Ketvirtus metus iš eilės Vilniaus dailės akademija (VDA) savo bendruomenę ir vilniečius bei senamiesčio svečius pasitinka įspūdinga šventinė dekoracija.

 „Čia lazeriai? Šviečiantys siūlai? Negali būti“, - girdėti iš Vilniaus fakulteto (VF) Senųjų rūmų kieme virvelėmis „grojančių“ ir besifotografuojančių prie ryškiaspalvės kalėdinės dekoracijos. Instaliacija „Point of view“ (liet. požiūrio taškas) - tai Įvietinto meno katedros studentės Rūtos Karalytės (scenografija, 4 k.) ir absolventės Dovilės Lukoševičiūtės (monumentalioji dailė, vitražo specialybė) tradicija tapęs kalėdinis projektas.

Šiųmetinė instaliacijos idėja menininkėms kilo intuityviai, nors idėjų generavimo procesas užtruko:
 

Išgyvenom ir laiką, kai manėm, kad naudojama medžiaga jau nebeįdomi, Akademijos kiemas iš visų kampų išieškotas, nauji sprendimai nerealūs, neįgyvendinami <...> Žinodamos, kad jau ketvirti metai iš eilės Akademijos kiemas trumpam taps mūsų „žaidimų aikštele“ vis ieškojom ko nors įdomaus ir mums pačioms naujo.

Atliepdamos neramią nūdienos situaciją, šiemet į savo kūrinį menininkės kviečia pažvelgti kaip į kambarį su begale rakursų ir galimybių pamatyti žiūrovą supančią erdvę vis kitaip, atkreipti dėmesį ne tik į pirmąjį planą, bet žvelgti giliau. Menininkės klausia žiūrovo:
 

Nuo žiūros taško priklauso, kiek giliai ir aiškiai suvoksime mus supančią aplinką. Klausimas: kurį žiūros kampą pasirinksi tu?

Komanda tapusios menininkės teigia, kad didelis pasitikėjimas viena kita ir VDA bendruomenės palaikymas labai džiugina, bendras tikslas atveda prie geresnio rezultato ir šios bendrystės net ir pandemija nesugniuždytų.
 

Dabartinis laikas kelia daug sunkumų ir gali nešti slogias nuotaikas, tačiau tuo pačiu tai puikus laikas gilintis į detales, kurios ne visada plika akimi matomos. Palinkėtume skaidraus ir atviro žvilgsnio į save, kitus ir pasaulį.

Menininkės

 

Kviečiame nepraeiti pro šalį ir pasidalinti kalėdine nuotaika!

Fotografuokitės ir kelkite nuotraukas į Instagram, žymėdami @vilniausdailesakademija ir #kaledosVDA.