• Naujienlaiškis
 • Projektinė veikla

  Tarpsritinių tyrimų rezidencijų programa

  Projekto būsena Užbaigta
  Skirtas finansavimas 9.000,00
  Atsakingas asmuo Vytautas Michelkevičius
  Projekto veiklų įgyvendinimo trukmė 2017.10.01 – 2018.08.31

  APIE PROJEKTĄ

  NMK vykdomos trijų tipų tiriamosios rezidencijos neapsiriboja vien menininkais, bet ir kultūros paveldo bei folkloro specialistais, muzikais, tyrėjais ir archeologais taip užtikrinant tarpsritinį bendradarbiavimą ir žinių apsikeitimą tarp skirtingų sektorių.

  TIKSLAS

  Tikslas yra surengti trijų tipų rezidencijų programas:
  1. TIRIAMOSIOS REZIDENCIJOS, skirtos pasiruošti 2018 m. simpoziumui
  2. INTER-PAGAN TINKLO REZIDENCIJOS
  Inter-PAGAN (Inter & Pan-disciplinary Arts & Grounded Anthropocene Network = Tarpdisciplininių ir multidisciplininių menų ir įžeminto antropoceno tinklas) – tai VDA NMK inicijuotas tinklas, vienijantis 9 organizacijas, besidominčias šiuolaikinio meno, naujų technologijų, kultūros paveldo, vietinės ir tradicinės kultūros bei ekologijos sąveikomis. 
  3. INDIVIDUALIOS REZIDENCIJOS 

  DALYVIAI IR PARTNERIAI

  LV: Lauska (Daina Zālane) folkloro muzikos ir kultūros tyrėjai ir leidėjai (www.lauska.lv), SERDE (vienintelė nevyriausybinė organizacija Baltijos šalyse, veikianti kaip UNESCO patarėja, www.serde.lv), EE: Green Root Lab (Pärnu, Lilli Tölp, http://lillitolp.weebly.com/), FI: Pixelache (Mari Keski-Korsu, Mikko Lipiäinen, Andrew Paterson, http://pixelache.ac),  University of Arts Helsinki magistro programa Ecology & Contemporary Performance programme (MAECP), vadovaujama menininkės Kira O’Reilly www.uniarts.fi/en/maecp; NO: Høgskolen i Oslo og Akershus (Art in Society department. atstovaujama prof. Kristin Bergaust (HiOA, http://bit.ly/hioa-art-in-society), SCO: Scottish Sculpture Workshop,  http://ssw.org.uk; PL: Księżyc music collective