• Naujienlaiškis
 • Kauno fakulteto Taikomosios grafikos programos pirmo kurso studentės Patricijos Vingytės kūryba

  Šiemet per Vilniaus dailės akademijos (VDA) slenkstį Vilniuje, Kaune, Telšiuose ir Klaipėdoje žengė  per 300 pirmakursių.  Ko gero, jokia kita Lietuvos aukštoji mokykla į vieną vietą nesuburia tiek kūrybingų ir savitų jaunų asmenybių!

  Ne vienas VDA studentas apie studijas Akademijoje pradeda svajoti dar vaikystėje. Ne išimtis ir Vilniaus fakulteto Įvietinto meno studijų programos pirmakursės Ugnė Mitigailaitė ir Valerija Bartaševič.
   

  Apie VDA svajojau nuo tada, kai buvau dvylikos metų. Vis pamąstydavau, jog labiausiai „savo“ vietoje jausčiaus, jei mokyčiaus būtent VDA, tačiau prisibijodavau prisikurti per daug vilčių, jog galėčiau įstoti. Baigus mokyklą įstojau visiškai ne ten, kur norėčiau ir bandžiau prisiversti eiti pasirinktu tuometiniu keliu, tačiau nuojauta šaukė, jog visa tai ne man. Nebeištvėriau, išdrįsau mesti studijas ir nepaisant baimių, išankstinių įsitikinimų, jog gėda net bandyti, kitų nuomonių, pasirinkau išdrįsti siekti savo tikrosios svajonės - įstoti į dailės akademiją. Kiekvieną šeštadienį iš Šiaulių važinėdavau į Akademijos atvirąją mokyklą ruoštis stojamiesiems egzaminams. Kursai man padėjo galutinai susiprasti savyje, kuri studijų programa man labiausiai prie širdies, išmokti transliuoti vidinę laisvę, nebijoti PRADĖTI. Nes visgi, nėra nieko, ko žmogus pasiekti negali. Na, ir įstojau. O kas dabar? O dabar bus vaizdų.

  Įvietinto meno programos pirmo kurso studentė Ugnė

  VDA - tai kitoks, spalvingas ir įdomus pasaulis! Dar būdama visai vaikas jau žinojau, kad būsiu menininke, ir ilgus metus siekiau savo tikslo. Kodėl VDA? Būtent čia galima būti laisvu, nebijoti išreikti savo minčių, emocijų. Man labai svarbus yra asmeninis tobulėjimas ir kaip tik VDA turi daug nuostabių dėstytojų, kurie padės įgyvendinti kūrybines idėjas. Taip pat labai žavi senieji rūmai, kurie tiesiog kvepia menu ir dar labiau sužadina kūrybingumą.

  Įvietinto meno programos pirmo kurso studentė Valerija

  Rugilę Titaitytę, pasirinkusią Metalo meno ir juvelyrikos studijas Telšių fakultete, menas taip pat lydėjo nuo vaikystės, o aplinkinių rekomendacijose vis skambėjo VDA vardas, todėl leidausi šiai kelionei užtikrinta, kad Akademija bus tinkama vieta saviraiškai. Pasirinkau studijas Telšių fakultete, metalo  meną ir juvelyriką, atiduodu save nuostabiems dėstytojams ir tikiuosi savo darbais stebinti ne tik save, bet ir kitus!

  Vilniaus fakulteto Dailėtyros ir kuratorystės studijų programos pirmakursę Emiliją Lipską į VDA atvedė prisijaukinta gamta:
   

  Viskas prasidėjo dar ankstyvojoje vaikystėje, kai vaikštinėjant laukais su močiute, ji paragino mane pakelti galvą aukštyn ir pabandyti debesis susieti su įvairiais dalykais. Vienas buvo kaip drambliukas, kitas kaip liūtukas, trečias turėjo angeliuko kontūrus. Po to laiko aš negalėdavau ramiai nueiti iš taško A į tašką B nepakėlus žvilgsnio aukštyn ir neužsisvajojant. Žiūrėdavau į močiutę su susižavėjimu ir tada, kai ji su tokiu entuziazmu ieškodavo, o suradusi pakeldavo pajūrio ar pakelės akmenuką ir bandydama jame įžvelgti kažką daugiau negu šaltą negyvą uolieną skatino tai daryti ir mane. Mes prisijaukindavome kiekvieną gamtos elementą. Šios savybės mane atvedė čia, kur esu dabar.

  Vanesa Vitkutė, sėkmingai įstojusi į Interjero dizaino studijų programą Klaipėdos fakultete, pasakoja:
   

  Tai mano didžiausia svajonė ir tikslas - tapti profesionalia šios srities specialiste. Manau, jog tai geriausia aukštoji meno mokykla visoje Lietuvoje! Ši mokykla, ne tik puikiai paruoš, bet manau jog čia įgysiu neįkainojamos patirties ir per tuos 4 metus patirsiu gerų emocijų ir akimirkų! Nuo pat vaikystės žinojau, jog rinksiuosi meninį kelią ir būtinai pasieksiu savo užsibrėžto tikslo. Baigiant mokyklą, 11-12 klasėse, ši mintis nė kiek nepasikeitė ir toliau tikslingai bei atkakliai siekiau šio tikslo, skyriau daug laiko ruošiantis, kad galėčiau studijuoti išsvajotoje Vilniaus dailės akademijoje. Tai įvyko, todėl savimi dabar labai didžiuojuosi!

  Vilniaus fakulteto Mados dizaino studijų programos pirmakursės Mildos Petrauskaitės kelias į VDA nebuvo tiesus, prieš tai metus ji mokėsi kitame universitete: nesijaučiau laiminga ir produktyvi, trūko kūrybos ir savirealizacijos. Prasidėjus stojimams į VDA vėl pajaučiau, kad turiu tikslą, aistrą ir ugnelę viduje. Man prireikė klaidų ir daug drąsos suvokti, kad Mados dizaino studijų programa Vilniaus dailės akademijoje yra vieta, kur nuoširdžiai noriu būti. Pagaliau jaučiuosi savo vietoje.

  Ją papildo kursiokė Ugnė Straukaitė, studijas Akademijoje pasirinkusi dėl laisvės atrasti save, tobulinti sugebėjimus bei išbandyti jėgas ne tik pasirinktoje studijų programoje.

  O VDA Vilniaus fakulteto dailėtyros ir kuratorystės pirmakursę Gertrūdą Lingaitytę studijuoti VDA pastūmėjo pažintis su graikais meno studentais uždarbiaujant laivyne:

  Ankstų rytą pakilus kartu su saule, iš giedro dangaus sunkūs debesys lyg man vienai ant pečių nukrisdavo. Kodėl taip sunkiai dirbu? Kodėl dar nerandu sau vietos? Kelios minutės sumaišties... Prieš paliekant gyvenamąjį laivą nustumdavau debesis į šoną, susirinkdavau šypseną iš saulės spindulių ir uoliai kibdavau į laivų šveitimą. Taip gyvenau mėnesį, o gal ir du, kol vieną dieną debesys prakiuro ir nebeapkenčiau pati savęs. Pavargusios Gertrūdos, bevaikščiojančios Korfu mieste, dėmesį kartą patraukė keistų jaunuolių būrys, kaip vėliau Gertrūda sužinojo – meno studentų, kurie dar tą pačią dieną tapo visos vasaros palydovais:
   

  Likusias vasaros dienas leidome kartu palydėdami saule su muzika ir pasitikdami rytą klegesiu. Supratau, jog jie turi viską ko aš taip ieškojau – jaukią bendruomenę, supratingumą, neaprėpiamas pašnekusių temas ir jaunystę <...> Ėmiausi ieškoti studijų sau, jaučiau, jog menas tai mano pašaukimas. Taip interneto gelmėse atradau Vilniaus dailės akademiją ir dailėtyros kursą. Iš to pačio giedro dangaus nusileido viltis – tai ji išgarino sunkius debesis. Neapsakomas laimės jausmas apėmė sužinojus, jog tapau studente būtent čia.

  Kitaip nei ieškantiesiems savo tikrojo pašaukimo, Kauno fakulteto Taikomosios grafikos studijų programos pirmakursei Patricijai Vingytei VDA buvo vienintelis aiškus mokslų pasirinkimo kelias:
   

  Jau labai ilgą laiką gyvenu suvokdama, jog siesiu gyvenimą su menų sritimi. Kiek domėdavausi šia įstaiga, kiek klausinėdavau jau besimokančių apie jų patirtį čia, nei vienas nerado prie ko „prikibti“. Tad kai jau žinojau, kad noriu kurti meną, o iš visų girdėjau, kad VDA yra labai profesionali įstaiga, kurioje niekas nemiega ir kurioje laisvai auga kūrybiškos sielos, supratau, kad tik čia jausiuosi gyva! Būtent todėl ir pasirinkau VDA - įstaigą, kurioje asmens būsena „jutimasis gyvu“ įgyja naują, itin realią prasmę.

  Unė Šilinytė, Dizaino studijų programos pirmakursė Vilniaus fakultete pasakoja:

   

  Pasirinkau VDA, nes čia yra ugdomas asmens kūrybiškumas, čia atsiskleidžia žmogaus vidus, nes gali būti savimi ir kurti viską, ką visada norėjai sukurti, bet buvai įspraustas į gimnazijos rėmus. VDA rinkausi, nes paruošiamuosiuose kursuose supratau, jog čia tokia jauki aplinka ir rūpestingi bei supratingi dėstytojai, kurie visad padės iškilus bėdoms ir nuves teisingu keliu.

  Vilniaus fakulteto Dailės ir interjero restauravimo studijų pirmakursė Rugilė Kišytė papildo Unę: tai vieta, kurioje man bus perduotos tikrosios meno vertybės, galėsiu mokytis iš geriausių savo srities specialistų ir dailininkų, ir galiausiai, įgysiu tikrai aukšto lygio Aukštąjį iššsilavinimą.

  Sveikiname VDA pirmakursius tapus Akademijos dalimi! 

  Studenčių kalba netaisyta.

  Konkurso „Kodėl VDA?“ laimėtojas sveikina ir bilietus į parodas dovanoja modernaus ir šiuolaikinio meno muziejus MO! 


  2019-2020 m. VDA pirmo kurso studentai apie pasirinkimą studijuoti VDA