• Naujienlaiškis
 • Kvietimas teikti pasiūlymus seminarui „Atkuriamasis kaimiškumas“, kuris gegužės 7-10 d. vyks Nidos meno kolonijoje

  Viešojo meno diskursai tapo tankiai susipynę su urbanizacijos ir miestų plėtra. Tačiau mažai dėmesio kreipiama į kaimo bendruomenių ir kaimiškųjų erdvių nykimą bei pačios sąvokos ypatybes. Atokiame Švedijos kaime įsikūrusi ir ilgalaikius vietos tyrimus atliekanti menininkų organizacija Rejmyre Art Lab kartu su Vilniaus dailės akademijos Nidos meno kolonija kviečia teikti pasiūlymus Nidos meno kolonijoje gegužės 7–10 dienomis vyksiančiam seminarui „Atkuriamasis kaimiškumas“.

  Trijų dienų trukmės seminaras apims pristatymus ir praktines užduotis, leidžiančias šiuolaikiškai eksperimentuoti su kaimiškų bendruomenių kultūra ir menu. Pasiūlymus seminarui kviečiami teikti menininkai, architektai ir kuratoriai, tyrinėjantys kaimo bendruomenių ir ten kuriamo meno sampratas. Švedijos institutas suteikia dalinį finansavimą atrinktiems dalyviams iš Šiaurės ir Baltijos šalių regiono.

  Šių metų rugpjūčio 5–11 dienomis Švedijoje vyksiančios meno magistrantams skirtos vasaros dirbtuvės „Pasipriešinimas kaime“ remsis šio Nidoje rengiamo seminaro rezultatais. Pasipriešinimu kaime siekiame nusakyti tą tarpinę būsesną, kai nuo tiesiog gyvenimo kaime judama link menininių praktikų, taip pat apmąstomi kiti kaimo apibūdinimai: kaimas kaip atoki vieta, kaimas kaip vieta slaptiems tyrinėjimams ir prieglobstis pasipriešinimo veiksmas, jei remsimės istoriniu terminu.

  Pasiūlymų teikimo tvarka:

  Dalyviai kviečiami atsiųsti trumpą (vienos-dviejų pastraipų apimties) pranešimo santrauką, kurioje prašoma apibūdinti planuojamą formą (paskaita, diskusija, seminaras, dirbtuvės, performansas ir t.t.) ir pagrindimą, kuo tai susiję su seminaro tema. Norintys seminare dalyvauti kaip žiūrovai, taip pat kviečiami atsiųsti trumpą motyvacinį laišką, kuriame prašome pateikti su seminaro tema besisiejančius asmenininius/kūrybinius interesus. Pasiūlymus ir motyvacinius laiškus (anglų kalba) siųskite el. paštu info@rejmyreartlab.org iki balandžio 14 dienos.

  Dalyvio mokestis: 85 €

  Į šį mokestį įskaičiuotas trijų dienų maitinimas ir apgyvendinimas bendruose kambariuose kartu su dar vienu arba dviemis dalyviais (atskiri kambariai vyrams ir moterims).

  Jei turite specialių pageidavimų dėl apgyvendinimo prašome susisiekiti sujulija@nidacolony.lt
  Atrinkti dalyviai bus informuoti iki balandžio 17 dienos.

  www.nidacolony.lt
  www.rejmyreartlab.org