• Naujienlaiškis
 • Paskirtas finansavimas kultūros ir meno sritims

  Lietuvos kultūros taryba (LKT) skelbia pirmojo 2019 m. kultūros ir meno sričių finansavimo konkurso etapo rezultatus.

  Architektūroscirkodailėsdizainofotografijosliteratūrosmuzikosšokioteatro ir tarpdisciplininio meno srityse, atsižvelgus į ekspertų rekomendacijas, LKT finansavo 333 iniciatyvas, jiems paskirstydama kiek daugiau nei 3 mln. eurų.

  Daugiausiai projektų finansuota literatūros (88 projektai, 444 tūkst. eurų), muzikos (65 projektai, 804 tūkst. eurų), teatro (48 projektai, 463 tūkst. eurų) ir dailės (43 projektai, 369 tūkst. eurų) srityse.

  Vilniaus dailės akademija gavo finansavimą architektūros (2 projektai), dailės (4 projektai), dizaino (1 projektas) bei tarpdisciplininio meno (2 projektai) srityse.

  Kultūros ir meno srityse finansavimas skiriamas aukščiausio lygio profesionalios kūrybos ir jos sklaidos projektams, leidybos, kritinės ir analitinės refleksijos, tinklaveikos, mobilumo, koprodukcijos ir informacijos kaupimo bei jos sklaidos iniciatyvoms, kurios planuojamos vykdyti tiek visoje Lietuvoje, tiek užsienyje.

  Lietuvos kultūros taryba finansuotų projektų vykdytojams primena, kad dalinio finansavimo sutartys bus pradedamos pasirašinėti nuo sausio 15 dienos. Be to, verta atkreipti dėmesį, kad LKT sprendimas skirti mažesnį dalinį finansavimą nei prašoma, neturėtų paveikti paraiškoje numatytos projekto apimties, sumažinti įgyvendinamų veiklų ar dalyvių skaičiaus. Įgyvendinamo projekto apimties ar turinio pokyčius būtina iš anksto suderinti su LKT. Be to, visoje projekto reklaminėje ir informacinėje medžiagoje būtina nurodyti, kad projektą finansuoja LKT.

  Paraiškos į antrąjį 2019 m. kultūros ir meno projektų finansavimo konkurso etapą bus priimamos nuo vasario mėnesio.

  Visa informacija čia.