Dailės olimpaidos pagyrimo raštu apdovanotos Paulos Emilijos Ažnaitės kūrinys

Gruodžio 12 d. nuotoliniu būdu vyko 26-osios Lietuvos mokinių dailės olimpiados apdovanojimų šventė, kurios metu pasveikinti Lietuvos dailės talentai. 

Lietuvos mokinių dailės olimpiados vertinimo komisijos pirmininkė, Vilniaus dailės akademijos (VDA) Senato pirmininkė, Vilniaus fakulteto Grafikos katedros vedėja doc. Marija Marcelionytė-Paliukė pradėdama šventę kalbėjo:
 

Šiame augimo, tapimo asmenybe etape Mokytojas, Mokytojai yra vedliai. Vieni juntami labiau, kiti - stebintys nuošaliau, bet visi esantys jautriai, viltingai, palaikančiai, gal tik ne visada įvardijantys savo jausmus žodžiu.

Vertinimo komisijos pirmininkė pasveikino kiekvieną Dailės olimpiados laureatą ir skyrė po nuoširdų individualų linkėjimą.

Sveikindama Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos I laipsnio diplomu apdovanotą Jonavos Jeronimo Ralio gimnazijos mokinę Ugnę Rimkutę (mokytoja Janina Celiešienė) M. Marcelionytė-Paliukė sakė:
 

Ugne, esi Renesansinis žmogus, kupinas įvairiausių gebėjimų. Nežinau kokį kelią pasirinksi ateityje, tik noriu pasakyti, kad mokslo ir meno jungtys yra ant bangos, ir kuo toliau tuo labiau. Tad lyg iš pažiūros skirtingų sričių išmanymas - fizikos, matematikos, dailės gali tapti slaptuoju kūrėjo ginklu šiandienos pasaulyje. Neapleisk nei vieno mokslo.

II laipsnio diplomais apdovanoti:

Ūla Kaukėnaitė, Ukmergės Antano Smetonos gimnazijos mokinė (mokytoja Romualda Zareckienė)
 

Ūla, turi neišsemiamą vandenyną kantrybės, esi atidi kasdienos detalėms. Iš čia savitas pasaulio matymas, netikėtas, su daugybe paslėptų filofofinių minčių. Ačiū, kad neslysti paviršiumi, kad giliniesi. Tęsk, formuok savitą braižą. Yra temų kuriose vaizdai veikia aštriau nei žodžiai.

M. Marcelionytė-Paliukė

Eva Buitvidaitė, Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos mokinė (mokytoja Aida Juškaitė)
 

Eva, man asmeniškai esi šios olimpiados atradimas! Minėjai, kad piešti pradėjai visai neseniai, prieš kiek seniau nei metus. Tad palinkėjimas labiau tavo esamiems mokytojams ir būsimiems - lai netrukdo tau skleistis. Tiesą sakant, geriausi mokytojai tie, kurių buvimo nesijaučia, bet jie yra ir reikalui esant mūru stovi už savo mokinį. Tavo pirmųjų kūrininių kompozicijų pavydėtų ne vienas garsus Lietuvos meno klasikas.

M. Marcelionytė-Paliukė

III laipsnio diplomais apdovanoti:

Aja Knezevičiūtė, Kėdainių dailės mokyklos mokinė (mokytoja Evelina Knezevičienė)
 

Aja, tavo kūrybinis darbas užkabino dėl pasirinktos technikos išskirtinumo, įvaldymo <...>  Manau, kad tokia stilistika galėtum iliustruoti poezijos ir nebūtinai knygą kuri sulauktų didelio dėmesio būtent dėl iliustracijų stilistikos. Būk kitaip, būk įdomiai!

M. Marcelionytė-Paliukė

Deimantė Jonaitytė, Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos mokinė (mokytoja Aida Juškaitė)

Deimante, turi piešėjos talentą. Tavo olimpiados darbas sužavėjo ekspresija ir raiškos jėga. Visikai nepasigedau spalvų! Anglis ir pieštukas paklūsta tau. Galiu tik palinkėti tęsti, eksperimentuoti ir piešti kasdien kaip išprotėjusiai. Nustebintum ne tik save pačią.

M. Marcelionytė-Paliukė

Sandra Jančiukaitė, Lazdijų meno mokyklos mokinė (mokytoja Rita Vaickelionienė)
 

Sandra, beveik visiškai esu tikra, kad susitiksime Vilniaus dailės akademijos koridoriuose, o gal ir paskaitose. Tyrinėdama tavo kūrinius galiu tik konstatuoti, kad tau būtų labai įdomu studijuoti Akademijoje, žibėtų akys. O baigiantis antram kursui virtuoziškai pieštum žmogų iš vidaus ir iš išorės.

M. Marcelionytė-Paliukė

Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos pagyrimo raštais apdovanoti šie mokiniai: Paula Emilija Ažnaitė, Tauragės „Versmės“ gimnazijos mokinė (mokytoja Gitana Budginienė), Miglė Kajėnaitė, Ignalinos rajono švietimo ir sporto paslaugų centro mokinė (mokytoja Nijolė Trinkūnienė), Viltė Kybartaitė, Šilalės meno mokyklos mokinė (mokytoja Ilona Venckienė), Ieva Petrauskaitė, Kauno Gedimino sporto ir sveikatinimo gimnazijos mokinė (mokytoja Valerija Medelinskienė).

Paskatinamaisiais prizais Komisija apdovanojo Vaivą Šlepavičiūtę, Skuodo meno mokyklos mokinę (mokytojas Rimantas Eidėjus) ir Faustą Bauer, Naujosios Akmenės Ramučių gimnazijos mokinę (mokytoja Jūratė Varanavičienė).
 

Pabaigoje noriu palinkėti visiems bendrai – nelaukite užduočių iš mokytojų, tėvų, gyvenimo. Atvirkščiai, patys jas formuluokite, klauskite ir patys ieškokite atsakymų eksperimentuodami, nesutikdami, su įsiūčiu ir užsidegimu. Popierius, drobė, molis, metalas yra labai kantrūs „padarai“. Ištvers visas jūsų atakas, svarbiausia – nestabdykite. Būkite kūrimo procesuose!

Marija Marcelionytė-Paliukė

VDA rektorė doc. Ieva Skauronė nuoširdžiai sveikino 26-ojoje Dailės olimpaidoje dalyvavusius mokinius, mokytojus, komisiją, Olimpiados organizatorius ir džiaugėsi, kad Lietuvos mokiniai nenustoja kurti, vizualizuoti savo idėjas, mintis, jausmus ir nuotaikas šiais neramiais laikais, linkėjo laureatams pasilikti kūrybiniame kelyje. 

Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos I, II, III laipsnio diplomais apdovanotus laureatus jau labai greitai pasieks VDA ir kitų Olimpiados rėmėjų įsteigti prizai. Tikimės, kad tai bus paskata augti, kurti ir tobulėti toliau!

26-osios Lietuvos mokinių dailės olimpiados vertinimo komisija:

Komisijos pirmininkė – VDA Grafikos katedros vedėja;
Virginija Armanavičienė, Vilkaviškio r. Gižų Kazimiero Baršausko mokyklos-daugiafunkcio centro dailės mokytoja ekspertė;
Vida Burbulienė, Kėdainių dailės mokyklos direktorė;
Rimantas Kisielius, Vilniaus Žemynos gimnazijos dailės mokytojas metodininkas;
Arūnas Vaitkus, Alytaus Dainavos progimanzijos, Alytaus r. meno ir sporto mokyklos, Kauno taikomosios dailės mokyklos Alytaus filialo mokytojas;
Arvydas Baltrūnas - Nacionalinė M.K. Čiurlionio menų mokyklos dailės mokytojas ekspertas;
Aistė Burke, VDA Atviros dailės, dizaino ir architektūros mokyklos lektorė.

 Daugiau darbų - virtualioje galerijoje


Džiaugiamės ir didžiuojamės, kad 2018 m. Lietuvos mokinių dailės olimpiados I vietos laureatė Ieva Radzevičiūtė (dabar - scenografijos programos studentė), III vietos laureatės Elona Češytė (dabar - taikomosios grafikos programos Kauno fakultete studentė) ir Justė Žvirblytė (dabar - interjero dizaino programos studentė) ir 2019 m. 2 vietos laureatas Rokas Bilinskas (dabar - grafikos programos studentas) ir 3 vietos laureatės Austėja Jočytė (dabar - taikomosios grafikos programos Kauno fakultete studentė) ir Patricija Poškevičiūtė (dabar - grafikos programos studentė) pasirinko menininko kelią ir studijas Vilniaus dailės akademijoje!