• Naujienlaiškis
  • Nuo vaikystės parodos autorių Žygimantą Augustiną persekiojantis gretinimas su Lietuvos didžiuoju kunigaikščiu ir Lenkijos karaliumi Žygimantu Augustu (1520-1572) negalėjo nepaveikti jo savivertės ir požiūrio į pasaulį. Todėl 2017-ujų kovo 20 dieną, per Žygimanto vardadienį, bus paminėtos jo didenybės Žygimanto Augusto tėvo, Lenkijos karaliaus Žygimanto Senojo (1467-1548) 550-osios gimimo metinės. Šia proga kartu su architektu Vaidu  Grinčelaičiu atlikta utopinė Lietuvos Didžiosios kunigaikštystės valdovų rūmų rekonstrukcija, kurios tikslas – atnaujinti 2002-2009 m. atstatytą pastatą, pritaikant jį šiuolaikinėms reikmėms, t.y. iškilmingiems pokyliams ir valstybės prestižo kėlimui. Taip pat (remiantis antropometrija ir Luko Cranacho jaun. tapytais Žygimanto Senojo ir Bonos Sforcos atvaizdais) sukurti nauji tariamųjų autoriaus tėvų ir jų nuolankaus sūnaus portretai.

    Parodos atidaryme dalyvaus didžėjus Jurijus Dobriakovas, o kovo 28 d. 17 val. menotyrininkė dr. prof. Giedrė Mickūnaitė, Oksforde tyrinėjusi Jogailaičių dinastiją, skaitys paskaitą „Ankšti rūmai Jogailaičiams“. Graveris Augustas Bidlauskas nustebins nauju Žygimanto Augusto portretu.

    Parodos atidarymas kovo 20 d. 18 val. VDA galerijoje „Akademija“. Paroda veiks iki balandžio 1 d. 


    Paroda yra projekto „ŽYGIMANTAS AUGUST(IN)AS (1520-1572) IR JO APLINKA. Istorinių asmenybių tyrinėjimas per asmeninius potyrius“ dalis. Projektas išbando alternatyvius istorinių datų aktualizavimo būdus ir humoro bei ironijos panaudojimo galimybes visuomeniniame  kontekste. Taip pat siekia atkeipti dėmesį į istorijos subjektyvizavimo bei paralelinių realybių konstravimo reiškinius.

    Projektą remia Vilniaus dailės akademija ir Lietuvos kultūros taryba.