• Naujienlaiškis
 • Paskelbti strateginio finansavimo ir menininkų rezidencijų finansavimo programų rezultatai

  Lietuvos kultūros taryba priėmė sprendimus dėl dar 3 kultūros programų finansavimo.

  Šioje programoje jau anksčiau Tarybos atrinktiems 17 festivalių paskirstyta 1,2 mln. eurų. Didžiausiomis sumomis – po daugiau nei 100 tūkst. eurų – skirta Gaidos, Kauno bienalės, Sirenų, ArtVilnius ir Kristupo vasaros festivaliams.

  3 metams strateginį Tarybos finansavimą užsitikrinusioms organizacijoms 2019 m. paskirstyti 2,2 mln. eurų. Daugiau nei 200 tūkst. eurų programų įgyvendinimui skirta MO muziejui, Menų spaustuvei (įtraukiant Naujojo cirko savaitgalio ir vaikams ir jaunimui skirtą Kitoks festivalius), Architektūros fondui bei Lietuvos šokio informacijos centrui (įtraukiant Naujojo Baltijos šokio festivalį). Finansavimas taip pat skirtas Vakarų Lietuvos regione veikiantiems Klaipėdos jaunimo teatrui, Thomo Manno kultūros centrui, Kintai Arts ir Klaipėdos lėlių teatrui, Anykščiuose – Anykščių menų inkubatoriui, taip pat skėtinėms Lietuvos muziejų, Lietuvos leidėjų, Dizaino forumo ir Kūrybinių jungčių asociacijoms. Lietuvos muzikos informacijos centras vykdo aktyvią šios srities sklaidos ir plėtros programą, šiuolaikinio meno srityje veikia Ruperto, Artnews.lt bei Operomanijos organizacijos, o Skalvijos kino centro, Lithuanian shorts ir Meno avilio programos, visų pirma, nukreiptos į edukacijos ir kvalifikacijos kėlimo veiklų vystymą.

  Finansuoti 8 rezidencijų projektai menininkus ir kultūros kūrėjus kvies kurti Klaipėdos, Visagino, Nidos, Palangos, Druskininkų, Žagarės ir Kauno miestuose. Tarp jų buvo nuspręsta finansuoti ir Vilniaus dailės akademijos Nidos meno kolonijos projektą  "Nidos meno kolonijos įvietintos ir įtinklintos rezidencijos".

  Iš viso šiose programose paskirstyta 3,47 mln. eurų.

  Visi pirmojo 2019 m. finansavimo etapo konkursų rezultatai planuojami būti paskelbti iki 2019 m. sausio mėn. vidurio.

  Daugiau informacijos rasite čia.