Fotografija ir medijos menas | Bakalauro studijos | Vilnius

Paroda "Famm.BA.MA 2021 O ką jeigu?". Dokumentacijos: Arnas Anskaitis



 

Aistė Marija Stankevičiūtė, "Laimikis", tekstilė, siuvinėtas raštas, medžio konstrukcija
Darbo vadovė - Laura Stasiulytė Gudaitė
Juodas ornamentas, atsiradęs ant kaklą juosiančių juodų skarelių, mirguliuoja kaip sepija, apsimetanti svetainės grindimis – iš tolo nematomos miniatiūrinės formos išryškėja tik priartėjus. Ranka vedžiodama linijas, kuriu piešinius ir raštus, primenančius archeologines transkripcijas ir jas jungdama su skirtingo medžiagiškumo paviršiais, stengiuosi mąstyti per formas ir judesius. Keisdamas pavidalą, vietas ir medžiagiškumą, kūrinys tampa labiau mąstymo būdu nei statišku, baigtiniu daiktu.
Tai objektai, veikiantys medžių sėjimosi principu – plonytės linijos tarsi raštas, šokantis vėjyje, pabirę ženklai sukasi įvairiausiomis trajektorijomis ir sublizga dienos šviesoje.


Danielius Marius Šermukšnis, "Vietinis ryšys", interaktyvi instaliacija: monitoriai, garsiakalbiai, sensoriai
Darbo vadovė - Laura Stasiulytė Gudaitė 

Ieškau dirbtinio intelekto (DI) tapatumo, nagrinėju jo/jos ir žmogaus santykį. Sąvoka „dirbtinis intelektas“ vis dažniau vartojama įvairiuose šiandieniniuose kontekstuose, tačiau ši „būtybė“ išlieka mistifikuota, nepažinta ir neatrasta kaip pašnekovas. Kūrinyje bandau įsivaizduoti, kokį pavidalą DI galėtų įgauti, ką ir kodėl jis/ji atsakytų žmogui, jeigu galėtų prabilti jam suprantama kalba.

Deinora Rudėnaitė, "Anima", interaktyvi instaliacija: vaizdo projekcija, objektas su vandeniu, ultragarso sensoriai, siurbliai, koshi varpelis 
Darbo vadovas - prof. Artūras Raila

Tai pasaka apie dalykus, kurių nematome,bet jaučiame- Anima*.
Aš užduodu klausimus ir nepateikiu atsakymų.Aš leidžiu sau nežinoti.
Dvasios (Anima) pagal mitus, religijas, pasakas, legendas, gyvena tarp mūsų. Pasaulyje, kuris pats iš savęs atsirado ir kurio dalimi mes esame.
Jos egzistuoja be mūsų, o mūsų buvimas šalia jų, priverčia jas virpėti.Todėl sustojus, stebint ją- Anima, viskas akimirkai sustoja.
Aš siekiu žmogaus ir Anima akistatos.
Anima, tai tik idėjų ir minčių atspindžiai.Kurią talpinu į nuolatos formą ir būseną keičiančią medžiagą- vandenį.Vanduo tampa medija perteikti, tai kas sakralu ir neapčiuopiama, ką bandant paliesti viskas suyra ir ima virpėti.
“Šykštėti žodžių- tokia gamtos valia” rašoma Laozi senovės kinų veikale.
J.Lakanas teigia, kad niekas niekuomet, mūsū nepatirs.Todėl siūlau klausytis ir patirti, o ne įvardinti šią pasaką.Klausti kartu su manimi, koks yra santykis su neapčiuopiamybe.
Tai kūrinys apie būsenas, kurios kiekvienam tampa itin asmeniškos, ieškant savo santykio su nenuspėjamumu leidžiant sau jį pajausti.
Žmogus tiki, kažkuo ir ieško “to” atvaizdų.
O ką rasi Tu?

 

Gabrielė Oržekauskaitė, Sveikatos turizmas - S.V.B.E.E.V. (si vales, bene est, ego valeo; tikiuosi, tu gyvuoji gerai, aš gyvuoju gerai)
skulptūrinis objektas - skruzdžių ferma
Darbo vadovas - prof. Artūras Raila
Už stiklo kažkas juda. Maži juodi taškeliai trypia daugiau nei 4000 metų kartojamą formą - Cretan labirintą. Gamtos ir kosminių natų įkvėptas darinys ir vėl prikeltas teikti naudą be perstojo bėgantiems fugieriams, atskirtuosius pakviesti išsamiam ėjimui.
Viešbučio sode akmenimis išdėtas labirintas sveikatos turizmo entuziastams pritraukti. Buhalterija dar kartą skaičiuoja ramybės vienetus ir slepia juos gilioje kišenėje.
Ant rašomojo stalo raibuliuoja skruzdžių ferma iš biuro dekoracijų skyriaus. Vyksta gilus stebėjimas. Laike ištirpęs šventumas virto gamybos aparato įrankiu.
Belieka laiško apačioje dar kartelį užraityti: tikiuosi, tu gyvuoji gerai, aš gyvuoju gerai.



Greta Grajauskaitė, "Dažniai", interaktyvi instaliacija: lempiniai televizoriai, mikrofonas, kontaktiniai mikrofonai
Darbo vadovas - prof. Žilvinas Lilas
Įkvėpta vizualinės garso formos ir judesio, svarstau: jei galėtume pamatyti garsą, kaip jis atrodytų?
Įvykis sukelia vibracijas, kurios pasklinda po mus supančią erdvę. Vibracijų paveikta erdvė pradeda pasakoti savo istoriją. Interaktyvi instaliacija, paremta  atsitiktinumu, kviečia pamatyti erdvę per garsą, tapti pasakojimo dalimi.


 
Jokūbas Verbickas, "Rezonansai", instaliacija: vandens pompa, laboratorinė kolba, magnetas, ferofluidas, Raspberry Pi
Darbo vadovė - Laura Stasiulytė Gudaitė
Kūrinio dėmesio centre - teorija, jog įvairūs kosminiai ir fizikiniai procesai, įvykiai daro įtaką žmonių fizinei ar psichologinei sveikatai. Kūrinyje nagrinėju skirtingus duomenų šaltinius - saulės pliūpsnių bei žemės elektromagnetinių bangų duomenis bei žmonių fizinę, emocinę būseną, atliekant „Twitter“ žinučių sentimentų analizę. Duomenys kūrinyje vizualizuojami mechaninės širdies forma, bei ferofluido ir magneto sąveika. Taip ieškomas galimas ryšys, aidas tarp nematomų kosminių procesų ir globalios žmonių būsenos, kuriant naują žinių atradimo metodą ir keliant klausimus apie tolimesnius žmonijos mokslinius atradimus, taip prisiliečiant prie žmogaus noro ,,prisijaukinti” visatą, ir esantį begalinį norą suprasti tai, kas nesuprantama.​

Lukas Keizikas, "Ūkis", video kūrinys
Darbo vadovė - Irma Stanaitytė-Bazienė

Žvilgsnis į kasdienį nuošalaus ūkio gyvenimą.

Mantė Baranauskaitė, "Dulkeoidai", kinetinis objektas (3D spausdinti objektai, garso takelis, metalo konstrukcija, valdymo mechanizmas)
Darbo vadovė - Laura Stasiulytė-Gudaitė

Kambario ore lyg pamiršę gravitaciją nepastebimai sukasi ,,dulkeoidai” - kūnų, apsilankusių erdvėje - naujų bei menančių Saulės sistemos sukūrimą, net tarpgalaktinių - dalelės. 
Namai - banguojančios erdvės skiltelė, užpildyta nuolat kintančiu buities sonariniu ir vitališku mikro gyvenimu. Pirmasis mikrokosmosas, pirmoji nepažinta begalybė. Tai lopšys svajonėms, siūbuojantis vaizduotės prieglobstis. Gyvos vaizduotės, gebančios užhipnotizuoti, užkloti tikrovę, konstruojančios savo realybę.
“Dulkeoidai” - kosminės buities modelis, mikroskopiniai namų dulkių atvaizdai, pasitelkiant kompiuterinę programą paversti 3D objektais. Kūrinio garso takelis - sąmonės dažniausiai išfiltruojamas buities garsovaizdis (orkaitėje čiulbančios bulvės, tolumoj kurkiantis šaldytuvas, tyliai čiurlenantis radiatorius), lyg raminanti vaizduotės lopšinė, niūniuojanti apie tikrovės subjektyvumą.

 

Miglė Markultytė, "In & out", "..."tekstinis objektas ir audiovizualinė instaliacija, 13 min.
Darbo vadovas - Arturas Bukauskas 
Remiantis empiriniais duomenimis ir pasikliaujant natūraliuoju požiūriu, kuris apjungia visus jutimus į bendrą patirtį, pasaulis gali pasirodyti labai aiškus ir tikslus. Tačiau pradėjus gilintis į jusles ir stebėti kaip įvyksta pamatymas ar išgirdimas, visos taip stropiai ukaltos reikšmės ima svyruoti, banguoti ir nertis iš daiktų, kuriems jas priskiriame. Po truputį pradeda aiškėti, kad pasaulis nebūtinai yra tik toks, koks atrodo, ir neišvengiamai kyla klausimas, o kaip dar aš jį galėčiau patirti?


Ona Julija Steponaitytė, "Didysis Mykolas", žurnalos atvartas
Darbo  vadovas - prof. Artūras Raila

gossip - tai kvepalai, primenantys judrią didmiesčio gatvę. Įsivaizduokime miestą kaip sceną, o praeivius - kontaktinės improvizacijos dalyvius. Mūsų judesiai daro įtaką priešais einančių judesiams, aš žengiu žingsnį kairėn ir taip padiktuoju kito eigą. Mūsų kvepalai ir cigarečių dūmai susilieja ore, prazvimbia automobilis, pro groteles padvelkia šilto oro gūsis iš požeminių bėgių. Pro šalį praeina ji - kartą pasibučiavome vakarėlyje - girdėjau, jog gyvena netoliese. Pagalvoju:
-  Šis miestas yra pelkė, o visi jos dalyviai sudaro vienas kito aplinką. Mes tarpusavyje priklausomi,  čia ribos ir kategorijos yra pralaidžios, atviros, neaiškios.
 

2022         2020   2019   2018   2017   2016   2015 ir anksčiau