvėje įvykusi nelaimė nepažįstamajam tampa tik praplaukiančiu vaizdu pro akis, ne nesusimąstant, jog vertėtų sustoti ir ištiesti pagalbos ranką ar paklausti elementariausio klausimo: ar viskas gerai? Socialiniu projektu–instaliacija: „Pagalbos refleksas“, atsigręžiama į abejingumo problemą Lietuvoje ir kviečiama įsiklausyti į šešias autentiškas istorijas, interaktyviai skatinančias tave ir kitus nenusisukti ir nelikti abejingiems kito nelaimei.
GDK absolventai ir studentai džiugina pasiekimais. Apie absolventų Augustino Paukštės ir Domo Mikšio (studijos baigtos 2015 ir 2016 m.) bei Vizualiųjų komunikacijų dizaino 1 MA kurso studento Zigmo Vagonio bendrą projektą – sukurtas pakuotes užkandžiams, rašo thedieline.com – įdomiausių dizaino "skanumynų" portalas. Sveikinimai komandai !
Džiaugiamės Grafinio dizaino bakalauro studijų absolventais Augustinu Paukšte ir Domu Mikšiu (studijos baigtos 2015 ir 2016 m.), laimėjusiais Italijoje vykstančio A'DESIGN AWARD konkurso apdovanojimą grafinio ir komunikacinio dizaino kategorijoje už "Nomad Apparel Identity" vizualaus identiteto projektą. Didžiausi sveikinimai!
Didžiuojamės grafinio dizaino bakalauro studijų absolventės šiuo metu studijuojančios Vizualiųjų komunikaicjų magistrantūroje, GABRIELĖS UGNĖS PETRAUSKAITĖS pergale LR Kultūros ministerijos organizuotame „Tautinio kostiumo metų“ logotipo sukūrimo konkurse. Gabrielės Ugnės logotipas laimėjo pirmąją vietą ir buvo įgyvendintas. Gabrielės Ugnės Petrauskaitės darbo vadovas prof. Audrius Klimas, 2017 m.
Pagrindinė Ugnės kurto „Tautinio kostiumo metų 2017” logotipo idėja – pademonstruoti moterišką figūrą, vilkinčią tautinį kostiumą. Svarbiausiu logotipo akcentu tapo lietuvių liaudies gyvybės medžio simbolis, dar kitaip vadinamas „Rožele”. Šis ženklas, simbolizuojantis meilę, grožį ir sveikatą, dažnai aptinkamas lietuviškose tautinėse juostose.
Džiaugiamės sėkmingu projektu su „Biržų duona", kuriame 3 k. studentai kūrė pakuotes atnaujinamam prekės ženklui. Iš 16 darbų išrinkti trys geriausieji.
Pirmoji vieta ir realus pakuotės įgyvendinimas atiteko DOMANTEI NALIVAIKAITEI – „Už originalų vizualinį sprendimą ir tinkamą produkto privalumų išskyrimą“.
Antrąją vietą pelnė – URTĖ RAMŠAITĖ („Už inovatyvų vizualinį sprendimą“), trečioji vieta atiteko BEATAI TAPUTYTEI („Už iliustracijos meistriškumą“
Grafinio dizaino katedros absolventai po studijų baigimo įgauna plačiausią profesionalių gebėjimų spektrą, todėl gali užsiimti įvairia kūrybine veikla.
GDK absolventė LAIMA KAVALIAUSKAITĖ (studijas baigė 2015 m.) aktyviai kuria fotografijos srityje. Solidų tarptautinių Laimos pergalių sąrašą papildo naujausia sėkmė - I AM PHOTOGRAPHER CONTEST 2017 konkurse, pergalę pelnė net 2 fotografijos. Fotografija "Cut the braid" pelnė "The Best Photograph of Groups" pirmos vietos apdovanojimą. O fotografija "The nest" užėmė antrąją vietą toje pačioje "The Best Photograph of Groups" kategorijoje.
Sveikiname!
Džiaugiamės dar vienu mūsų absolventės, šiuo metu studijuojančios Vizualiųjų komunikacijų dizaino magistrantūroje RASOS JANČIAUSKAITĖS laimėjimu. Rasos kurta Iliustracijų knyga „Plastic travel" buvo atrinkta į #CLAIRVOYANTS2016 konkurso įdomiausių darbų parodą. Sveikinimai!
Grafinio dizaino bakalauro studijų absolventė Rasa Jančiauskaitė, šiuo metu studijuojanti Vizualiųjų komunikacijų dizaino magistrantūroje,nugalėjo Iliustruotų knygų vaikams konkurse #CLAIRVOYANTS2016. Rasos projektas „Signs of silence" buvo nominuotas pagrindiniam Varšuvos leidyklos „Dwie Siostry" prizui - knygos išleidimui! Negana to, Rasos projektas taip pat pelnė garbingą tarptautinės konkurso žiuri paminėjimą!
Grafinio dizaino katedros 3 kurso studentė Monika Vosyliūtė dalyvavo Science Hack Day renginyje vykusiame Technarium hackerspace erdvėje, kur su savo suburta komanda laimėjo specialųjį prizą už sukurtą robotą. Monikos komandos sukurtas robortas yra replika iš žaidimo “Portal“. Džiaugiamės laimėjimu!
Grafinio dizaino bakalauro studijų absolventė RASA JANČIAUSKAITĖ, šiuo metu studijuojanti Vizualiųjų komunikacijų dizaino magistrantūroje, iliustravo kino edukacines pratybas vaikams pagal prancūzų animacijos programą „Ką pašnibždėjo pelėda“, šiuo metu rodomą „Skalvijos“ kino centre. Tai vienas iš pirmųjų realiai įgyvendintų talentingos jaunosios iliustratorės projektų, kuriuo didžiuojamės! Sveikinimai Rasai!
Grafinio dizaino katedros bakalauro studijų absolventė Gintarė Ribikauskaitė (studijas baigė 2016 m.) davė interviu žymiausiam pakuotės dizaino tinklalapiui The Dieline. Didžiuojamės – tai pirmas kartas, kai The Dieline kalbina dizainerę iš Lietuvos!
Sveikiname Grafinio dizaino 2 kurso studentę JUTĄ KIBILDYTĘ laimėjus Lietuvos Pašto atvirlaiškio konkursą skirtą specialiai Lietuvos valstybės atkūrimo dienai.
Jutos sukurtame atvirlaiškyje pateikta vieno svarbiausių Lietuvos valstybės simbolių - dvigubo kryžiaus arba vadinamojo karaliaus Jogailos kryžiaus - stilizacija.
Laurynas Kamarauskas pelnė pergalę "VERO CAFE" skelbtame kalėdinės atvirutės konkurse, pasiūlęs emocionaliai šiltą ir vaikystės prisiminimų ikvėptą atvirutės dizainą, kuris žadintų kavos mėgėjų svajones ir įkvėptų siekti seniai pamirštų svajonių.
Gabrielė Ugnė Petrauskaitė LISPA apdovanijimų ceremonijoje nominuota „Talentingiausia jaunaja produkto dizainere 2016". Grafinio dizaino katedros bakalauro absolventės baigiamasis projektas „Skaros sekančios pasakas“, darbo vadovė prof. A. Lisauskienė – sukurtas panaudojant praturtintos realybės technologijas. Ieškodama vaiko ir senelių tarpusavio ryšio realizavimo galimybių, dizainerė statišką, grafiniais elementais dekoruotą objektą – skarą – papildė dinamiškais praturtintos realybės elementais ir pavertė pasakų sekimo priemone. Planšetinio įrenginio ekrane, įtraukiant garsą, iliustracijos atgyja, praplečia matymo ribas.
Grafinio dizaino katedros bakalauro studijų absolventė Gintarė Baryzaitė apdovanota LISPA nominacijoje „Geriausias baigiamasis jaunojo specialisto darbas 2016". Gintarės Baryzaitės baigiamasis darbas „Hipochondriko rinkinys“, darbo vadovas prof. A. Klimas – infografikos leidybos projektas. Tai funcionali, tačiau hipotetinė savidiagnostinė priemonė, sudaryta iš 11 katalogų (pagal „Tarptautinės statistinės ligų ir sveikatos sutrikimų klasifikacijos“ ligų sąrašus) ir 11 infografinių schemų-plakatų. Naudojantis šiuo rinkiniu ligų ieškotojas (hipochondrikas) be gydytojo pagalbos gali diagnozuoti sau ligą. Projektas išsiskiria tuo, jog grafinis dizainas pasitelkiamas siekiant išspręsti medicininės diagnostikos vizualizavimo problemas, palengvinant procesą. Nors darbas konkrečiu atveju yra pritaikytas psichosomatinių problemų sprendimui, tačiau infografinis-leidybinis principas galėtų būti naudojamas medicininėje praktikoje, ypatingai tais atvejais, kai medicininė pagalba yra sunkiai pasiekiama.
Grafinio dizaino katedros 2 kurso studentė Elzė Grigonytė pateko į Tarptautinio studentų plakatų konkurso Skopje Poster International Student Competition finalistų dešimtuką. Darbo vadovai: doc. Robertas Jucaitis ir lekt. Marius Žalneravičius.
Grafinio dizaino katedros 2 kurso studentės Toma Kanytė, Ieva Krikštaponytė ir Justina Navickaitė pateko į tarptautinio Taivano plakatų konkurso (TISDC) finalą. Studentės tarptautiniam konkursui pateikė savo studijų proceso darbus – plakatus, kurtus kaip vasaros praktikos užduotis. Darbo vadovas doc. Robertas Jucaitis.
Grafinio dizaino katedros bakalauro studijų 3 kurso studentė nugalėjo UAB „Libra Vitalis“ ir UAB „Heliopolis“ rengtame Verslo suvenyro konkurse. Ugnė konkursui pateikė savo studijų proceso užduotį „kalendorių“ – šiuolaikišką, meninę ir estetinę vertę turintį, originalų ir praktišką suvenyrą. Ugnės darbo vadovas – prof. Audrius Klimas.
Grafinio dizaino katedros bakalauro studijų absolventė Gabrielė Ugnė Petrauskaitė, konkurse „Jaunojo dizainerio prizas" pelnė antrąją vietą produkto dizaino kategorijoje. Gabrielė konkursui pateikė savo bakalauro studijų baigiamąjį darbą "Skaros sekančios pasakas" (Darbo vadovė prof. Aušra Lisauskienė). Šio projekto idėja – vaiko ir senelių santykių glaudumas. Ieškodama tarpusavio ryšio realizavimo galimybių, dizainerė statišką, grafiniais elementais dekoruotą objektą – skarą – papildė dinamiškais praturtintos realybės elementais ir pavertė pasakų sekimo priemone. Ištiesus skarą ir naudojantis išmaniuoju įrenginiu iliustracijos atgyja – padeda močiutei pasakoti ir didina vaiko įsitraukimą. Šis išskirtinis produktas įvertintas už funkcionalumą, estetiką bei edukacinę funkciją.
Grafinio dizaino katedros bakalauro studijų absolventė Gintarė Ribikauskaitė, konkurse „Jaunojo dizainerio prizas“ pelnė geriausios 2016 m. komunikacijos dizainerės vardą. Gintarė konkursui pateikė savo bakalauro studijų baigiamąjį darbą spekuliatyvaus dizaino projektą „Nuodų pakuotės BECAUSE_OF" (Darbo vadovas lekt. dok. Edvardas Kavarskas).
Savo projekte Ginatrė kelia klausimus ir diskutuoja su žiūrovu apie dizainą ir etiką. Nuodų pakuotės grįstos septyniomis mirtinomis nuodėmėmis
tampa šios diskusijos išraiškos forma. Ar etiška naudotis garsiomis asmenybėmis norint parduoti? Kokios yra tavo etikos ribos?
Grafinio dizaino bakalauro studijų dėstytojo Edvardo Kavarsko ir 4 kurso studenčių Gintarės Ribikauskaitės ir Ingridos Kirkliauskaitės projektai įvertininti nacionaliniame konkurse "Geras dizainas 2016". Pakuotė "Smells Like Spells" (Edvardas Kavarskas ir Gintarė Ribikauskaitė) bei rankinė "Happy Bag" (Gintarė Ribikauskaitė ir Ingrida Kirkliauskaitė, darbo vadovas lekt. Sigitas Gužauskas) atžymėti diplomais!
Grafinio dizaino bakalauro studijų absolventė Ineta Plytnikienė laimėjo sidabro apdovanojimą A'DESIGN AWARD & COMPETITION konkurse, pakuotės kategorijoje.
Ineta tarptautiniam konkursui pateikė bakalauro studijų diplominį darbą Lietuviško maisto prekės ženklo "Rawiu" kūrimas. Pakuotės laukiniams Lietuvos augalams, darbo vadovas lekt. Edvardas Kavarskas, 2015 m.
3 kurso studentai, vadovaujami dėstytojo dokt. Edvardo Kavarsko, sėkmingai užbaigė projektą su socialiniais partneriais – sukūrė „Lesta“ variklių alyvų pakuočių koncepciją. Iš 14 konkurse dalyvavusių studentų buvo atrinkti trys geriausieji (Laurynas Kamarauskas, Jurgis Ramanauskas ir Sigita Markauskaitė), kurių idėjos pateiktos įmonei.
Grafinio dizaino katedros 4 kurso studentė VIKTORIJA LELEIVĖ apdovanota diplomu Gražiausios 2015 metų knygos rinkimuose už knygos dizainą ,,SetP Stanikas. 22 projektai/22 Oevres“ (leidykla „Inter Se“, spaustuvė BALTO print).
Šiemet konkursui 53 leidyklos pateikė 118 knygų. Knygos meno ekspertų komisija knygas vertino pagal meninio apipavidalinimo ir leidybinio-poligrafinio atlikimo kriterijus.
Grafinio dizaino bakalauro studijų absolventė Ineta Plytnykienė tarptautiniame pakuotės konkurse "The Concepts We Wish Were Real Awards 2015", užėmė garbingą antrąją vietą. Ineta konkursui pateikė savo bakalauro studijų baigiamojo darbo projektą „Lietuviško maisto prekės ženklo "Rawiu" kūrimas" (darbo vadovas dokt. Edvardas Kavarskas, 2015 m.).
Grafinio dizaino katedra, bendradarbiaudama su Valstybiniu psichikos sveikatos centru, sukūrė socialinės komunikacijos kampaniją „Savižudybių galima išvengti“. Projektui vadovavo dėstytojai doc. Roberto Jucaitis ir lekt. Marius Žalneravičius.
Projektą vykdė grafinio dizaino katedros studentai: Anastasija Duchynskaya (2 MA kursas), Justė Linkutė (2 MA kursas), Otilija Morozaitė (4 BA kursas), Greta Zokaitytė (4 BA kursas).
Studentų sukurtus savižudybių prevencijai skirtus video ir plakatus, galite pamatyti viešojo transporto stotelėse, miestų vitrinose, internete.
Karina Surpina ir Monika Vosyliūtė pasauliniame Segunda Llamada plakatų konkurse Meksikoje užėmė finalines vietas. Karinos Surpinos plakatas, finaliniame konkurso etape užėmė 3-ąją vietą, o Monikos Vosyliūtės plakatas pateko tarp 100 geriausių konkurso darbų. Plakatai sukurti studenčių vasaros praktikos metu (darbo vadovai doc. Robertas Jucaitis ir lekt. Marius Žalneravičius). Šiemetinio konkurso tema „Ar tikrai žinote, ką valgote?“ Konkurse dėl finalinių vietų varžėsi 51 šalies atstovai, žiuri vertinimui pateikti 1127 plakatai.
Grafinio dizaino katedros 4 kurso studentės Agnės Žvirblytės bakalauro studijų baigiamasis darbas "Tipografiniai sprendimai miesto erdvėse: Kramtyk, ką sakai" (projekto vadovas – lekt. Marius Žalneravičius) konkurse "Jaunojo dizainerio prizas 2015" komunikacinio dizaino kategorijoje užėmė garbingą antrąją vietą.
Grafinio dizaino katedros studentė Laima Kavaliauskaitė laimėjo BALTIC PHOTO CONTEST konkursą! Gavusi pagrindinį „The Best Portrait Photograph 2015“ apdovanojimą parsivežė dar keturis :
The Best Photograph of Glamour
The Best Photograph of Glamour 1st Runner Up
The Best Photograph of Groups
The Best Photograph of Groups 1st Runner Up
„Savo darbuose stengiuosi pridėti šiek tiek paslaptingumo, mistikos, ypač kai fotografuoju moteris, žmonių santykius. Moterų vidinis pasaulis yra labai turtingas, emocionalus. Todėl nėra teisinga fiksuoti tik tai, ką mato akys – tai nėra nei tikslu, nei teisinga“, - savo kūrinius pristato Laima. Autorė pripažįsta, kad moterys jos darbuose dažnai būna šiek tiek raganiškos, nes paslaptingumas neatskiriamas nuo moteriškumo. „Kiekvienas žmogus, o ypač moteris yra nuolat kintanti ir įvairialypė asmenybė. Gana neseniai supratau, kad kūryboje nereikia bijoti sudėti savo angelus ir demonus į vieną, kas ir pavertė „Unforgettable“ nuotraukos heroję gražia, bet taip pat ir antgamtiška, bauginančia būtybe“, - pasakoja autorė.
GDK studentų Jonės Miškinytės, Domo Mikšio ir Mindaugo Dudėno piktogramos, sukurtos tarptautinei kūrybinių industrijų konferencijai “What’s Next?”,
išrinktos tarp žurnalo "Computer Arts" konkurso "Ca it Awards" finalistų "Motion Graphics" kategorijoje. Piktogramos skirtos tarptautinei kūrybiškumo konferencijai “What’s Next?”, kurią organizavo vizualiosios kultūros judėjimas "Penketai" (5/5/Junior) ir "Loftas" (VšĮ "Menų fabrikas").
Piktogramos dedikuotos skirtingas kūrybos sritis atstovaujantiems pranešėjams – dizainą, madą, muziką, fotografiją, iliustraciją, architektūrą, judančią grafiką, reklamą, edukaciją, verslą ir technologijas. Projektas pristatytas ir prancūzų portale "Fubiz" bei "Behance"
Sveikiname 3 kurso studentą Domą Mikšį, kurio kurtas plakatas "Nature Morte - Local food of 21st. century" (darbo vadovas - doc. R.Jucaitis) pateko tarp 5 geriausių "Posterheroes" konkurso "Food in the loop" darbų ir tapo vienu iš konkurso nugalėtojų.
Džiaugtis tikrai yra kuo - konkurse dėl prizinių vietų rungėsi apie 900 dalyvių!
Konkursas / Laimėtojai
Grafinio dizaino katedros studentai Jonė Miškinytė (4 BA kursas), Domas Mikšys (3 BA kursas), Justina Valužytė (2 BA kursas), Mindaugas Dudėnas (2 BA kursas) bei bakalauro studijų absolventė Aistė Jakimavičiūtė apdovanoti LOGIN Lietuvos interneto apdovanojimuose už geriausią metų tinklapio dizainą "What's Next?" kūrybinių industrijų konferencijai! Prie GDK studentų sėkmės prisidėjo animatorius Ignas Kairelis ir svetainės programuotojas Karolis Ramanauskas. Konferenciją "Penketai" organizavo kartu su menų fabriku "Loftas".
Grafinio dizaino katedra, bendradarbiaudama su socialiniais partneriais MAGNUM sultimis, ėmėsi įgyvendinti projektą – sukurti naujas MAGNUM sulčių pakuotes. Projektui vadovavo katedros dėstytojas lektorius Edvardas Kavarskas, kūrybinę užduotį įgyvendino 3 k. studentai. Po 3 mėnesių trukusių kūrybinių paieškų, susitikimų su MAGNUM atstovais ir intensyvaus darbo, pakuotės konkursą laimėjo 3 k. bakalauro studijų studentė Ingrida Kirkliauskaitė.
Grafinio dizaino katedros 1 kurso studentė Violeta Mackialo laimėjo nekilnojamo turto įmonės „EIKA“ skelbtą konkursą dėl laikinų meno erdvių įkūrimo. Buvusioje pirmosios medicinos pagalbos stotyje Žalgirio gatvėje, Violetos suburta Vilniaus dailės akademijos komanda kartu su šiuolaikinio meno atstovais ir įmone „Eika“ atidarė unikalią laikino meno galeriją „Link’Menų“. Projekto tikslas įgyvendintas – suburta didelė jaunų, inovatyvių, idėjinių žmonių bendruomenė, kuri gyvuos nepriklausomai nuo pastato likimo. Projektu taip pat siekta „išvesti“ jaunus kuriančius žmones iš komforto zonos ir suteikti galimybę visai naujomis akimis pažvelgti į meną bei kurti drauge su kitos specialybės, kartais net atrodytų nesuderinamos, žmogumi.
Violeta siekė praplėsti kuriančių žmonių sugebėjimus, matymo ir mąstymo lauką.
Įsibėgėjant metams - daugėja GDK pergalių. Vasario mėnesį Grafinio dizaino katedros 2 kurso studentai vadovaujami katedros dėstytojų ėmėsi užduoties - sukurti naują jubiliejinį dizaino savaitės logotipą. Projekto užsakovai - GDK socialiniai partneriai - Lietuvos dizaino forumas.
Daugiausiai simpatijų susilaukė ir naujuoju dizaino savaitės ženklu tapo Mindaugo Dūdėno sukurtas logotipas. Antrąją vietą užėmė Aurelijos Mockevičiūtės drugelio interpretacija. Trečioji vieta skirta Arno Augučio kurtam logotipui. Daugiau informacijos
Mindaugas Dudėnas Aurelija Mockevičiūtė Arnas Augutis
Džiaugiamės, kad net du Grafinio dizaino katedros studentų projektai buvo atrinkti kaip reprezentuojantys Akademiją ir išsiųsti į Vašingtoną, „American University Museum at the Katzen Arts Center“. 2015 m. balandžio mėn. American University Museum at the Katzen Arts Center Vašingtone vyks VDA studentų darbų paroda „Lost and Found. Young Art from Lithuania“. Parodos metu bus prekiaujama autoriniais suvenyrais bei mini dizaino objektais muziejaus parduotuvėje. Iš GDK į Vašingtoną iškeliauja šie projektai:
1. „Aš laukiu/I am waiting for“ lipdukai ir atvirukai. (GDK 4 kurso studenčių Monikos Dolmantaitės, Akvilės Paukštytės ir Jonės Miškinytės projektas. Darbo vadovas lekt. Sigitas Gužauskas)
2. „Pusės Pusė“ konceptuali juvelyrika. (GDK 4 kurso studenčių Inetos Plytnykienės ir Jonės Miškinytės projektas. Darbo vadovai: prof. Aušra Lisauskienė ir lekt. Vincentas Vienožinskis. )
Projektas „Aš laukiu“. Laukimą labai sunku apibūdinti, po juo slepiasi daug norų, svajonių ir tikslų, per žodį ‘laukiu' atsiskleidžia tai, kas aktualu. AŠ LAUKIU - tai socialinis projektas - lipdukai, siekiantys žodžiu LAUKIU mažinti komunikacinį visuomenės atotrūkį, suburti žmones, skatinti jų bendruomeniškumą, būti atviresnius pasauliui, norą dalintis su kitais savo mintimis. Lipdukus galima klijuoti miesto gatvėse, dovanoti kitam žmogui jau užrašytus arba tuščius ir stebėti, ko kiti žmonės laukia tavo mieste, mokykloje ar gatvėje. Lipdukai jau pasiekė ir buvo iškabinti šiose pasaulio šalyse: Suomija, Lenkija, Belgija, Turkija, Airija, Olandija, Prancūzija, Ispanija, D. Britanija, Vokietija. Projektą galima sekti ir socialiniuose tinkluose: www.instagram.com/i_am_waiting_for ir www.iamwaitingfor.tumblr.com
Projektas „Pusės Pusė“. Vilnius - Lietuvos sostinė, garsi savo ilga ir turtinga istorija, kultūra, pasižyminčia skirtingų tautų įtaka. Tačiau daugeliui šis miestas vis dar neatrastas ir pilnas paslapčių. Pusės Pusė" - tai unikalus konceptas, skirtas paslaptingų ir romantiškų Vilniaus meilės istorijų žemėlapiui. Projektas buvo pradėtas, kaip hibridinis-stalo žaidimas vienišiems Vilniaus gyventojams. Pagal taisykles, kiekvienas žaidėjas turi nešioti sėkmę nešantį meilės talismaną. Kiekviena meilės istorija turi išskirtinę emblemą, sukurta naudojant pagrindinius istorijoje dalyvaujančių veikėjų simbolius. Simboliai išgraviruoti talismano šonuose ir švelniai padengti fosforiniais dažais, dieną prisipildo šviesos, o tamsoje pradeda šviesti.
Sveikiname 3 k. studentę Neringą Svisčiauskaitę, laimėjus finalinę vietą Tarptautiniame dizaino konkurse „11th International Design Contest Trieste Contemporanea” už dizaino projektą turistiniam Lietuvos paveldo suvenyrui - Raudonės piliai. Šis dizaino objektas kurtas studijų proceso metu kaip vasaros praktikos užduotis, vadovaujant Grafinio dizaino katedros dėstytojui lekt. Sigitui Gužauskui. Neringa apie kūrybinį procesą pasakoja: „Suvenyro formą derinau su pilies pagrindiniu bokštu. Siekiau, kad suvenyras sudomintų praeivius perteikdamas dalį Raudonės pilies istorijos ar jos bruožų. Sujungus šiuos du punktus nusprendžiau sukurti Raudonės pilies kaleidoskopą, o kad dar labiau „užkabinti“ praeivių akį, kaleidoskopą padariau tokį, pro kurį būtų galima žiūrėti ir tamsoje“.
Sveikiname bakalauro studijų studentę Rasą Jančiauskaitę su pirmosios vietos laimėjimu „VDA garbės profesoriaus Algimanto Švėgždos vardo piešinių konkurse“ už „Išplėtotą piešinio sampratą studijų procese“. Rasa konkurse dalyvavo su bakalauro studijų baigiamuoju darbu, projektu „BŪ(I)TIS..NEBŪTIS". Darbo vadovė prof. Aušra Lisauskienė.
Sveikiname 1 k. studentę Saulę Kašėnaitę, laimėjus antrąją vietą ANTALIS ir ARTIC PAPERS dovanų vyniojimo popieriaus konkurse. Saulė pasakoja, kad dalyvauti ANTALIS ir ARTIC PAPERS dovanų vyniojimo popieriaus konkurse pasiūlė profesorė A. Lisauskienė. Kadangi studentė nebuvo dalyvavusi tokio tipo konkursuose buvo įdomu išbandyti savo jėgas. Kurdama popierių ji išsikėlė užduotį sukurti piešinį, kuris intriguotų ir atkreiptų dėmesį. Vyniojamas popierius dažniausiai būna daromas šabloniškai - paimama viena detalė, kuri atštampuojama daugybę kartų. Saulei norėjosi popierių pateikti ne tik kaip detalę, kuri gražiai apipavidalintų dovanos išorę, bet kaip tam tikrą meno kūrinį, kuris sukeltų susidomėjimą, priverstų kelti klausimus. Saulės darbas - koliažas jungiantis skirtingas emocijas.Tai nėra ryškių, gražių spalvų popierius, jis pasendintas, tarsi iš kito laikmečio.
Grafinio dizaino katedra sveikina 1 k. studentus Luką Gelumbauską ir Gretą Janutytę nugalėjus pasaulinio masto plakato konkurse, organizuotame Spotify! Konkurso tema - „Now feeling“. Dalyviai iš įvairių pasaulių šalių kūrė plakatus atspindinčius kaip jie jaučiasi klausydamiesi muzikos ir kokia ji svarbi kaip kasdienio gyvenimo dalis. Pasaulinio masto konkurse dalyvavo daugiau nei keliasdešimties pasaulio šalių jaunieji grafikos dizaineriai. Lukas ir Greta pateko tarp 5 finalistų, kuriems ne tik bus skirtos specialios premijos, bet ir jų kaip grafikos dizainerių kontaktai bus perduoti didžiausioms užsienio muzikos įrašų studijoms!
Luko Gelumbausko plakatas Gretos Janutytės plakatas