• Naujienlaiškis
 • VDA studentų parodoje – naujausios architektūros tendencijos

  „Aggregation and Graph Based Modelling“

  Kovo 23 d. 17 val. Lietuvos architektų sąjungoje atidaroma VDA VF Architektūros katedros studentų darbų paroda „Aggregation and Graph Based Modelling“. Tai jau ketvirtus metus iš eilės vykstančių studentų kūrybinių dirbtuvių rezultatas.

  Žvelgiant į neįtikėtinus naujosios architektūros formų viražus regis neįmanoma, kad tokias struktūras kažkas suprojektavo ir apskaičiavo tiesiog prie braižymo lentos. Taip ir nėra. Daugelio iškilių šiuolaikinių pastatų fasaduose, o kartais ir konstrukcijoje, nerasime vienodų detalių. Pastatas tampa nebe struktūra, o sistema, kurios dalys turi idealiai tiksliai ir harmoningai derėti tiek kurdamos formą, tiek ir atlaikydamos apkrovas. Pasaulyje naujausios architektūros tendencijos atspindi lenktynes tarp vis sudėtingesnių organiškų formų ir joms sukurti (suprojektuoti, apskaičiuoti) reikalingos programinės įrangos tobulėjimo.

  Šiandien Vilniaus dailės akademijoje sutelktos technologinės bazės ir naujos dėstytojų patirties dėka pažangiausius projektavimo bei maketavmo metodus jau gali išbandyti ir VDA architektūros studentai.

  Parodoje eksponuojami abstraktūs maketai įkūnija abi šias progresyviausios šiuolaikinės architektūros dedamąsias. Eksponatai, primenantys koralus ar augalus sukurti specialiomis kompiuterinėmis programomis ir pagaminti CNC frezavimo staklėmis – analogiškos priemonės buvo naudotos Zahos Hadid projektuojant, pavyzdžiui, Guggenheimo muziejų Vilniuje.


  Parodą galima aplankyti iki balandžio 3 d. Lietuvos architektų sąjungoje (Kalvarijų g. 1, Vilnius).