• Naujienlaiškis
 • Kovo 28 dieną VDA parodų salėse „Titanikas“ atidaryta kasmetinė  Vilniaus dailės akademijos doktorantūros studentų paroda. Režisieriaus Spik’o Lee filmo „Elkis teisingai“ (angl. Do the Right Thing, 1989) trisdešimtųjų metinių įkvėptas VDA meno, dizaino ir menotyros doktorantų projektas „Ką darai, daryk gerai“ siekia išskleisti meninio tyrimo teikiamas galimybes ir kelti svarbius universalesnius klausimus apie meno pasaulio, akademinės sistemos ir visuomenės šiuolaikinę realybę.


  VDA doktorantų paroda Ką darai, daryk gerai, VDA parodų salės „Titanikas“, Vilnius, 2019

  Kaip menininkai, dizaineriai, istorikai, teoretikai, edukatoriai ir kritikai gali konstruoti kritinį santykį su galia? Kur ta galia yra? Kaip ji užtikrinama, sutelkiama ir panaudojama? Kokiam tikslui? Jei galia įtvirtinta ir įkūnyta sistemose, kaip galima atpažinti tokias sistemas, kritiškai jose dalyvauti, galbūt net jas transformuoti? Kaip orientuotis šioje galios, žinojimo ir kontrolės klampynėje, formuojančioje tiesą ir pajungiančioje mus ideologijai? Jei mūsų visuomenė valdoma per skirtingas organizuotas ir organizuojančias praktikas (mąstysenas, logikas, technikas), kaip ir kodėl galėtume tapti nevaldomi?

  Žvelgdami į ateitį ir bandydami ją įsivaizduoti, ne tik skirtingais būdais interpretuodami pasaulį, bet aktyviai jį keisdami ir siekdami teisingumo, mes galvojame apie tai, kaip mūsų tyrimas kaip praktika – mūsų darbas, komunikuojantys kūnai, performatyvūs veiksmai, pokalbiai, bei įsipareigojimas bendruomenėms ir mūsų pačių kūrybai – deklaruoja mūsų pasipriešinimą ir prieštaravimą, mūsų agonizmą ir susiskaldymą, aktyvuodamas mūsų teisę kalbėti, kuri savo ruožtu įgalina mus kovoti ne tiek prieš galią, kiek dėl galios, ir tokiu būdu stengtis daryti gerai arba elgtis teisingai.


  VDA doktorantų paroda Ką darai, daryk gerai, VDA parodų salės „Titanikas“, Vilnius, 2019

  Kuratoriai: Marquard Smith (projekto kuratorius) ir Jurij Dobriakov (bendrakuratorius)

  Parodos dalyviai: Arnas Anskaitis, Dovilė Bagdonaitė, Eglė Bertašiūtė, Jogintė Bučinskaitė, Vitalij Červiakov, Dovilė Dagienė, Vytautas Gečas, Barbora Gediminaitė, Eglė Grėbliauskaitė, Dalia Grybauskaitė, Mindaugas Jurėnas, Kristė Kibildytė-Klimienė, Aistė Kisarauskaitė, Laima Kreivytė, Liucija Kvašytė, Saulius Leonavičius, Justė Pečiulytė, Marija Šaboršinaitė, Jelena Škulienė, Aušra Trakšelytė, Simona Žemaitytė, Asta Valskienė, Mindaugas Reklaitis

  Paroda veikia kovo 28 – balandžio 14 d.
  VDA parodų salių „Titanikas“ 2 a. (Maironio g. 3, Vilnius)
  Darbo laikas: II–VI 12–18 val.

  Nuotraukos: Laurynas Skeisgiela