• Naujienlaiškis
 • Projektinė veikla

  Creature. Apsikeitimas edukacinėmis laboratorijomis–stovyklomis

  Projekto būsena Užbaigta
  Skirtas finansavimas 13.000,00
  Atsakingas asmuo Alvydas Lukys
  Projekto veiklų įgyvendinimo trukmė 2017.01.01 - 2017.12.31

  APIE PROJEKTĄ

  Edukacinės laboratorijos–stovyklos pavadinimu „Creature“ domėsis gyvomis būtybėmis ir, apskritai, gyvybės fenomenu, analizuodamos jį šiandieniniame sintetinių gyvybės rūšių atsiradimo, rūšių tinklo perorganizavimo, pakeistos realybės ar net nemirtingumo kontekstuose.

  Šiuo projektu siūlome ir ketiname surengti du apsikeitimus jaunaisiais kūrėjais 7–10 dienų trukmės vasaros laboratorijose–stovyklose – Nidoje, Lietuvoje, bendradarbiaujant su Institutio media, ir Allenheads, Jungtinėje Karalystėje, bendradarbiaujant su organizacija Allenheads Contemporary Arts (ACA). Šios abi kūrybinės laboratorijos–stovyklos skatins kylančių menininkų bendradarbiavimą, keitimąsi žiniomis tarpusavyje, taip pat su meno profesionalais bei kitų sričių atstovais. Laboratorijos sukurs sąlygas mokymuisi grupėje, savarankiškam darbui, tarptautinių kontaktų užmezgimui, meninės karjeros tobulinimui, kūrybiškai prasmingos saviorganizacijos įgūdžių stiprinimui.

  TIKSLAS

  Bendras laboratorijų–stovyklų tikslas – ieškoti meninės praktikos ir kitų sričių žinių bei tyrimų sąryšio. Jos skatins priimti iššūkius ir ieškoti eksperimentinių sprendimų nagrinėjant aktualius klausimus, sieks įtraukti visuomenę į šį procesą.

  PROJEKTO TIKSLINĖ GRUPĖ

  Laboratorijų dalyviai: meno studentai, kylantys menininkai, meno profesionalai, dėstytojai, mokslininkai ir kiti tyrėjai. Dėl pasirinktų atokių ir nuo kulūtros centrų nutolusių lokacijų (tiek Allenheads, tiek Nidoje) šis Projektas per viešus kūrinių pristatymus sudarys sąlygas įtraukti vietos bendruomenes ir leisti joms iš arčiau susipažinti su šiuolaikinio meno procesais.

  DALYVIAI

  Atrinkti laboratorijų dalyviai – meno studentai, kylantys menininkai iš Lietuvos, Jungtinės Karalystės bei kitų Europos šalių.