• Naujienlaiškis
 • Vilniaus dailės akademijos (VDA) Telšių fakulteto studentai laimėjo Tautos fondo vardines stipendijas. 

  VDA Telšių fakulteto Metalo meno ir juvelyrikos programos 2020m. absolventas bei Taikomojo meno magistro programos pirmo kurso studentas Airidas Skublickas ir VDA Telšių fakulteto Skulptūros programos antro kurso studentas Kazimieras Justinas Vaitkus laimėjo Tautos fondo skiriamas Elenos Urbaitytės (Urbaitis) vardines stipendijas.

   

  Turiu pripažinti, jog stipendijos skyrimas mane užklupo netikėtai. Naktį perskaitęs laišką iš Tautos fondo atstovybės, dėl miego stokos nesuvokiau jo svarbos ir valios jėga pramerktas akis staiga užvožė „zuikmiegis“. Aukštesnių jėgų ir Tautos fondo atstovybės kantrybės dėka, kitą dieną sulauktas skambutis priminė apie skirtą stipendiją kuri dabar, trumpai tariant, atvėrė naujas studijų ir išraiškos galimybes. Nesu iškalbingas žmogus ir drąsiai galiu teigti, jog švelnaus šoko ir nuoširdaus dėkingumo negaliu apsakyti, gal tik aprašyti. Paskirtas lėšas investuosiu į magistrantūros studijas, kuriuose tirsiu mūsų kraštui naujas ar netyrinėtas metalo mene naudojamas medžiagas, technologijas ir jų suteikiamas galimybės, galų gale siekdamas jas demistifikuoti ir populiarinti tarp Lietuvos meno kūrėjų...  

  Airidas Skublickas

   

  Stipendiją investuosiu į įrangos įsigijimą, ateities skulptūriniams projektams kurti.

  Kazimieras Justinas Vaitkus 

   

  Tautos fondas yra kultūros bei švietimo labdaros organizacija, kurios vienas iš tikslų yra studentų tautinės savimonės ugdymas, integravimas į dabartinį technologinį ir vakarietišką pasaulį.