• Naujienlaiškis
 • Lietuvos kultūros taryba priima paraiškas individualioms ir edukacinėms stipendijoms gauti

  Lietuvos kultūros taryba (LKT) iki 2019 m. rugsėjo 30 d. (imtinai) priima stipendijų kultūros ir meno kūrėjams paraiškas.

  Individualioms ir edukacinėms stipendijos, kurių pagrindinis tikslas – skatinti kūrėjų individualią kūrybinę veiklą bei profesinio meistriškumo tobulinimą, šiais metais iš viso bus skiriama 1 600 000 EUR Kultūros rėmimo fondo lėšų.

  Individualios stipendijos, kaip ir anksčiau bus skiriamos kartą per metus individualiai kultūros Ir meno kūrėjų kūrybinei raiškai skatinti. 600 EUR stipendija bus mokama kas mėnesį ir skiriama ne ilgesniam nei dvejų metų laikotarpiui.

  Edukacinių stipendijų konkursai skelbiami tris kartus per metus, todėl šiuo metu skelbiamame konkurse skatinami dalyvauti kultūros ir meno kūrėjai, kurie edukacines veiklas yra nusimatę pirmąjį 2020 m. pusmetį. Pavasarį ir vasarą edukaciniuose seminaruose, konferencijose, rezidencijose ar kituose profesiniam meistriškumui tobulinti skirtuose renginiuose planuojantys dalyvauti kultūros ir meno kūrėjai paraiškas galės pateikti 2020 m. sausį, o edukacines veiklas kitą rudenį planuojantys kūrėjai skatinami paraiškas teikti gegužės mėnesio konkursui. Primename, kad edukacinės stipendijos skiriamos ne ilgesniam nei šešių mėnesių laikotarpiui, o prašoma suma negali viršyti 3600 EUR. Verta atkreipti dėmesį, kad edukacinės stipendijos neskiriamos studijų aukštosiose mokyklose išlaidoms padengti.

  Teikti paraiškas gauti edukacines ir individualias stipendijas gali pilnamečiai meno ir kultūros kūrėjai, kurie yra Lietuvos Respublikos piliečiai bei kitų Europos Sąjungos valstybių ar trečiųjų šalių piliečiai, kurių veiklos objektas yra Lietuvos menas ir kultūra bei jų sklaida.

  Paraiškos dėl individualių ir edukacinių stipendijų skyrimo LKT siunčiamos paštu (galioja pašto spaude nurodyta data) adresu Naugarduko g. 10, 01309 Vilnius, arba pristatomos asmeniškai ant voko nurodant „Stipendijos paraiška“, arba patvirtinus saugiu elektroniniu parašu siunčiamos elektroniniu paštu stipendijos@ltkt.lt.

  Taip pat atkreipiame dėmesį, jog aktualius stipendijų konkursus (pagal kultūros ir meno sritį) kuruojančių LKT administracijos darbuotojų kontaktus rasite sričių ir programų kuratorių skiltyje.

  Visą informaciją rasite čia.