• Naujienlaiškis
  • Šių metų Akademijos „eglutė“ – dviejų jaunų studenčių Rūtos Karalytės (Freska-mozaika, II kursas) ir Dovilės Lukoševičiūtės (Vitražas, II kursas) kūrinys. Štai, ką jos pačios apie tai sako:

    „Ši instaliacija, skirta papuošti Dailės akademiją šventiniu laikotarpiu, įkūnija bendrystės idėją. Eglučių pagrindas yra lankas – pabaigos neturintis objektas. Tai tarsi metafora idėjos, kad menui taip pat nėra ribų. Instaliacija yra erdvėje, objektai sukasi. Menininko galvoje taip pat nuolatos sukasi įvairios idėjos, mintys niekada nestovi vietoje.

    Objekto forma iššaukia įvairias interpretacijas: varpelis, eglutė, kepuraitė... Eglutės ir įėjimas  į Akademiją yra apšviesti UV lempomis. Ryški neoninė spalva atkreipia visų dėmesį. Tuo siekiame ne tik papuošti Akademiją, bet ir pasėti gerą nuotaiką, šilumą ir jaukumą mūsų širdyse. Kalėdų laikotarpiu mums visiems ypač svarbu būti kartu, grįžti į jaukius namus, pabūti su artimaisiais... Visa Akademijos bendruomenė taip pat  yra tarsi viena didelė šeima įvairiuose „nameliuose“, kuriems reikia vieno bendro objekto susiburti. Taip pat šia instaliacija įtraukiame ir visus Vilniaus gyventojus, praeivius, kurie sustoja ja pasigrožėti, nusifotografuoti. Taigi, ši instaliacija yra tarsi meno židinys, sutraukiantis visus žmones prie Senųjų rūmų – Vilniaus dailės akademijos širdies.“