Sausio 25-ąją švenčiant Vilniaus 698-ąjį gimtadienį įvyko Šv. Kristoforo apdovanojimai, kurie už miesto puoselėjimą ir garsinimą visame pasaulyje buvo suteikti dešimčiai laureatų, tarp jų ir Vilniaus dailės akademijos (VDA) Dailės istorijos ir teorijos katedros docentei Sigitai Maslauskaitei-Mažylienei už Vilniaus istorijos aktualizavimą ir VDA Vilniaus fakulteto Architektūros katedros absolventei Onai Lozuraitytei ir kolegai VDA Kauno fakulteto Architektūros katedros absolventui Petrui Išorai už pasiekimus architektūros srityje.

 

Įsiklausius į po bažnyčios skliautais sklindančią muziką, galima gėrėtis ir pačių Dievo namų grožiu. Tikėtina, apie kiekvieną sostinės bažnyčią ir juose esančias religines ir istorines vertybes pasakoti galėtų Sigita Maslauskaitė-Mažylienė, Šv. Kristoforo statulėlės nusipelniusi už Vilniaus istorijos aktualizavimą. Bažnytinio paveldo muziejaus Vilniuje vadovės dėka lankytojams atverti niekada lankytojų ir restauratorių nematę ilgieji Katedros požemiai, kurie yra dar vienas nuostabus būdas pažinti Lietuvos sostinės istoriją.

Vilniaus miesto savivaldybė

 

Pristatant bažnytinį meną, pirmiausia, visose parodose nuo pačių pradžių figuravo žodis Vilnius: Vilniaus katedros lobynas, Vilniaus Archivyskupijos vertybės, Vilnius ir Vilniaus pagrindiniai, tikiuosi, objektai, artefaktai, paveldas, šiandieninis menas, architektūra, vis tiek išliks ir džiugins kitus žmones.

Doc. Sigita Maslauskaitė-Mažylienė

 

Keistus turėjome metus, jie sujaukė mūsų visų planus, pakoregavo ir Šv. Kristoforo šventę. Tačiau šios negandos lėmė ir tai, kad šiemet nominavome ne tik asmenybes, bet ir vienos profesijos atstovus, kurie mus gelbėjo praėjusiais metais. Sunkesniu periodu geri darbai tampa dar ryškesni, o pagarbos vertos asmenybės dar labiau matomos. Džiaugiuosi, kad Vilnius - puikių, spalvingų ir kūrybingų žmonių miestas.

Remigijus Šimašius

 

Didžiuojuosi dar vienu įspūdingu Šv. Kristoforo apdovanojimų laureatų sąrašu - asmenybėmis, kurie kūrė, tyrė, telkė ir dalijosi ne tik nepaisydami praėjusių metų iššūkių, bet ir vis siekdami mažinti mūsų patiriamus išbandymus. Nekantrauju sulaukti dienos, kai galėsiu kiekvienam padėkoti asmeniškai.

Vilniaus miesto mero pavaduotoja Edita Tamošiūnaitė

Susitikimas su laureatais (video)

Apdovanojimų iškilmes planuojamos surengti liepos 25 d. Vilniaus rotušėje, Šv. Kristoforo dieną.