• Naujienlaiškis
 • Paroda MORTALITY CHECK

  2019 03 07 - 2019 04 10

  MORTALITY CHECK
  www.mortality-check.com

  Atidarymas 2019 kovo 7 d., 18 val.
  https://www.facebook.com/events/409502303192510/

  Paroda veiks iki balandžio 4 d. 


  Netolimoje ateityje vykstančio karo metu nugalėtoji milijonų populiacija lieka su vieninteliu pasirinkimu – išvalyti savo atmintį ir jungtis į eksperimentinę bendruomenę. 30 dienų dalyviai varžosi tarpusavyje, kad laimėtų vietą naujajame pasaulyje. Šioje išgyvenimo kovoje niekas nėra draudžiama, tačiau viskas yra stebima. Kas tu esi, kai neturi savo tapatybės?

  Mortality check yra išgalvotas krizę išgyvenantis pasaulis, kuriame dėl visko diskutuojama. Šiame pasaulyje matome save kaip įsivaizduojamus Kitus, peržengiame gėrio ir blogio sąvokas bei kvestionuojame tiesos egzistavimą tam, kad pasiektumėme, tai kas neįsivaizduojama - perkurtumėme save.

  Išgalvotas Mortality check pasaulis tampa fiziniu pasauliu, įgaudamas įvairių lietuvių menininkų kūrinių formą. Fizinis Mortality check pasaulis bus eksponuojamas Vilniaus dailės akademijos parodų salėje „Titanikas“ kovo 7 – balandžio 4 dienomis. Šis pasaulis susideda apima ne tik meno kūrinius, bet ir idėjas bei tyrimus. Šis pasaulis tyrinėja tapatybės klausimus ir jos santykį su įvairiomis meninėmis, kultūrinėmis ir kitomis disciplinomis, todėl šis tarpdisciplininis projektas tampa ne tik meniniu projektu, bet ir ilgalaikiu tyrimo projektu meno, filosofijos, neuromokslo srityse.

  Kartu projektas meta iššūkį įprastam vakarietiškam kino kūrimo būdui, pagal kurį kino kūrimo procesas vyksta tarp žmonių, glaudžiai susijusių su darbu kine, prikeliant scenarijų gyvenimui ir paverčiant jį fizine erdve dar prieš projektuojant ekrane. Kino kūrimo procesas dabar yra prieinamas žiūrovams, kurie gali jį patirti, o šio patyrimo svarba glūdi pačioje projekto esmėje, t. y. turėtume patirti pasaulį savo juslėmis tam, kad pasinertume į universalią terpę, pavyzdžiui, savęs perkūrimą.

  VDA Titanikas, Maironio g. 3