Galiu atpalaiduoti fantazijos raumenį ir kurti, ką tik panorėjęs: pripūsti cepeliną, kurio tarkiui panaudotos bulvės, užaugintos atgautose senelių žemėse, nuėjęs į viską menantį šakočių mišką, nusilaužti ir suvalgyti kokią šaką, sužvejoti savo gyvenimo žuvį (svajonę) šaltibarščių vandenyne ir paleisti atgal į laisvę (kad užaugtų dar didesnė).

Tautvydas Vidugiris

Priimti VDA iššūkį

„Telšiai ar Vilnius?“, – savęs klausė Tautvydas Vidugiris, baigęs gimnaziją. „Tai, kad pasirinkau Telšius iš dalies lėmė atmosfera, kurią pajutau prieš stojant nuvykęs į diplominių darbų gynimą. Pajutau, kad ten turėsiu daug kūrybinės laisvės. Neprašoviau. Studijų metai buvo labai spalvingi. Nuo kūrybinių paieškų iki artimos terpės atradimo. Pažinau save ir įdomius žmones, kurie kaip ir aš ieškojo būdų, kaip realizuoti kūrybinį potencialą. Gaila, kad bakalauro studijos taip greit baigėsi“, – sako Tautvydas.

Po studijų kurį laiką Tautvydas dirbo juvelyru, tačiau dideli užmojai nubloškė jį į meninės skaitmenizacijos pasaulį: „Darbe nepaleidžiu skaitmeninių įrankių, tad grafiniai sprendimai yra neišvengiami“, – pasakoja Tautvydas. Šiuo metu menininkas vadovauja reklamos dirbtuvėms-spaustuvei „Ponas Popierius“. Anot Tautvydo, kompozicijos ir spalvų kontrastų suvokimo įgūdžiai, suteikti Telšių fakulteto dėstytojų, yra tie įrankiai, kuriuos iš Metalo meno ir juvelyrikos studijų jis nusinešė į reklamos sritį. Kaip sako įmonės direktorius, „rankos vis kyla sugrįžti prie „metalinių“ procesų, bet tam tiesiog pritrūksta laiko. Svajoju apie 25-ą valandą paroje“.

„Studentas turi gebėti formuoti tarpžmogišką ryšį, nes kad ir kur nublokštų gyvenimas, sutikti žmonės padės formuoti vertybes ir atrasti prasmę“, – sako VDA absolventas. „Būsimasis Metalo meno ir juvelyrikos studentas turi būti drąsus reikšti savo nuomonę, net jei ji ir ginčytina. Jis turi patikėti tuo, ką daro, net jei tektų improvizuoti kebliausioje situacijoje. Priimkite įdomų studijų VDA iššūkį“, – stojantiesiems linki Tautvydas.

Maudynės šaltibarščiuose

Šiemet Tautvydas laimėjo Lietuvos pašto konkursą #Nepriklausomi. „Nuo šiol šaltibarščių Vilniaus gyventojų akiratyje bus dar daugiau – didžiausias šaltibarščių dubuo pasaulyje – beveik 10 metrų ilgio – nugulė ant Antakalnio mikrorajone stovinčio LP EXPRESS siuntų savitarnos terminalo“, – apie Tautvydo kūrinį „Pirmasis cepelino skrydis virš šaltibarščių vandenyno“ rašoma Lietuvos pašto pranešime spaudai.

„Į iliustracijų kūrimą galima žiūrėti kaip į žaidimą. Pasinaudojau galimybe fantaziją paleisti į laisvę ir į pasaulį pažvelgti ne rimtai, bet su vaikišku naivumu, vėl patikėjus magiškais dalykais. Beje, rožinei šaltibarščiškai spalvai, kuri dominuoja mano darbe, įtakos galėjo turėti mano dukrytės rožinių drabužių garderobas. Stengiuosi jos vaikystę užpildyti nepaprastomis idėjomis“, – apie fantastinį peizažą pasakoja Tautvydas.

„Kiekvienas kūrinys atspindi bent dalelę kūrėjo“, – teigia Tautvydas. Gal vasarą jis maudosi šaltibarščiuose ir skraido cepelinais? „Ypatingai mėgstu šaltibarščius ir cepelinus, tačiau kūrinys mažai susijęs su mėgstamais patiekalais, - juokiasi jis. „Pradinė mintis buvo personifikuoti kulinarinio paveldo simbolius, kurie yra dalis lietuviško identiteto. Mano iliustracijos atveju kiekvienas iš patiekalų vaizduoja skirtingas virtuves. Sugrįžtantys vaikai, anūkai ir proanūkiai, babos konkuruojančios, kuri greičiau užsikvies pietų ir paralelinis dviejų skirtingų virtuvių susitikimas“, – apie kūrinio idėją pasakoja menininkas, – bet neslėpsiu, norėčiau atrasti tikrą šaltibarščių telkinį ir išsimaudyti jame.“


Plačiau apie Metalo meno ir juvelyrikos studijų programą