• Naujienlaiškis
 • Vilniaus dailės akademija lapkričio 8 d., 16 val. kviečia į paskaitą ir susitikimą su menininku Jun-ho Park apie sukurtą „Uzu Piz (Peace)“ ekspoziciją, 2 mėnesius reziduojant Nidos meno kolonijoje ir Užupio meno inkubatoriuje.

  Tai kasmetinis bendradarbiavimo tarp Vilniaus ir Diuseldorfo miestų rezultatas. 2013 m. Vilniaus miesto savivaldybė, Diuseldorfo miesto savivaldybė ir Vilniaus dailės akademija pasirašė trišalę bendradarbiavimo sutartį, pagal kurią jau šeštus metus sėkmingai įgyvendinama menininkų mainų programa.

  Spalio 30 d. Užupio meno inkubatoriaus projektinėje erdvėje „Galera“ buvo atidaryta menininko Jun-Ho Park ekspozicija  „UZU PIZ (PEACE)“. Parodos pavadinimo pasirinkimą Jun-Ho Park aiškina paprastai: „Uzu“ koriejiečių kalba reiškia erdvę, o likusi žodžio „Užupis“ dalis jam visad asocijavosi su anglišku žodžiu „taika“. 

  Ši paroda sudaryta iš kelių dalių, ir pradedama dviem video darbais, sukurtais dar prieš menininkui pradedant savo studijas Diuseldorfo meno akademijoje, kurią jis pats vadina menininkų rojumi. Abiejuose video menininkas akcentuoja tapatybės paieškų temą, kurią gvildenti jį paskatino asmeninė patirtis. Viena iš parodos „UZU PIZ (PEACE)“ instaliacijų pavadinta „Labas rytas, pone Paik“. Tai tarsi duoklė ir atsakas Nam June Paik – vienam iš svarbiausių videomeno pradininkų pasaulyje, Diuseldorfo meno akademijos profesoriui. Šioje akademijoje Jun-Ho Park praleido daug laiko.

  Trumpai apie Jun-ho Park

  Vokietijoje gyvenantis ir kuriantis korėjiečių kilmės menininkas studijavo Diuseldorfo meno akademijoje, skulptūros ir instaliacijos meną. Jun-ho Park yra surengęs grupines, personalines parodas, dalyvavęs kino festivaliuose, įvairiuose projektuose, gavęs stipendijas, garbingus prizus. Savo kūrybinius ieškojimus, susitikimus su kitais menininkais, Jun-Ho Park vadina atsitiktinumų virtine, meną įvardija kaip universalią tarpusavio susikalbėjimo priemonę, o savo darbų vertinime itin daug erdvės palieka pačiam žiūrovui. 

  Susitikimas ir paskaita su menininku Jun-ho Park vyks Vilniaus dailės akademijoje, Prof. Felikso Daukanto aud., 1 a., 112 kab., Maironio g. 3, Vilnius.


  Paroda „UZU PIZ (PEACE)“ Užupio meno inkubatoriuje veiks iki lapkričio 16 d.