• Naujienlaiškis
 • Sveikiname dr. Jurgą Bagdzevičienę!

  Iškilmingame renginyje Vilniaus miesto rotušėje kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas įteikė šių metų Kultūros ministerijos premijas labiausiai įvairiose srityse nusipelniusiems kultūros ir meno darbuotojams, kūrėjams.

  Lietuvos dailės muziejaus P. Gudyno restauravimo centro Mokslinių tyrimų skyriaus restauravimo technologei chemikei, VDA Vilniaus fakulteto Paminklotvarkos katedros dėstytojai dr. Jurgai Bagdzevičienei, 25 metus tyrinėjančiai meno kūrinius, įteikta premija už muziejų vertybių restauravimo darbus.
   

  Ši reta, restauravimo technologo, specialybė yra unikali tuo, kad apjungia kultūros ir chemijos mokslo sritis. Vienas iš svarbiausių, meno kūrinių restauravimo etapų yra technologiniai ir medžiagiškumo tyrimai, kurie beveik nematomi, nepaisant to, kad dažnas kūrinio tyrimų procesas tampa įkvepiančiu detektyvu, kuris įtraukia ir skatina domėtis.  Šis įvertinimas netikėtas, bet begalo malonus. Jį priimu, kaip visos restauravimo technologų šeimos laimėjimą.

  Dr. Jurga Bagdzevičienė

  Dr. Jurga Bagdzevičienė yra viena garsiausių Lietuvos restauratorių technologių, kurios sudėtingais moksliniais tyrimais paremtos rekomendacijos, siekiant parinkti optimaliausią dailės kūrinių restauravimo metodiką, yra pripažįstamos ir vertinamos. Daktarė nuolat kelia restauravimo metodikų problemas ir sprendimus mokslinėje bei mokslo populiarinimo literatūroje, restauratorių konferencijose ir stažuotėse. Ji itin auštu lygiu reprezentuoja restauratorių bendruomenę nacionaliniuose ir tarptautiniuose profesionalų restauratorių susibūrimuose.