• Naujienlaiškis
 • Lietuvos kultūros taryba skelbia Autorių teisių ir gretutinių teisių apsaugos bei Nacionalinio paviljono Venecijos architektūros bienalėje atstovavimo finansavimo konkursus

  Lietuvos kultūros taryba (LKT) kviečia kultūros ir meno organizacijas teikti paraiškas į Autorių teisių ir gretutinių teisių apsaugos bei Nacionalinio paviljono Venecijos architektūros bienalėje programų finansavimo konkursus.

  Autorių teisių ir gretutinių teisių apsaugos programos tikslas - skatinti autorių teisių ir gretutinių teisių apsaugą, sudarant  palankesnes sąlygas teisėtomis priemonėmis ir būdais internetu pasiekti literatūros, mokslo ir meno kūrinius bei ugdyti visuomenės pagarbą autorių teisėms ir gretutinėms teisėms ir nepakantumą neteisėtam kūrinių naudojimui.

  LKT šią programą administruoja jau antrus metus: šiam etapui numatyta 575 538 eurų (lėšų šaltinis numatytas Lietuvos Respublikos autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymo 20 straipsnio 9 dalyje). Paraiškos priimamos iki birželio 12 d. (imtinai), o jas gali teikti visi juridiniai asmenys (išskyrus kolektyvinio autorių teisių ir gretutinių teisių administravimo organizacijas).

  LKT taip pat skelbia atstovavimo Lietuvai 2020 m. Venecijos architektūros bienalėje konkursą. Pasirengti įgyvendinti Lietuvos nacionalinio paviljono projektą 2019 m. ir jį įgyvendinti 2020 m. šiame etape skirti 173 tūkst. eurų Kultūros rėmimo fondo lėšų.

  Paraiškas iki liepos 1 d. (imtinai) gali teikti juridiniai asmenys, turintys ne mažesnę nei 3 metų architektūros ar šiuolaikinio meno projektų įgyvendinimo ir ekspozicijų rengimo patirtį Lietuvoje ir (ar) užsienio valstybėse.

  Projekto ekspozicija turi būti adaptuota įgyvendinimui Italijos karinio jūrų laivyno 42-ame sandėlyje – ten pat, kur šiuo metu veikia „Auksinį Liūtą“ 58-ojoje Venecijos šiuolaikinio meno bienalėje gavęs Lietuvos paviljonas „Saulė ir jūra (Marina)“ (autorės Lina Lapelytė, Vaiva Grainytė ir Rugilė Brazdžiukaitė, kuratorė Lucia Pietroiusti, komisarai Rasa Antanavičiūtė ir Jean-Baptiste Joly). Jei šios patalpos yra netinkamos projekto meninės idėjos įgyvendinimui, projektas, pateikus argumentus, gali būti įgyvendintas ir kitose juridinio asmens pasirinktose patalpose (tokiu atveju siūloma, kad ekspozicijos plotas neviršytų 200 m²).

  Visa informacija čia.