Lietuvos dizaino prizas GERAS DIZAINAS – tai nacionalinis konkursas, skirtas geriausiems šalies dizaino pavyzdžiams atrasti ir paminėti. Šiais metais konkursui gauta daugiau nei 250 dalyvių paraiškų. Jau aštuntus metus iš eilės dizaino srities suburiančios iškilmingos apdovanojimų ceremonijos metu buvo apdovanoti geriausi šių metų dizaino darbai 10-yje kategorijų. Nugalėtojus, kaip ir kasmet, išrinko nepriklausoma užsienio komisija. Papildomai įteiktas inovatyviausio projekto prizas bei publikos favoritas, išrinktas balsavimo internetu metu.

Šių metų vertintojų komisiją sudarė dizaino srities ekspertai iš Šveicarijos, Lenkijos, Slovėnijos ir Austrijos: Lenkijos dizaino savaitės vadovė ir interjero studijos įkūrėja Paulina Kisiel, Dominicas Strumas – dizaino agentūros savininkas iš Ciuricho, Manca Matičič Zver – Dizaino ir Inovacijų centro vadovė ir Dizaino fakulteto dekanė iš Slovėnijos bei Martinas Foessleitneris – informacijos dizaino žinovas ir hi-pe.at agentūros įkūrėjas.

 1 vietą koncepcijos kategorijoje pelnė Simono Milišausko bakalauro baigiamasis projektas "Chrono" (darbo vadovas doc. Juozas Brundza). Tai visiškai amputuotų rankos pirštų protezų koncepcija. Chrono projekto tikslas – sukurti nebrangų, visai pašalintų pirštų protezą, kuris sustiprintų pažeistos rankos funkcionalumą, pagerintų psichologinę savijautą ir grąžintų vartotojui pilnatvės jausmą. Šis projektas šiemet taip pat pelnė ir "Jaunojo dizainerio prizo" apdovanojimą.


1 vietą produkto dizaino kategorijoje pelnė Dizaino katedros studentės Karolinos Petraitytės mokymo priemonė chemijos pamokoms "Chem Tokens" (darbo vadovas prof. Vytautas Kibildis), sujungianti papildytą realybę su fiziniu potyriu. Chemijos žetonų dizainas buvo kuriamas pasiremiant pagrindiniais cheminių elementų lentelės principais. Juos nagrinėjant, galima be papildomų priemonių išsiaiškinti elementų lentelės struktūrą̨, kiekvieno elemento unikalumą̨, fiziškai jungti ir kurti molekules.

2 vietą produkto dizaino kategorijoje pelnė Gretos Unguvaitytės bakalauro baigiamasis darbas "Urnų kolekcija" (darbo vadovas doc. Povilas Juškaitis). Visi žmonės skirtingi. Taip ir sukurtos urnos – kiekvienąkart unikalios. Parinkta jų gamybos technologija leidžia išgauti vis kitokius, unikalus paviršius, faktūras. Kolekciją sudaro trijų skirtingų dydžių keraminės urnos: ilgaamžiškos, suyrančios ir urnelė – kamerinis objektas, skirtas mirusiajam atminti. Taigi asmuo gali laisvai pasirinkti, kaip laidos urną: paliks ją stovėti kolumbariumo kriptoje ar leis ramiai suirti žemėje.

Taip pat apdovanojimus pelnė ir dizaino katedros absolventų, profesionalių dizainerių projektai:
Marija Puipaitė "Sinuous" -2 vieta Mados aksesuarų kategorijoje.
Evelina Kudabaitė "Shiver" -3 vieta interjero elemento kategorijoje
Ignas Survila "Unicorn scooters" -3 vieta produkto dizaino kategorijoje ir inovatyviausio dizaino apdovanojimas.
Agota Rimšaitė "Junts" 3 vieta baldų ir apšvietimo kategorijoje.
Gaudutė Žilytė "Moku" - 2 vieta paslaugų ir socialinio dizaino kategorijoje.

Po apdovanojimų ceremonijos Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje Vilniuje rugsėjo 18 d. duris atverė ir konkurso nugalėtojų darbų ekspozicija, kuri veiks iki rugsėjo 29 d. Šiais metais Lietuvos dizaino forumo organizuojama konkurso darbų paroda, surengta bendradarbiaujant su Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA), tapo Inovacijų savaitės renginių ciklo prioritetine dalimi.