• Naujienlaiškis
 • Projektinė veikla

  Tarptautinė mokslo ir meno konferencija "Menas valstybėje - valstybė mene"

  Projekto būsena Užbaigta
  Skirtas finansavimas 4 500,00
  Atsakingas asmuo Auksė Trakšelytė
  Projekto veiklų įgyvendinimo trukmė 2018.01.02 - 2018.06.15
  Projekto portfelis Mokslo projektų portfelis

  PROJEKTO TIKSLAS

  Tikslas - Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio proga surengti tarptautinę mokslo ir meno konferenciją apie meno vaidmenį valstybėje, siekiant išryškinti kultūros reikšmę valstybingumo formavimuisi, praplėsti istorines žinias ir paskatinti susidomėjimą kultūrine savo valstybės raida.

  PROJEKTO UŽDAVINIAI:

  1. Per dalyvių ir tarptautinį konferencijos komitetą plėsti ryšius ir skatinti bendradarbiavimą tarp Lietuvos ir užsienio šalių įvairių meno sričių tyrėjų ir kūrėjų, didinti Lietuvos, jos mokslo ir kultūros žinomumą užsienyje.

  2. Informaciją apie renginį paskleisti Lietuvos ir užsienio žiniasklaidos priemonėse, socialiniuose tinkluose, specializuotuose naujienlaiškiuose ir išleisti jį anonsuojančią knygelę - gidą.

  3. 2 dienų trukmės mokslo ir meno konferencijoje profesionalų ir plačiajai visuomenei pristatyti mokslinius ir meninius tyrimus bei kūrinius, tyrinėjančius meno bei kultūros vaidmenį valstybės raidoje ir valstybingumo sampratą bei raišką meno kūriniuose.

  4. Siekiant išvengti kalbos barjero ir pritraukti kuo platesnę Lietuvos ir užsienio auditoriją, pranešimus ir pristatymus sinchroniškai versti iš anglų į lietuvių kalbą ir atvirkščiai.

  5. Stiprinti kultūros pozicijas visuomenėje ir taip skatinti pilietinį sąmoningumą.

  6. Užtikrinti projekto ilgalaikę kultūrinę vertę jį pratęsiant išsamiu iliustruotu leidiniu, kurį sudarys moksliniai straipsniai ir meninių tyrimų bei kūrinių pristatymai.