• Naujienlaiškis
 • Norime pasidžiaugti, kad sėkmingai užbaigėme Vilniaus dailės akademijos projektą "Studijų kokybės gerinimas" ir paminėjome paskutinį projekto etapą - konkursą "Socialinio verslo idėja". Konkurso tikslas – ugdyti socialinio verslumo kompetencijas ir skatinti socialinio verslo plėtrą.

  Iš viso konkursui buvo pateiktos 55 studentų paraiškos iš Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos VDA fakultetų bei projekto partnerių - Klaipėdos Universiteto bei Vilniaus Technologijų ir Dizaino Kolegijos. Komisija ir išorės ekspertai atrinko 5 geriausias paraiškas ir daugiausiai balų surinkusias - apdovanojome.

  Penkios geriausias socialinio verslo idėjos:

  • I VIETA. VDA Vilniaus Grafinio dizaino katedros studentų Emilės Juozapavičiūtės ir Emilio Jonaičio projektas "TURGIS" (piniginis prizas - 2500 Eur).

  Trumpai apie idėją: "Turgus – pilnas ekologiškos bei kokybiškos vietinės produkcijos, tačiau tik nuolatiniai klientai žino, kur ieškoti geriausio pardavėjo. „Turgis“ programėlė padeda kiekvienam (tame tarpe ir turistui, nesilankiusiam turguje, ieškančiam geros naujos produkcijos) greitai rasti geriausiai pirkėjų įvertintus turgaus prekeivius bei jų produkciją, susipažinti su didele smulkiojo verslo įvairove, kuri galbūt slėpėsi net artimiausiam turguje."

  • II VIETA. VDA Vilniaus Grafinio dizaino katedros studentų Igno Miškinio ir Lauryno Gylio projektas "TYLIAKNYGĖ - emocinės sveikatos užrašinė" (piniginis prizas - 1500 Eur).

  Trumpai apie idėją: "Užrašinė, skirta emocijų rašymui ir savirefleksijai. Joje būtų: trumpi, nedideli tekstiniai nukreipimai, skatinantys žmogų pradėti rašyti; nuorodos, kokius klausimus sau rašant galima užduoti; palikta daug erdvės spontaniškam rašymui. Užrašinė būtų parduodama už nedidelę kainą. Dalis lėšų būtų skiriamos užsiėmimams, kuriuose specialistai dalintųsi žiniomis, o dalyviai - savo patirtimi."

  • III VIETA. VDA Vilniaus Dizaino katedros studentų Pauliaus Burago ir Justino Žliobos projektas "INTEGRACIJOS MUGĖ" (piniginis prizas - 1000 Eur).

  Trumpai apie idėją: "Integracijos mugė - tai renginys/platforma skirtas socialinio verslo populiarinimui. Jo metu bus kviečiami kiti socialiniai verslai, viešosios įstaigos. Mūsų misija - teikiame platformą ir pritraukiame žmonių srautą socialiniams verslams. Šie, prekiaudami, parodo save, iškelia rūpimas problemas, auklėtiniams suteikiama galimybė mokytis komunikuoti."

  • IV VIETA. VDA Vilniaus Grafinio dizaino katedros studenčių Gabijos Visockaitės ir Vaigos Grabauskaitės projektas "SENJORAI-KULINARAI" (piniginis prizas - 500 Eur).

  Trumpai apie idėją: "Organizuojami kulinarijos kursai, kuriuos praveda senyvo amžiaus žmonės. Jie moko jaunimą tradicinių receptų, bendrauja. Pagaminus patiekalą grupė prisėda gaminio degustacijai ir nuoširdžiam pokalbiui su senjorais."

  • V VIETA. VDA Vilniaus Tekstilės meno ir dizaino katedros studentės Klaudijos Armonavičiūtės projektas "PEOPLE TO PEOPLE" (piniginis prizas - 200 Eur).

  Trumpai apie idėją: "Vilniaus nakvynės namuose ir “Aš esu” bendruomenėje vedami kūrybiniai užsiėmimai  benamiams, kurių metu dalinamasi patirtimis, piešiama, tapoma, vykdoma dailės terapija. Vėliau iš benamių sukurtų piešinių kuriamas dizainas namų tekstilei ir kitoms interjero detalėms. Benamiai, išvydę, kad jų kurti piešiniai žavi žmones, vėl pasijaus visavertė visuomenės dalimi, galinti panaudoti savo sugebėjimus. Tokiu būdu jie atgaus pasitikėjimą savimi ir motyvaciją savarankiškai veikti savo ir kitų gerovei. Taip pat įsipareigojimas reguliariai atvykti į užsiėmimus atgaivins atsakingumo, punktualumo jausmus. Galbūt sėkmingai paskleidus žinią apie vystomą veiklą, mano verslas net galėtų padėti motyvuotiems benamiais susirasti darbą- patvirtinant darbdaviui apie kandidato atsakingą požiūrį į poziciją."


  Sveikiname laimėjusius ir dėkojame visiems dalyvavusiems!
  VDA Vilniaus projektų skyriaus komanda.