• Naujienlaiškis
 • Nors šiuo laikotarpiu fiziškai patekti į Vilniaus dailės akademijos galerijas negalima, VDA galerininkai ėmėsi iniciatyvos sukurti virtualią galeriją, siekdami vizualiai ir praktiškai apjungti visus Akademijos padalinius, studentus ir darbuotojus į „vieną kanalą“. Dėl savo daugialypumo, ateities perspektyvų, augimo ir organikos ši virtuali platforma pavadinta „Rhizoma“.

  Rizoma yra filosofinis ir biologinis terminas. Filosofai Gilles'as Deleuze'as ir Felixas Guattari šią sąvoką, virtusią metafora, pasiskolino būtent iš biologijos mokslo (pranc. rhizome - šakniastiebis). Terminą „rizomatinis“ jie vartojo kaip priešpriešą klasikinei struktūros sąvokai nusakyti. Kitaip nei griežtai fiksuota ašinė struktūra, rizoma nusako potencialią begalybę, kuri gali įgyti įvairių konfigūracijų, plėtotis bet kuria kryptimi. Jie vartojo terminą „rizizomatinis“, siekdami apibūdinti teoriją ir tyrimus, kurie leidžia daugybę nehierarchinių įėjimo/išėjimo taškų į/iš duomenų pateikimo ir interpretavimo taškų.* Taip ir ši galerija veiks

  Be fizinės erdvės.                                           Be kliūčių.

                                Be ribų.

          Be atstumo.                         Be hierarchijos.

  Visi VDA padaliniai, studentai ir darbuotojai kviečiami siūlyti virtualius, skaitmeninius projektus. Čia gali būti pristatomos parodos, vaizdo įrašai, vykstančių ir buvusių parodų galerijose fotoreportažai, studentų baigiamieji bakalauro bei magistro studijų projektai, video interviu ir kt.

  Norintieji realizuoti savo idėją galerijoje „Rhizoma“, kviečiami užpildyti paraiškos formą arba kreiptis el. paštu justina.grazyte@vda.lt. Daugiau informacijos rasite galerijos svetainėje.

  Kviečiame pasižvalgyti po virtualios parodų platformos „Rhizoma“ erdvę!

   

  *Audronė Žukauskaitė „Gilles'io Deleuze'o ir Felixo Guattari filosofija: daugialypumo logika“, 2011.