Į pabaigą eina Vilniaus dailės akademijos Dailės istorijos ir teorijos katedros rengiamas viešų paskaitų ciklas „Aktualioji dailėtyra“, kuriame katedros dėstytojai ir absolventai, VDA Dailėtyros instituto mokslininkai, kiti dailėtyros lauko profesionalai pristato naujausius tyrimus dailės istorijos, kolekcionavimo, naujausių šiuolaikinės dailės procesų srityje.

Paskaitos nemokamos, jos vyksta Vilniaus dailės akademijos „Titanike“ (Maironio 3), Felikso Daukanto auditorijoje (Nr. 112), pradžia – 18 val., trukmė – viena astronominė valanda. Norinčius dalyvauti paskaitose kviečiame registruotis el. paštu dailetyra@vda.lt

Artimiausios ciklo „Aktualioji dailėtyra“ paskaitos:

Gegužės 7
Ramutis Petniūnas, kolekcininkas.
Dvidešimties metų kolekcionavimo patirties per vieną valandą

Kolekcininkas Ramutis Petniūnas pasidalins savo per daugiau nei 20 metų sukaupta kolekcininko patirtimi: sėkmės istorijomis ir išmoktomis pamokomis. Daug dėmesio paskaitoje  bus skiriama praktiniams kolekcionavimo aspektams: objekto pasirinkimui, kūrinių paieškos ir įsigijimo būdams, klaidoms, kurias daro pradedantieji kolekcininkai ir kt.

Gegužės 14
Dr. Raminta Jurėnaitė, VDA Dailės istorijos ir teorijos katedros profesorė
Menotyrininko vaidmuo sudarant privačias muziejų kolekcijas. MO muziejaus pavyzdys

Menotyrininkė Raminta Jurėnaitė pasidalins dešimties metų patirtimi sudarant pirmąją privačią didelės apimties lietuvių šiuolaikinio meno muziejinę kolekciją. Kodėl ir kaip pasirinkta ši, o ne kita kolekcijos koncepcija? Kokie ypatumai dirbant su privačiais asmenimis? Ką atskleidė pati kūrinių kaupimo eiga? Ar įmanoma surinkti daugiau lygiaverčių laikotarpio nuo 1960 iki šių dienų lietuvių meno kolekcijų?

Gegužės 21 d. 18 val. Gotikos salė, Maironio 6
Ernestas Parulskis, Nacionalinės dailės galerijos kuratorius
Dailės rinka

Meno rinkos dalyviai puikiai žino, kad patikimas pasakojimas apie meno kūrinį yra svarbiausias kainos formavimo veiksnys. Menotyrininkas Ernestas Parulskis savo paskaitoje parodys, kad ši nuostata yra dar universalesnė, nes net ir nepatikimas pasakojimas taip pat tampa veiksmingu meno kainodaros instrumentu.


Ernestas Parulskis. Luko Balandžio nuotr.

Papildoma paskaita!

VIETŲ Į ŠIĄ PASKAITĄ NEBĖRA

Gegužės 28 d. 18 val.
Dr. Sigita Maslauskaitė-Mažylienė
Paskaita Vilniaus katedros požemiuose

Vilniaus katedros požemiai – nematoma pastato dalis – pristato šventovės, stovinčios vienoje seniausiai gyvenamų Vilniaus vietų, istoriją, architektūros kaitą, čia palaidotus Lietuvos valstybei ir Bažnyčiai nusipelniusius asmenis. Kriptose ir koridoriuose įrengta ekspozicija supažindina su laidojimo tradicijomis, archeologiniais radiniais, atveria Karališkąjį mauzoliejų.

Reikalinga atskira registracija, galėsime pakviesti ne daugiau 30 žmonių.