• Naujienlaiškis
 • VDA Tekstilės meno ir dizaino studijų programos 3 kurso studentės Klaudijos Armonavičiūtės darbas „People to people“

  Vilniaus dailės akademijoje rugsėjį vyks net 4 VDA tekstilininkų parodos. Menininkai savo kūriniuose kalba apie savo santykį su likimu ir asmeniniu laiku.


  Monikos Žaltauskaitės-Grašienės paroda „Geros kloties“

  Likimą galima pakloti – gerai ar blogai, nežinia. Kelią į ateitį paruošia ir paslepia audinys, kuris Monikai Žaltauskaitei-Grašienei yra kūrybos medžiaga. Tekstilės faktūros, storis, minkštumas ir klostės suvilioja paviršiais, užaštrina pojūčius. Tiesa lieka kažkur ten, nematoma, neprieinama, tik įsivaizduojama.

  VDA Kauno fakulteto Tekstilės katedros vedėjos doc. Monikos Žaltauskaitės-Grašienės parodos atidarymas vyks rugsėjo 10 d. 18 val. VDA parodų salių „Titanikas“ I a., Maironio g. 3, Vilnius.

  Paroda veiks iki spalio 3 d. 

  Plačiau


  Vlado Daškevičiaus retrospektyvinė tekstilės paroda  „50 raportų“

  Kūriniai su užkoduotomis Vlado Daškevičiaus gyvenimo istorijomis bus pristatyti retrospektyvinėje tekstilės parodoje  „50 raportų“. Joje eksponuojami kūriniai yra išausti nykstančiomis audimo technologijomis - horizontaliuoju audimo būdu, ir šių technologijų interpretacijomis.

  Parodos metu menininkas kvies lankytojus kartu austi nytinėmis staklėmis ir nusiausti sau kūrinį – raportą savo gyvenimo audinyje.

  VDA Vilniaus fakulteto Tekstilės meno ir dizaino katedros lektoriaus, tekstilės laboratorijos vedėjo, tekstilininko Vlado Daškevičiaus parodos atidarymas vyks rugsėjo 15 d. VDA Vilniaus fakulteto Naujųjų rūmų Šachmatinėje salėje, Malūnų g. 5, Vilnius.

  Paroda veiks iki spalio 22 d.

  Plačiau


  Tekstilės meno ir dizaino programos studenčių paroda „Sienos“

  „Sienos” - jungtinė Vilniaus fakulteto Tekstilės meno ir dizaino bakalauro studijų programos 3 kurso studenčių paroda, kurioje per santykį su savo asmeniniu laiku ir skausmu apmąstomas buvimas tam tikrose jautriose socialinėse pozicijose, o ne vien ieškoma technologinių atsakymų į tekstilės meno kūrybiniame procese iškylančius klausimus.

  Paroda veiks rugsėjo 15-26 d. VDA tekstilės galerijoje „Artifex“, Gaono g. 1, Vilnius.
  Susitikimas su menininkėmis vyks rugsėjo 25 d. 19 val.

  Plačiau


  Tekstilės meno ir dizaino katedros studentų (ir alumnų) paroda „Kūnas. Aprengti, išardyti“

  Parodoje pristatomi Vilniaus dailės akademijos Tekstilės meno ir dizaino katedros studentų (ir alumnų) kūriniai. Čia analizuojamas santykis su kūnu, kuris atskleidžiamas per specialybinį dualizmą - galimybė taikyti (atliepti racionalius funkcinius poreikius) arba priešingai – funkciją paneigti. Funkcijos ir anti funkcijos dilema, per santyki su žmogaus kūnu, skleidžiasi visoje parodoje. Viena vertus pristatomi labai racionalūs audinių dizaino sprendimai, kurie taikomi aprangoje ar interjere, kita vertus jaunieji kūrėjai elgiasi priešingai - įprastinę kūno “aprengimo” funkciją - bando paneigti, primindami, kad rūbas yra ir istorijų liudininkas, o žmogaus kūnas gali būti vaikščiojanti reklama, protesto įrankis, gyvoji skulptūra… Parodoje kvestionuojama ne tik pati funkcija, bet ir tradicinis medžiagiškumo ar technikos supratimas: megzti galima ne tik šaliką ar kojines – bet ir kontaktą su žiūrovais palaikantį autoportretą, šaržuotas žmogaus figuras, siūti ne tik reikalingus daiktus, bet ir abstrakčias skulptūras… O kartais medžiaga tampa visiškai efemeriška ir apie jos būvimą liudija tik likęs įspaudas ant žmogaus odos.

  Parodos dalyviai: Klaudija Adelė Armonavičiūtė, Greta Matevičiūtė, Jelena Škulienė, Katažina Jancevič, Kotryna Danytė, Aleksandra Glušinaitė, Dovilė Karvelytė, Jolanta Sendaitė-Paulauskienė, Mantas Televičius, Saulė Poškutė, Lijana Skrockaitė, Gabrielė Žiogelytė, Rasa Jundulaitė, Lina Svarauskaitė, Simona Pabrėžaitė. Parodą organizuoja VDA Tekstilės meno ir dizaino katedra.

  Paroda veiks nuo rugsėjo 15 d. iki spalio 3 d. Vilniaus vaikų ir jaunimo meno galerijoje, Vilniaus g. 39, Vilnius.

  Plačiau