• Naujienlaiškis
 • Baigiami skelbti kultūros programų finansavimo rezultatai

  Lietuvos kultūros taryba (LKT) priėmė galutinius sprendimus dėl visų pirmojo 2019 m. konkurso etapo kultūros programų finansavimo.

  Šiuo etapu 120 tūkst. eurų buvo paskirstyti 23 projektams, savo iniciatyvose akcentuojantiems aktyviosios edukacijos veiklas. Tarp finansuotų projektų paskelbtas ir Vilniaus dailės akademijos Nidos meno kolonijos projektas "Nidos meno kolonijos rezidentų edukacija ir parodų ciklas".

  Šioje programoje finansavimas skirtas 43 kultūros projektams, jiems skiriant 170 tūkst. eurų. Tarp būsimų veiklų vyrauja leidybos projektai, teatro, kino, dailės ir kitų sričių edukacinės programos, kūrybiškumo stovyklos, taip pat iniciatyvos, skirtos negalią turintiems vaikams. Vilniaus dailės akademijos projektas "Eksperimentinės kūrybinės dirbtuvės 13-18 m. jaunimui "KALBU VAIZDU" taip pat gavo finansavimą.

  Šį kartą etninės kultūros ir nematerialaus kultūros paveldo programoje finansuoti 40 projektų (jiems skirta 263 tūkst. eurų), tarp kurių daugiausia tradicinės šventės ir festivaliai, etnokultūros ir nematerialaus kultūros paveldo aktualizavimo projektai, taip pat leidybos ir edukacinės iniciatyvos.

  LKT finansavimą skyrė 20 kultūros paveldo projektų – vyks „Gyvosios archeologijos dienos Kernavėje“, inicijuojama parodos HETITAS katalogo leidyba, eksperimentinės archeologijos, Lietuvos žydų paveldo aktualizavimo ir įprasminimo veiklos. Šioje programoje paskirstyti 145 tūkst. eurų.

  Šioje atminties institucijų programoje finansavimas skirtas 40 (iš viso – 390 tūkst. eurų) muziejų ir bibliotekų projektų visoje Lietuvoje.

  Pirmą kartą LKT vykdytoje kultūros programoje finansavimas skirtas 17 organizacijų projektams, nukreiptiems į bendruomenių įtraukimo į kūrybinę veiklą, jų saviraišką, skatinimą.

  Iš viso šiose programose paskirstyta beveik 1,2 mln. eurų.

  Lietuvos kultūros taryba primena finansuotų projektų vykdytojams, kad dalinio finansavimo bus pradedamos pasirašinėti nuo sausio 15 dienos. Be to, verta atkreipti dėmesį, kad Lietuvos kultūros tarybos sprendimas skirti mažesnį dalinį finansavimą nei prašoma, neturėtų paveikti paraiškoje numatytos projekto apimties, sumažinti įgyvendinamų veiklų ar dalyvių skaičiaus. Įgyvendinamo projekto apimties ar turinio pokyčius būtina iš anksto suderinti su Lietuvos kultūros taryba. Be to, visoje projekto reklaminėje ir informacinėje medžiagoje būtina nurodyti, kad projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

  Visą informaciją rasite čia.